Jump to content


Kupovina ploca iz inostranstva


chika_milan

Recommended Posts

20 sati ranije, Mingus,Mingus said:

Narucio i platio dva izdanja.

ovo stanje stoji i dalje

42 2021-10-20 20:47:50 $19.25 Pending
41 2021-10-20 19:57:59 $24.45 Pending

Prodaju online.Pisao vise puta ali bez odgovora.Novac je legao na neki Nemacki racun.

WEICHTEENTIALAD.SHOP, HAMBURG,
48028112956/4 / JWWSMD
19.25 USD 16.59 EUR

https://www.saponess.top/index.php?main_page=index

 

 

Auu cene ploča kakve se samo poželeti može...

Link to comment
Share on other sites

Kupio sam ploču preko Discogsa od prodavca iz Danske... poslao je 29. oktobra, još uvek nije stigla. U Seller Terms je imao da šalje sa tracking numberom (što sam i platio jer nema druge opcije), poslao je bez - obična airmail pošta. 😈

Naručio sam dva paketa iz Nemačke, oba su putovala pet nedelja, praktično za dlaku do šeste... jedan nije bio otvoren ni carinjen, drugi je bio otvoren ali nije bio carinjen. :blink: Na toj pošiljci uredno nalepnica "Ne podleže carinjenju". 100 dindži trošak plus mi pavijani oštetili ćošak na omotu jer ne znam čime oni "kopaju" ambalažu kad je otvaraju...

 

Od Dallas Records-a sam uradio pre-order za Gibonnijev EP U po' Ure koji mi još uvek nije stigao... Pre order je bio 21. oktobra. Poslali su ga tek mesec dana kasnije jer im je kasnila isporuka iz fabrike. Ok, nema problema - to nije do njih. Krenulo je sve uredno sa tracking brojem da bi stiglo u Beograd i tu konstatovano da adresa nije kompletna i u obradi pošiljke vratili odmah nazad. Lomatao se po našim poštama da probam da zaustavim vraćanje ali ne vredi jer pri sortiranju je odmah odbačeno i upućeno za povratak.

Pišem Dallasu da pitam o čemu se radi (Platio PayPalom), popunio uredno obrazac... NIKADA mi se ovo nije desilo.

Poštovani!

Hvala na narudžbi!

Da, greška je bila na našoj strani! A to su primjetili tek u Beogradu.
Šaljemo vam ponovno.


Hvala!!

 

Ovo su odgovorili pre 7 dana i do ovog momenta nemam obaveštenje da su poslali niti broj za praćenje niti bilo šta drugo... Jjasno je da me posle ovoga više neće videti.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ja te porudzbine iz inostranstva porucujem Pay Pal-om.Ako ih nema dugo pokrenes postupak, ako ne reaguju na poruku, i relativno lako vratis pare nazad. Kosta nesto taj Pay Pal ali dobro dodje u takvoj situaciji. Imam ja puno zivaca, i samo sam jednom to pokrenuo posle 5 meseci čekanja i sto mi na tri discogs poruke lik nije odgovorio ...cisto da se zna lek i za takve tipove.

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, sondek said:

 ...cisto da se zna lek i za takve tipove.

Upravo. Zacrtao sam do kraja januara. On ćuti ko kurva ne oglašava se. Ja sam mu poslao poruku da još uvek nisam dobio njegov predmet i ako sam dobio neke druge predmete naručene u periodu 10 do 15 dana nakon porudžbine od njega.

Kaže on da mu je žao da to čuje i da je sigurno u pitanju gužva oko novogodišnjih praznika i da će biti kod mene uskoro.

Najviše me, u stvari, iznerviralo to što nije poštovao svoj Seller Terms gde stoji cena sa trackingom za Evropu i za Rest of The World. Samovoljno je odlučio da pošalje kao običnu pošiljku i to mi je rekao kad sam tražio broj za praćenje.

U ovoj situaciji ima "mesa" i za Discogs a i za PayPal. Ovo je čist refund k'o suza.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Kao sto sam napisao nedavno.

Narucio i platio dva izdanja.

ovo stanje stoji i dalje

42 2021-10-20 20:47:50 $19.25 Pending
41 2021-10-20 19:57:59 $24.45 Pending

Prodaju online.Pisao vise puta ali bez odgovora.Novac je legao na neki Nemacki racun.

WEICHTEENTIALAD.SHOP, HAMBURG,
48028112956/4 / JWWSMD
19.25 USD 16.59 EUR

https://www.saponess.top/index.php?main_page=index

 

sada na ovom sajtu nema vise ploca i ne mogu da se logujem.Novac je otisao u Nemacku.

