Jump to content


Kupovina ploca iz inostranstva


chika_milan

Recommended Posts

On 6/25/2021 at 11:36 PM, pompi said:

Obzirom da ih vecina verovatno smatra za najbolje, bili bi zahvalni da to iskustvo podelite.

Daily expres je meni odlican za domace isporuke, kad god imam mogucnost biram njih.

......

Juno postarina mi pre par dana izadje 6,90 Funti za 180gr vinil.

Link to comment
Share on other sites

@pompiDva puta su mi se vracale posiljke od post expresa ,a da nisu ni nazvali primaoca,a ni ostavili papir za preuzimanje u posti.Jednom kolega koji radi od kuce(bio u to vreme kod kuce) ,drugi put prodavnica za reklamiranu robu...i jos mi kazu iz te radnje redovno im se desava,oni me i poslase u Bex . Posle taj Bex pokusao da zezne kolegu ,šatro pogresili u kontrolnom merenju.Oba puta ovi iz post expresa mi uredno naplatili sto su meni vratili moju posiljku ...ma najboljiji su svi od svih najboljijih,dok se ne pokaze drugacije...sve ista g...

Mslm mene zove neki lik iz poste da mi je zadnji dan da preuzmem paket iz inostranstva inace vracaju,nista od poziva dotad,nista papiric ..jos me tetkica iz poste kad sam na brzinu dosao da preuzmem uputi da prijavim postara,da su "nemoguci" jbt. Dno dnoova sami na sebe kukaju.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Sumnjam da je Juno usporio. Posalju meni uvek sutradan, nego su poste. Voleo bih da sa Juna dobijem tracking broj, da vidim koliko stoji kod nas. Inace mi je sa Juna stizalo za 10-14 dana max, a poslednja je putovala 4 nedelje, i to koja ne podleze carini.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
[mention=43572]pompi[/mention]Dva puta su mi se vracale posiljke od post expresa ,a da nisu ni nazvali primaoca,a ni ostavili papir za preuzimanje u posti.Jednom kolega koji radi od kuce(bio u to vreme kod kuce) ,drugi put prodavnica za reklamiranu robu...i jos mi kazu iz te radnje redovno im se desava,oni me i poslase u Bex . Posle taj Bex pokusao da zezne kolegu ,šatro pogresili u kontrolnom merenju.Oba puta ovi iz post expresa mi uredno naplatili sto su meni vratili moju posiljku ...ma najboljiji su svi od svih najboljijih,dok se ne pokaze drugacije...sve ista g...
Mslm mene zove neki lik iz poste da mi je zadnji dan da preuzmem paket iz inostranstva inace vracaju,nista od poziva dotad,nista papiric ..jos me tetkica iz poste kad sam na brzinu dosao da preuzmem uputi da prijavim postara,da su "nemoguci" jbt. Dno dnoova sami na sebe kukaju.

Nikada nikakvih problema nisam imao sa PExpresom, sve ostale zaobilazim u sirokom luku

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ovde ekipa ima najvise iskustva sa paketima. @sondek me nije bas ohrabrio oko timeline-a :)

 

Trenutno stanje FedEx posiljke: 

"Clearance delay - import / Customer has requested non-express clearance".

Fedex.jpg.dd79a6e61fd3697280e3261e964ffc60.jpg

 

Jel ovo "regularan" status posiljke?

Vidim da se na netu mnogi zale da su morali da intervenisu.

Ako je OK - koji red velicine cekanja je "normalan"?

Link to comment
Share on other sites

@Delija jeste, to je normalan status, što znači da podleže carinjenju. Ukoliko te već nisu kontaktirali da im pošalješ dokumentaciju - računaj da će sutra prvom prilikom. 

Carinjenje preko FEDEX-a traje od 1-2 r.d. do 7-8 (toliko sam poslednji put čekao), ali ne zavisi od njih, koliko od carinarnice.

Uglavnom se uklope u 3 radna dana koliko obećavaju i onda odmah sutradan isporuka.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...