Jump to content


Kupovina ploca iz inostranstva


chika_milan

Recommended Posts

On 1.6.2022. at 20:17, HMrules said:

Danas 1.6.2022 je stigla ploča sa Juno-a koja je poslata 16.4.2022, zaista dugo je putovala.

Ах добро има наде и за мене - још чекам плочу послану 30.04.2022.

Link to comment
Share on other sites

Od sredine prošle godine sve do danas svaki Juno paket putuje 5-6 nedelja. Katastrofa.

Zato zadnja porudzbina sa Discogsa (Francuska) stigla za 7 dana. Grooves land (Nemačka) stigla ploča za dve nedelje.

Juno kao gastarbajteri uvaljuje vozačima autobusa da dopreme do Srbije 😁

Link to comment
Share on other sites

On 6/18/2022 at 7:12 PM, srdjan_cvetkovic said:

Ne znam zašto vama kasne ploče sa Juno i drugih online store-a, meni stižu za 7-10 dana uredno, osim ako ne zaglave na carinu, kao ova jedna.

Ti si u Beogradu? Meni se ovo jedanput samo desilo da dobijem u kraće od dve nedelje a realnost mi je prilično slična kao ovaj komentar ispod.

On 6/20/2022 at 2:26 AM, Blixa said:

Od sredine prošle godine sve do danas svaki Juno paket putuje 5-6 nedelja. Katastrofa.

Zato zadnja porudzbina sa Discogsa (Francuska) stigla za 7 dana. Grooves land (Nemačka) stigla ploča za dve nedelje.

Juno kao gastarbajteri uvaljuje vozačima autobusa da dopreme do Srbije 😁

Da, ja u proseku dobijem u petoj nedelji, ponekad bude i šesta.

A ove pošiljke iz FRA i GER, jesu ti ih carinili? Jesi imao dodatne troškove ili ne?

Link to comment
Share on other sites

4 minuta ranije, Koumbare said:

Ti si u Beogradu? Meni se ovo jedanput samo desilo da dobijem u kraće od dve nedelje a realnost mi je prilično slična kao ovaj komentar ispod.

Da, ja u proseku dobijem u petoj nedelji, ponekad bude i šesta.

A ove pošiljke iz FRA i GER, jesu ti ih carinili? Jesi imao dodatne troškove ili ne?

Da, BG.

Poslednjih 5-6 pošiljki uredno stiglo za plafon 10 dana, sve bez trackinga, sve bez carine, osim jedne koja se kiseli na carini već 10-ak dana i jedina je imala tracking.

Link to comment
Share on other sites

5 sati ranije, Koumbare said:

 

Da, ja u proseku dobijem u petoj nedelji, ponekad bude i šesta.

A ove pošiljke iz FRA i GER, jesu ti ih carinili? Jesi imao dodatne troškove ili ne?

NS, naravno da su naplatili PDV 😀 Mislim da bi se NS carina samozapalila ako bi preskočili jedan paket.

 

Jedina razlika u odnosu na Juno je što su obe pošiljke bile registrovane/tracking. Stajale samo dva-tri dana na carini i onda isporučene.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
2 hours ago, milos said:

meni odavno podešeno na EUR i samo tako mi prikazuje, naravno ako sam ulogovan što uvek i jesam. Ali da nije ovo neka najava da će krenu i da naplaćuju naš PDV? Sve je moguće

Mislim da je više dobar customer service jer mislim da ima priličan broj narudžbina iz Srbije da im igra da stave i RSD kad već imaju 40+ valuta u ponudi.

I meni je u EUR i sve vreme sam ulogovan tako da do ovog posta predstavu nisam imao da je RSD moguć. Da, stvar bude luđa ostavio sam EUR jer sam navikao :D

39 minutes ago, Krca44 said:

Nemam nista protiv da platim pdv nasima ali sad mi paket od Juno-a kasni skoro 60 dana pa me interesuje da li je to normalno .... ili je neko mozda drpio paket usput.

Nije normalno. Mislim da je vreme da javiš Juno-u da ti nije stiglo.

 

Ja sam imao dve narudžbine, obe napravljene istog dana i istog dana poslate. Jedna je stigla prošle nedelje (nešto kraće od 3 nedelje) a ova druga još uvek nije. 

 

edit.

Ovo sa Juno cenama u RSD uopšte nije loše - tačno može da se vidi razlika u cenama koji naši prodavci nude za ista izdanja :D 

Već sam video par naslova 2.200-2.800 RSD a kod nas 3.600-4.200

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, milos said:

meni odavno podešeno na EUR i samo tako mi prikazuje, naravno ako sam ulogovan što uvek i jesam. Ali da nije ovo neka najava da će krenu i da naplaćuju naš PDV? Sve je moguće

Kako mogu da naplaćuju PDV zemlje koja nije članica EU?

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Zexx said:

Kako mogu da naplaćuju PDV zemlje koja nije članica EU?

Nisu ni oni. 

Moguće je to regulisati.

Npr. Steam, najveća globalna platforma za digitalnu prodaju video igara je uvela naplatu PDV-a pre par godina za Srbiju. Cenovno se to ništa nije promenilo za nas kao kupce, sem što od npr. igrice koja košta 60 EUR oni sad obračunaju PDV i taj novac plate Srbiji. Ne plaćaju direktno od moje kupovine već to rade npr. jedanput u pola godine ili godinu, od svih kupovina napravljenih iz Srbije.

Nešto kao "autorska poreska prava na kupce iz Srbije" banalno rečeno.

Link to comment
Share on other sites

32 minuta ranije, Koumbare said:

Nisu ni oni. 

Moguće je to regulisati.

Npr. Steam, najveća globalna platforma za digitalnu prodaju video igara je uvela naplatu PDV-a pre par godina za Srbiju. Cenovno se to ništa nije promenilo za nas kao kupce, sem što od npr. igrice koja košta 60 EUR oni sad obračunaju PDV i taj novac plate Srbiji. Ne plaćaju direktno od moje kupovine već to rade npr. jedanput u pola godine ili godinu, od svih kupovina napravljenih iz Srbije.

Nešto kao "autorska poreska prava na kupce iz Srbije" banalno rečeno.

To nije isto, na softver i digitalne usluge se naplaćuje porez od 2017., a onda "pegla" na osnovu međudržavnih sporazuma o izbegavanju dvostrukog oporezivanja.

Link to comment
Share on other sites

https://www.juno.co.uk/contact-juno/

popuniš podatke i pod "Type of Enquiry" ima da se izabere missing package...

Inače meni takođe nisu stigli paketi naručeni pred praznike u aprilu i prijavljeno posle 60 dana, pa pošto nisu imali naručenu ploču na stanju daju opciju da vrate pare na račun što se čeka ili da uplate na nalog što je lakše pa mogu da se potroše za nešto drugo sa Juno.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...