Teska prevara.

Link to comment
Share on other sites

On 12/21/2021 at 1:25 PM, Mingus,Mingus said:

Na discogs ne kupujem jer su postarine velike a polovnjaci.Ono sto mene interesuje su obicno reizdanja jer su stara skupa, neka i preko hiljadu evra.Ne kupujem mega grupe i ostalo.Ova firma ima samo placanje kreditnom karticom.Jos uvek je status posiljke ne promenjen.

Презадовољан са искуством преко Discogs.. Чак и лоше плоче, договорим се за попуст ако плоча не одговара описаном стању и добро је. Некада ми се више исплати да купим преко Discogs, него да купујем у овим нашим продавницама. Цена буде фактички иста, а у иностранству већи избор.

Link to comment
Share on other sites

On 1/20/2022 at 9:39 AM, Mingus,Mingus said:

Kao sto sam napisao nedavno.

Narucio i platio dva izdanja.

ovo stanje stoji i dalje

42 2021-10-20 20:47:50 $19.25 Pending
41 2021-10-20 19:57:59 $24.45 Pending

Prodaju online.Pisao vise puta ali bez odgovora.Novac je legao na neki Nemacki racun.

WEICHTEENTIALAD.SHOP, HAMBURG,
48028112956/4 / JWWSMD
19.25 USD 16.59 EUR

https://www.saponess.top/index.php?main_page=index

 

sada na ovom sajtu nema vise ploca i ne mogu da se logujem.Novac je otisao u Nemacku.

Teska prevara.

Куповао си Paypalom ?

Link to comment
Share on other sites

On 20.1.2022. at 9:39, Mingus,Mingus said:

Kao sto sam napisao nedavno.

Narucio i platio dva izdanja.

ovo stanje stoji i dalje

42 2021-10-20 20:47:50 $19.25 Pending
41 2021-10-20 19:57:59 $24.45 Pending

Prodaju online.Pisao vise puta ali bez odgovora.Novac je legao na neki Nemacki racun.

WEICHTEENTIALAD.SHOP, HAMBURG,
48028112956/4 / JWWSMD
19.25 USD 16.59 EUR

https://www.saponess.top/index.php?main_page=index

 

sada na ovom sajtu nema vise ploca i ne mogu da se logujem.Novac je otisao u Nemacku.

Teska prevara.

Sledeći put kad se zaletite na cenu koja vam se učinila povoljnom, prvo što treba da vam bude u glavi je "da li je ovo previše dobro da bi bilo istinito", a onda neka vam ne bude teško da proverite i da li je "prodavnica" zaista legitimna...

https://www.scam-detector.com/validator/saponess-top-review/

Link to comment
Share on other sites

10 sati ranije, CA-RIA said:

Презадовољан са искуством преко Discogs.. Чак и лоше плоче, договорим се за попуст ако плоча не одговара описаном стању и добро је. Некада ми се више исплати да купим преко Discogs, него да купујем у овим нашим продавницама. Цена буде фактички иста, а у иностранству већи избор.

Takodje! Moja iskustva su ista, Dicogs je super!

Link to comment
Share on other sites

Ne znam sta kupujete stvar je ukusa.Ali ono sto ja kupujem na tom sajtu ima visu cenu a postarina je visoka.Ja ne kupujem nista ispod n.mint i mint ili novo.Nije mi cilj da imam par hiljada ploca svacega.Mnogo puta na Junu cena bude niza sa postarinom nego na Dicogs.Postarina na Dicogs ne retko 15-20evra a ne moze da se plati master karticom.

Recimo kupio sam Nicholas GREENWOOD 25e n.mint na Dicogs je prvo izdanje 6000e. a ovo sto sam kupio https://www.discogs.com/sell/release/19881037?ev=rb

sa postarinom bi bilo mnogo skuplje i plus porez .

 

Link to comment
Share on other sites

Discogs nije prodavnica, mada ih ima dosta koje se oglasavaju. Samo globalni kp, al sa najvecim ugledom medju gramofondzijama.Po meni mesto gde kupuju polovne ploce, u vecini slucajeva vrlo posteno ocenjene. Najsiri izbor toga worldwide svakako. Po meni uvek treba sa privatnim licima i nepoznatim prodavnicama koristiti pay pal koji scammeri zaobilaze. Ne pojave se ploce, trazis pare nazad.Kad odbijaju Pay pal to je vec crveni meteo alarm.

