Jump to content


Kupovina ploca iz inostranstva


chika_milan

Recommended Posts

2 hours ago, R_R said:

Inače, te pošiljke iz USA imaju praćenje donekle, kad uđu u Srbiju to se ne vidi, jer naša i američka pošta nemaju potpisan bilateralni sporazum.

Bas tako, nekoliko puta sam preko njih dobijao pakete, i uvek se traking zavrsavao sa poslednjom ino destinacijom pre Beograda. S tim da nikada nisam cekao duze od 2 nedelje od slanja do prispeca paketa. Cak sam skoro u isto vreme (9. februara) porucio jos jednu plocu iz Cikaga, i preko USPS-a mi stigla 20. februara.

Link to comment
Share on other sites

Pisao sam Juno-u za drugu ploču koja je stigla isto defektna kao i prva ploča, dali su mi ekstra kredit u vrednosti defektne ploče sa poštarinom, rekli su mi da mogu i da mi vrate novac ukoliko želim, onda sam iskoristio taj ekstra kredit i kupio prvi album Nirvane pošto ga nisam imao u kolekciji i doplatio nekih 7€ tako da sve pohvale za Juno, maksimalno su korektni.

Link to comment
Share on other sites

Da li se desilo ikome od vas da vam je Juno (ili neki drugi prodavac) dao neki popust ili promo kod za sve narudžbine koje ste napravili vremenom?

Za npr. iznos novca koji sam ostavio Junou za ove godine - ja bih sebi dao jednom ili dva puta neki popust... barem jedanput godišnje.

Prošao sam pre neki dan kroz My order history - da ne veruje čoveo koliko sam im para ostavio...

Link to comment
Share on other sites

9 sati ranije, joyba said:

Juno su carevi nema šta, svaka čast što su mi vratili pare za ploče i poštarinu pošto sam vratio ploče za koje nisam hteo da platim carinu

Mislim da to nije bilo u redu sa tvoje strane, meni se možda dva puta desilo za ovih 6 godina da sam platio PDV ali to nije razlog da vraćam ploče nazad prodavnici, da sam morao i carinu da platim platio bih je bez problema, to što nam ploče u većini slučajeva stižu bez PDV-a je olakšavajuća okolnost, ako bi se carinici stritkno pridržavali zakona plaćali bi PDV za svaku ploču pa makar ona koštala 3€.

Link to comment
Share on other sites

Predpostavljam da carina nije bila jedini problem.Imao sam slican slucaj da me ploca od 45eur izadje sa srpskom palamudijom oko carine,troskova spedicije izadje 110 i normalno da sam je vratio i dobio pare nazad.Sto bih hranio parazite.S druge strane nisam nikoga ostetio i to je u zapadnoj potrosackoj kulturi najnormalnija stvar..imao sam pravo odustati i samo zato sto sam se predomislio,izgubio zivce cekajuci i kupio je na drugoj strani,ne sbidja mi se ...sve to pise u njihovim pravilima.Platio sam shipping koji je bio njihov trosak tako da nisu osteceni...e sad sto mi imamo grizu savesti i da vratimo i neispravnu stvar to je vec druga stvar.

Link to comment
Share on other sites

10 sati ranije, joyba said:

Pa nije do njih ploče su bile defektne i vratili su pare ili dali kredit svejedno mušteriju su zadržali to je najbitnije. Sa ovakvom politikom poslovaće oni dugo.

Ово (цитат горе) је иста ова пошиљка (цитат доле)?

11 sati ranije, joyba said:

Juno su carevi nema šta, svaka čast što su mi vratili pare za ploče i poštarinu pošto sam vratio ploče za koje nisam hteo da platim carinu

Ако јесте, како знаш да су дефектне ако их уопште ниси ни примио?

Link to comment
Share on other sites

21 minuta ranije, sondek said:

Predpostavljam da carina nije bila jedini problem.Imao sam slican slucaj da me ploca od 45eur izadje sa srpskom palamudijom oko carine,troskova spedicije izadje 110 i normalno da sam je vratio i dobio pare nazad.Sto bih hranio parazite.S druge strane nisam nikoga ostetio i to je u zapadnoj potrosackoj kulturi najnormalnija stvar..imao sam pravo odustati i samo zato sto sam se predomislio,izgubio zivce cekajuci i kupio je na drugoj strani,ne sbidja mi se ...sve to pise u njihovim pravilima.Platio sam shipping koji je bio njihov trosak tako da nisu osteceni...e sad sto mi imamo grizu savesti i da vratimo i neispravnu stvar to je vec druga stvar.

Sve je tačno što si napisao, ali....

Da li misliš da je slučajnost to što je kod Alliexpress-a od ove godine, shipping za Srbiju za skoro svaku stvar koja košta par $ obavezno FeDex/DHL i što više skoro da nema free shipping?

