Jump to content


Kupovina ploca iz inostranstva


chika_milan

Recommended Posts

Pozdrav ljudi. Zeleo bih da se pocastim sa par naslova pa da priupitam kakve metode slanja bi trebalo izbegavati. Koliko sam razumeo DHL nikako. Sta je sa fedex-om? Vidim, za dva dupla albuma shipping izlazi 20 eura sa fedex economy. Ima li tu dodatnih troskova nevezano za carinske takse? Hvala.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam trenutno na:

- 5. nedelji čekanja da mi stigne ploča iz UK

- 3. nedelji čekanja da mi stigne ploča iz Slovenije

- 2. nedelji čekanja da mi stigne ploča iz Hrvatske

Koliko je ovo uobičajeno po vašim iskustvima za trenutnu situaciju? Iz UK mi je uvek stizalo za 3 nedelje u proseku, jedanput je bio max 5 nedelja.

Iz HR i SLO mi prvi put stiže, ne znam šta je tu neki trenutni prosek čekanja?

Link to comment
Share on other sites

8 sati ranije, pompi said:

Pozdrav ljudi. Zeleo bih da se pocastim sa par naslova pa da priupitam kakve metode slanja bi trebalo izbegavati. Koliko sam razumeo DHL nikako. Sta je sa fedex-om? Vidim, za dva dupla albuma shipping izlazi 20 eura sa fedex economy. Ima li tu dodatnih troskova nevezano za carinske takse? Hvala.

Ma kako čudno zvučalo ali sa DHL-om iz USA sam imao jako dobro iskustvo (i za prilicno kabaste pošiljke koje nisu ploče)

Poslednja je bila ploča koja je stgla pre nekoliko dana. Naleteo sam na ebay nešto što u tom trenutku nisam nigde našao povoljnije sa poštarinom od 4.95$. Pošiljka je išla DHL-om. DHL iz USA ide u Nemačku a odatle do nas Deutsche post-om i stiže na našu poštu bez ikakve oznake DHL-a, sa oznakom Deutsche post. Na trackingu sam video da je pokušano uručenje (što naravno nije) i otišao u Poštu da vidim o čemu se radi. Oni nisu imali pojma o čemu pričam i objašnjavaju mi da je DHL kao Post Express :). Sledećeg dana poštar mi donese ploču bez dodatnih troškova

 

Link to comment
Share on other sites

То је DHL Express.

Како је DHL власништво Deutsche Post-а, то што си искусио је њихова стандардна услуга, која се везује са националним поштенским сервисима.

Понекад је тешко разликовати их, али их цена одаје.

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, pompi said:

Da, pretpostavio sam. Nego, nadam se da se nece nakalemiti neki troskovi nekih firmi?

Inaca, posiljka je sa HHV, za dva dupla albuma izlazi 22 eura.

Џабе. Ја сам из Немачке имао поштарину за дупли албум одприлике 15-20 евра, дакле теби један дупли албум дође бесплатно.

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, nenad said:

Ma kako čudno zvučalo ali sa DHL-om iz USA sam imao jako dobro iskustvo (i za prilicno kabaste pošiljke koje nisu ploče)

Poslednja je bila ploča koja je stgla pre nekoliko dana. Naleteo sam na ebay nešto što u tom trenutku nisam nigde našao povoljnije sa poštarinom od 4.95$. Pošiljka je išla DHL-om. DHL iz USA ide u Nemačku a odatle do nas Deutsche post-om i stiže na našu poštu bez ikakve oznake DHL-a, sa oznakom Deutsche post. Na trackingu sam video da je pokušano uručenje (što naravno nije) i otišao u Poštu da vidim o čemu se radi. Oni nisu imali pojma o čemu pričam i objašnjavaju mi da je DHL kao Post Express :). Sledećeg dana poštar mi donese ploču bez dodatnih troškova

 

Мени је једном пошиљка из Америке са неком смешном поштарином (нпр 5 долара) путовала годину дана. Као у Америци. Ладно је стигла после годину дана. Што не сачувах кутију од плоче да докажем, али верујте на реч, каквих пошта на свету има, овим нашим поштарима и поштама да палимо свећу сваког дана.