Link to comment
Share on other sites

Znam sta je Discogs .Odlican je za pronalazenje grupa.Moze i da se cuje a ima ponekad i ocena kvaliteta izdanja,presinga.Posto slusam pored jazz muzike najvise volim rok,progresivu od kraja sedesetih i pocetka sedamdesetih.Ima stotine grupa iz celog sveta .Izdali jedan do dva albuma eventualno tri.Kvalitet muzike odlican a zasto nisu uspeli....Vecinom takve ploce kupujem a prva izdanja su paprena ali zato idu reizdanja. Recimo Gravy Train,Fuzzy Duc,Demon Fuzz,Buffalo, May Blitz,   East Of Eden,Bakerloo, N.S.U.  ,  Pax,     Tortilla Flat,  Raw Material,  Bacon Fat i mnogo drugih.

Ja ne slusam Metalicu,AC/DC i tome slicno toga ima na kilo.Normalno postujem svaki ukus ne racunajuci nasu takozvanu narodnu muziku.                                    ,

Link to comment
Share on other sites

Kako vecinom kupujem first press izdanja (ne licence) iz 60-tih i 70-tih, u najmanje VG+ stanju, Discogs mi pre svega dodje kao sjajan pretrazivac, u kom mogu dobro da analiziram izdanje koje zelim.

Trenutnu ponudu do detalja, prodavce, njihove ocene i manir formiranja cena, albume i sve varijante zeljenog press-a, istoriju prodaja...

I kada izaberem zeljeni vinyl sa prihvatljivom cenom (uz prihvatljivi shipping do 20-25 evra), prvo pogledam ostalu ponudu prodavca, i gledam da nadjem jos jedno-dva vinyla, pozeljna i cenovno prihvatljiva. Potom pisem prodavcu sa dve molbe:

1. Da mi na druga dva izabrana vinyla ne obracuna shipping, i sva 3 mi dostavi po ceni jednog (ovo moze da se realizuje mimo discogsa, u direktnom dogovoru, ili zvanicno preko discogsa, gde onda prodavci zvanicno i skidaju cenu shippinga na recimo druga dva izabrana vinyla).

2. Da u carinskoj dokumentaciji prilikom slanja navede cene vinyla i shippinga u max iznosu od 45-50e (ovo nekada moze, nekada i ne - kod privatnih prodavaca gotovo uvek moze, a kod radnji nekada da, a nekada ne).

Tek ako prodavac moze da mi izadje u susret po tim zahtevima, obavljam kupovinu. Na taj nacin inicijalno skup shipping delim na 2 ili 3 ploce (vec preko toga raste tezina, pa i njihov trosak slanja, mada verujem da bi negde moglo da prodje i sa 4 komada). I drzim se uvozne vrednosti robe do 50e. 

I naravno, podrazumeva se placanje iskljucivo preko PayPal-a, bilo je situacija sa neisporucenim paketima, gde su mi novci expresno vraceni, po poslatom mejlu PayPal-u. 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Mingus,Mingus said:

progresivu od kraja sedesetih i pocetka sedamdesetih

Slazem se. Prva LP izdanja tih bendova, manje i jos manje poznatih, abnormalno su skupa, ako ih i ima uopste u ponudi. Cak su za nase pojmove i reizdanja (iz neke godine posle) skupa, ako se zeli ocuvanost tipa VG/VG+ (Mint su retki, i kostaju soma-dva-tri...).

Naravno, razlog za visoke cene su inicijalno jako mali tirazi, jedva koju hiljadu, pa i manje.

T2 (Decca izdanje iz 70'), Cressida... vise i ne gledam ponudu, odustao sam, da se ne zamajavam bezveze... Kao sto rekoh u jednom postu nedavno, jednostavno sam zakasnio sa rodjenjem. :)

Recimo, album Orang-Utan, kupio sam za 20-tak evra neko izdanje od pre par godina, fabrika u Linhestajnu stampala... Vece grdilo u zivotu nisam cuo, niti video goru stampu omota, pripremu, bez lektorisanja i redakture... Bacene pare, sramota me da ovaj vinyl i poklonim nekome...

Ako nista drugo, sreca je da je sve to dostupno na striming servisima...

 

Link to comment
Share on other sites

Dražo,Kao sto rekoh u jednom postu nedavno, jednostavno sam zakasnio sa rodjenjem.

Nisi zakasnio sa rodjenjem. Masa dobrig grupa u to vreme izadli ploce sa 1000 ili manje primeraka a uglavnom su to grupe iz UK i USA a iz Nemacke.Vrlo su interesante grupe sa zapadne obale.Neke su se rasturile i nestale a od nekih kasnije nastale super grupe.Posto su mali tirazi i kupovina je bila ogranicena na manji broj trgovina.Drugo, bili smo ograniceni u znanju i ako smo mozda putovali.Sada je sve to mnogo lakse.I tada su poznati casopisi gurali hit grupe.