Da ne bude da poredim babe i žabe, pogledaj koliko je shipping za neku sitnicu reda veličine 9-10$ za Srbiju, pa uporedi sa Crnom Gorom, Hrvatskom, Slovenijom, Makedonijom, Bosnom i Hercegovinom. Videćeš da je kod nas skoro uvek opcija slanja kurirska služba, dok u slučaju drugih država kao opciju imaš i neki od kineskih servisa za slanje koji je ili free ili par $.

Ako sve više kupaca iz Srbije krene da sledi manir kolege koji kad mu se zaračuna carina i pdv elegantno odbije da primi pošiljku i traži novac nazad, u jednom trenutku u Juno može da se upali crvena lampica, pa će Srbija da bude na crnoj listi, kao npr. Italija - pročitaj malo po internetu kakav je tretman slanja u Italiju, ovo je stara informacija, a i nije baš bez razloga tako kako je.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, R_R said:

Makedonijom

Корекција, и за Македонију је исто.

Македонска пошта је својевремено издала информацију типа да су "пријаве" на пошиљке са Алија скоро 70% свих пошиљка. Мудри наши људи поруче ствар, па пријаве да је нису добили и добију и ствар и паре натраг.

Нормално да free shipping или чак и јефтини транспорт више није доступан и за Македонију.

...ако треба да се питамо зашто.

На крају крајева, царински и порески закони су јасни. Свако може да прерачуна колики би био максимални издатак за сваку пошиљку, па да реши дали се уопште исплати поручивати.

Прерачун царине и пореза није искључак, него правило. Рецимо, у Македонији, свака пошиљка изнад 45 евра (са укљученим транспортом) мора се опорезити и царинити. Али, цариници често прогледавају низ прсте за пошиљке испод 100 евра.

Све док не заборавимо да је то прогледавање искључак, а не правило.

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, HMrules said:

Mislim da to nije bilo u redu sa tvoje strane, meni se možda dva puta desilo za ovih 6 godina da sam platio PDV ali to nije razlog da vraćam ploče nazad prodavnici, da sam morao i carinu da platim platio bih je bez problema, to što nam ploče u većini slučajeva stižu bez PDV-a je olakšavajuća okolnost, ako bi se carinici stritkno pridržavali zakona plaćali bi PDV za svaku ploču pa makar ona koštala 3€.

To uopšte nije bila moja namera, rekao sam ovim lopovima iz fedex-a da mogu da bace ploče pošto neću da plaćam 90e za carinu pdv i troškove carinjenja za ploče koje vrede 60e, oni su rekli da će vratiti ploče pošiljaocu a to što mi je juno vratio pare je bilo lepo iznenadjenje. Hvala im.

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, InSides said:

Ово (цитат горе) је иста ова пошиљка (цитат доле)?

Ако јесте, како знаш да су дефектне ако их уопште ниси ни примио?

Ovo prvo je za kolegu, drugo za mene

Link to comment
Share on other sites

28 minuta ranije, joyba said:

To uopšte nije bila moja namera, rekao sam ovim lopovima iz fedex-a da mogu da bace ploče pošto neću da plaćam 90e za carinu pdv i troškove carinjenja za ploče koje vrede 60e, oni su rekli da će vratiti ploče pošiljaocu a to što mi je juno vratio pare je bilo lepo iznenadjenje. Hvala im.

Opet kao sto rekose gore, treba biti spreman na troskove, pogotovu sto kurirske sluzbe naplacuju dodatne troskove (za carinjenje itd). Zato kad se narucuju lepo se proveri kojom sluzbom se salje, da ne bude posle Jao sta je ovo.

Ja sam pre 10ak godina narucivao nesto iz Kine, vrednost je bila tipa 20e, slanje DHLom, i pre kupovine lepo posaljem email srpskom DHLu, objasnim sta i kako, ima li dodatnih troskova ili nema, rekli nema, narucio, i sve stiglo uredno bez dodatnih troskova.

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, joyba said:

rekao sam ovim lopovima iz fedex-a da mogu da bace ploče pošto neću da plaćam 90e za carinu pdv i troškove carinjenja za ploče koje vrede 60e

30% carinu i PDV bi svakako platio na vrednost iznad 50eur, a špedicija kod fedexa je oko 40eur (kod DHLa oko 30eur), a to si sve unapred mogao saznati da si malo istražio po netu koliko košta poručiti nešto iznad 50eur vrednosti fedexom ili DHLom, ima na tone diskusija o tome i lako se može naći, ne treba da bude iznenađenje, nije nikakav lopovluk u pitanju, tj. jeste ali lopovluk koji se lako izbegava jer se zna unapred da že ga biti.

Zašto si uopšte fedexom naručivao sa juna kada obično slanje košta duplo manje, i onda bi platio samo 30% carine i PDVa bez troškova špedicije.

Link to comment
Share on other sites

Lepo od njih sto su ti vratili i novac za postarinu ali mozda nisu trebali.Tako nebi bili osteceni.Enivej dobar si im kupac,ispali su korektni i vratices im to visestruko,kupili su time dodatno poverenje i osigurali stalnu musteriju...tako se misli na biznis unapred.

Uostalom,dele se ta iskustva po forumima i to vrlo dobro znaju.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...