Jump to content


Kupovina ploca iz inostranstva


chika_milan

Recommended Posts

Jedan moj prijatelj ima problem, kupio je nov album Jean Michel Jarre-a sa jpc.de, kaže da su mu skinuta rezervisana sredstva za kupovinu ploče ali jpc.de ne vidi uplatu, piše da se uplata vratila i da treba da čeka da postane vidljiva na njegovom bankovnom računu tj. kartici pa onda da ponovi porudžbinu ali to ne može da uradi jer ta rezervisana sredstva kao da su u vazduh nestala, banka kaže da što se tiče njih da je uplata prošla a jpc.de kaže da se uplata vratila i tako u krug, prijatelj koristi Visa Virtuon karticu.

Može li neko detaljnije da objasni o čemu se ovde zapravo radi?

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, HMrules said:

Jedan moj prijatelj ima problem, kupio je nov album Jean Michel Jarre-a sa jpc.de, kaže da su mu skinuta rezervisana sredstva za kupovinu ploče ali jpc.de ne vidi uplatu, piše da se uplata vratila i da treba da čeka da postane vidljiva na njegovom bankovnom računu tj. kartici pa onda da ponovi porudžbinu ali to ne može da uradi jer ta rezervisana sredstva kao da su u vazduh nestala, banka kaže da što se tiče njih da je uplata prošla a jpc.de kaže da se uplata vratila i tako u krug, prijatelj koristi Visa Virtuon karticu.

Može li neko detaljnije da objasni o čemu se ovde zapravo radi?

Radi se o tome da se neko pravi "blesav".

Treba da traži izvod po računu gde se vidi šta se dešavalo po računu. Pitanje je ko je tu payment procesor jer u ovako opisanom slučaju to bi trebalo da je JPC kao trgovac koji ima mogućnost da rezerviše sredstva do naplate.

Isto tako, banka u kojoj mu je račun sigurno može da vidi sve akcije rađene po računu pa i ko je uradio rezervaciju sredstava (kao i kad su sredstva oslobođena). Ovo kad ustanovi moćiće jasnije da zna kojoj strani treba da se žali.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam narucio amazon.co.uk 11.4

Order Summary
Item(s) Subtotal:£14.11
Postage & Packing:£3.58
Giftwrap:£3.99
Total Before VAT:£21.68
VAT:£0.00
Total:£21.68
Grand Total:£21.68

Tada su mi skinuli sa kartice iznos u iznosu od 2952,82 Amazon uk reital.www.amazon.coluxlu.

onda su mi ponovo skinuli 2940,85 17.4 Amazon uk reital.www.amazon.coluxlu.

Zvao sam moju banku kaze da su oba iznosa kod njih na cekanju.

obratio sam se Amazonu i dobio informaciju da nisu dvostruko naplatili.

Ovo je prvi put da kupujem kod Amazon ne znam za [rine.Nigde nije pisalo da se salje dhl.

Link to comment
Share on other sites

Ima li neko predlog ili savet, sta bih (i da li bih) mogao da ucinim nesto povodom ove situacije? Ili prosto treba da prepustim slucaju i strpljenju?

Naime, narucio sam iz US plocu krajem januara, prodavac je uredno poslao, dao mi tracking broj. Krenuo je 31. januara paket na isporuku, od Cikaga, preko NY, pa do Dablina (Irska), gde je stigla 25. februara. Po trakingu, to je poslednja destinacija, odakle je navodno paket u daljoj proceduri za isporuku.

"Otad prodje 13 bajrama..."

 

traking 1.png

traking 2.png

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, Dražo said:

Ima li neko predlog ili savet, sta bih (i da li bih) mogao da ucinim nesto povodom ove situacije?

USPS ima domaceg agenta, samo zaboravio sam ko je u pitanju... mozda D express ili tako neko - pokusaj da nadjes na gogletu pa pitaj agenta.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...