Ne verujem da su snimci prvih izdanja kod pojedinih grupa u to vreme sjajni ali je zato muzika sjajna.Nisu to ECM izdanja gde zvuk dolazi do savsenstva ali sam tu muziku slusao osamdesetih i nesto izgustirao malo se ponovlja kod pojedih muzicara.Svi su im albumi slicni.

055.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ja sam od discogs trenutno digao ruke zbog shipping-a i komplikacija da se uklopi u 50eur. Dok je to bilo podnosljivo kupovalo se redovno. Inace ima izbora za svaki ukus. Slazem se da su first press postali jako skupa zabava, ali oduvek sam ih izbegavao zbog toga. Radije sam uzimao neko staro Usa izdanje nego jurio kolekcionarski prestiz zvani first press. Njih sam uzimao od bendova koji su visokog tiraza sa mnoho reizdanja, pa to ne bude skupo...bude ih i danas ispod 10eur. Recimo do Steely dan first press-ova sam dosao za 5 usd..vise je kostao shipping. Danas je zbog shippinga nestala racunica sa privatnim kolekcionarima, valjda ce i ovo vanredno s.anje da prodje.

Link to comment
Share on other sites

Jel može neko da mi objasni ovu stvar oko VAT na Discogs-u? Znam da je bilo priče o tome i ima sve na sajtu, ali ne mogu baš jasno to da skontam. Upravo sam prodao jednu ploču i kupac je iz Holandije, u računu mu stoji 40e ploča, 10e poštarina i 10.50e da on plati VAT. Šta ja tu treba da radim?

Hvala.

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Mingus,Mingus said:

Ne znam sta kupujete stvar je ukusa.Ali ono sto ja kupujem na tom sajtu ima visu cenu a postarina je visoka.Ja ne kupujem nista ispod n.mint i mint ili novo.Nije mi cilj da imam par hiljada ploca svacega.Mnogo puta na Junu cena bude niza sa postarinom nego na Dicogs.Postarina na Dicogs ne retko 15-20evra a ne moze da se plati master karticom.

Recimo kupio sam Nicholas GREENWOOD 25e n.mint na Dicogs je prvo izdanje 6000e. a ovo sto sam kupio https://www.discogs.com/sell/release/19881037?ev=rb

sa postarinom bi bilo mnogo skuplje i plus porez .

 

Кад видим цене на Ebay, мени припадне мука. Купио сам једном, добио ужасно очувану плочу под фирмом near mint. Па чак и да у будућности нађем правилно градирану плочу, цене су огромне.

 Discogs ima oдличну понуду.

 На пример, VG+ који сам узимао је био одличан.

 Свакако било је и искустава да плоча није у NM стању, али ништа што се не може решити.

 Најгоре искуство - куповина нове плоче преко Grooves land. Фабрички оштећен бели винил. И сад како слати слику оштећења итд, тако да сам одустао од враћања плоче. А и брзина у једном правцу (пре пандемије) је била кастрофа спора.

 Juno нема оно што ми треба.

 Погледај продавце из Немачке, имају доста повољну поштарину. Буде нпр. око 10 евра, а Пољска и околне земље, буде и нижа од 10 евра.

 Ако теби смета што се не плаћа мастер картицом, то је нешто друго, ја плаћам Paypalom и зато ми одговара.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Dražo said:

1. Da mi na druga dva izabrana vinyla ne obracuna shipping, i sva 3 mi dostavi po ceni jednog (ovo moze da se realizuje mimo discogsa, u direktnom dogovoru, ili zvanicno preko discogsa, gde onda prodavci zvanicno i skidaju cenu shippinga na recimo druga dva izabrana vinyla).

 

Kako ovo uspevaš? To nije pitanje prodavca nego cenovnika poštanskih usluga? Ovo ispada da onda oni prihvataju i rade o svom trošku?

 

2 hours ago, savudin said:

Jel može neko da mi objasni ovu stvar oko VAT na Discogs-u? Znam da je bilo priče o tome i ima sve na sajtu, ali ne mogu baš jasno to da skontam. Upravo sam prodao jednu ploču i kupac je iz Holandije, u računu mu stoji 40e ploča, 10e poštarina i 10.50e da on plati VAT. Šta ja tu treba da radim?

Hvala.

Mislim da kupac plaća PDV tebi a da ti Discogs potražuje to kroz fakturu.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...