 Поједини продавци не испоручују за Русију или видео сам једног да испоручује за Француску али само уз потпис при уручењу, да не би било проблема. За Русију се обично дуго чека, па што рече један продавац, ко неће да чека, нека не поручује из Русије.

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, CA-RIA said:

Мени је једном пошиљка из Америке са неком смешном поштарином (нпр 5 долара) путовала годину дана. Као у Америци. Ладно је стигла после годину дана. Што не сачувах кутију од плоче да докажем, али верујте на реч, каквих пошта на свету има, овим нашим поштарима и поштама да палимо свећу сваког дана.

 Поједини продавци не испоручују за Русију или видео сам једног да испоручује за Француску али само уз потпис при уручењу, да не би било проблема. За Русију се обично дуго чека, па што рече један продавац, ко неће да чека, нека не поручује из Русије.

A kako je uopšte došlo do toga da čekaš godinu dana? Nisu hteli da ti pošalju novi primerak? Nije bilo moguće da ti urade refundiranje? Ili je bio tracking broj ali splet nesrećnih okolnosti je doveo do godinu dana čekanja?

Ja čekam do kraja ove nedelje i onda krećem u kuknjavu "gde je moja ploča" redom :D

Link to comment
Share on other sites

On 11/9/2021 at 1:54 PM, Koumbare said:

Ja sam trenutno na:

- 5. nedelji čekanja da mi stigne ploča iz UK

- 3. nedelji čekanja da mi stigne ploča iz Slovenije

- 2. nedelji čekanja da mi stigne ploča iz Hrvatske

Koliko je ovo uobičajeno po vašim iskustvima za trenutnu situaciju? Iz UK mi je uvek stizalo za 3 nedelje u proseku, jedanput je bio max 5 nedelja.

Iz HR i SLO mi prvi put stiže, ne znam šta je tu neki trenutni prosek čekanja?

Stigla upravo ploča iz UK zajedno sa pločom iz Hrvatske.

UK poslata 08. oktobra, uručena 15. novembra

HR poslata 29. oktobra, uručena 15. novembra

UK ploča nije ocarinjena.

HR ploča ocarinjena. 

Ploča koju čekam iz Slovenije je poslata 21. oktobra i još uvek nije stigla.

 

U međuvremenu imam još par nekih narudžbina al to je sve "juče" u odnosu na ove datume...

 

Link to comment
Share on other sites

Iz HR stigne ploča u SRB za 4-5 dana, ostalo je opet naša carina :rolleyes:

image.thumb.png.870764313385fed37bf5c8f95acf70f3.png

Hrvati mi naplatili sve što je moglo da se naplati:

Ploča: 169,00 kn

Transport i dostava: 69,90 kn

Osnovica: 191,12 kn

Porez na isporuku: 13,98 kn

PDV25%: 33,80 kn

Porez na isporuku: 13,98 kn (nije greška, dva puta navedeno)

Porez: 47,78 kn

Ukupno (sa PDV): 238,90 kn

 

ili na "naški" - ploča 22.5 evra

ukupno 31,8 evra

razlika 9,3 evra

 

na ovo još 680 dinara carine

 

btw. ploča iz UK je 42 funte total koja nije ocarinjena a uručena istog dana kad i ova iz HR.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Narucio i platio dva izdanja.

ovo stanje stoji i dalje

42 2021-10-20 20:47:50 $19.25 Pending
41 2021-10-20 19:57:59 $24.45 Pending

Prodaju online.Pisao vise puta ali bez odgovora.Novac je legao na neki Nemacki racun.

WEICHTEENTIALAD.SHOP, HAMBURG,
48028112956/4 / JWWSMD
19.25 USD 16.59 EUR

https://www.saponess.top/index.php?main_page=index

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...