Jump to content


Kupovina ploca iz inostranstva


chika_milan

Recommended Posts

Zahvaljujem na podeli licnih iskustava sa shippingom,obzirom da to polako postaje najveci problem oko nabavke ploca :thumbsup2

Vec me muka pogledati neki naslov na discogs i ebay gde shipping bude skuplji od ploce.Neki SH shop sa umerenim cenama za shipping bi dobro dosao.

Link to comment
Share on other sites

Moram da iznesem svoje iskustvo. Danas stigla ploča poslata 17.03. (sreda) regularnom poštom, bez praćenja, iz Švedske. To je veoma brzo, računajući da je uključen i vikend. Nikakva carina, pdv, samo je stiglo. Mislio sam da ću je čekati bar par meseci, i malo je suludo bilo što sam ploču vrednu 50 evra tražio da se pošalje regularno (registrovano sa brojem za praćenje je bilo 10e više), ali ispalo je odlično!

Link to comment
Share on other sites

On 3/18/2021 at 7:33 AM, sondek said:

Zahvaljujem na podeli licnih iskustava sa shippingom,obzirom da to polako postaje najveci problem oko nabavke ploca :thumbsup2

Vec me muka pogledati neki naslov na discogs i ebay gde shipping bude skuplji od ploce.Neki SH shop sa umerenim cenama za shipping bi dobro dosao

 

Генерално гледано, поштарина није скупа. То што је Јuno слао за смешно мале паре, то је већ нешто друго. Сада је иста поштарина и на Junu и на појединим другим сајтовима, а то је око 10 евра за плочу, односно 8 фунти. Мене једино брине што се сваки додатни грам наплаћује.

 Поручио сам касету, Banquet recors наплаћује 3.2 фунти поштарину (само за касету). А при томе је и касета скупља него на Junu.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Koumbare said:

Ja sam naručio ploču preko Bandcamp-a. Ploča je 18 EUR a poštarina je 6.50 EUR jer će biti poslata iz Nemačke.

Po trenutnim cenama poštarine ostaje da vidim dal' će stići cela (ako stigne) ili će je neki čovek doneti, peške, ko zna kad... :D

Усрећио си се, нема даље. Ја никако да уклопим. Ако ми је јефтина поштарина, не одговара ми квалитет винила... Пре пандемије је била тако јефтина поштарина, не могу да верујем да није поскупело. Сигуран си да је 6.5 евра ?

Рачунај да путује око месец дана.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, sondek said:

Lebe mekani

У чему је проблем ? Што из Србије слање за Европу кошта око 900 динара, тј. око 7.5 евра за један винил, ми би хтели да тако буде и када поручујемо из иностранства ? Није лоше, али и пре пандемије је поштарина била око 10 евра за један винил (не рачунам Juno).

Link to comment
Share on other sites

Prijatelju ne upiri toliko.O cenama shippinga se povela rec zbog discogs i privatnih prodavaca SH vinila.Te ploce smo kupovali povoljno od drugih diskofila i postarine su bile 4,5,7,8 funti ...sad je shipping istih nenormalno visok x2,x3 iz usa i japana nemoguc jer ti neko stavi 5xvecu postarinu od vrednosti ploce ...mani me globalistickih lanaca tipa amazon i shopova sa novim plocama,to nam je jasno sve.Kad mi treba nova ploca odem na juno ko i svi,a mnogo  radije od toga u nasu radnju i ko covek platim,uzmem plocu i odnesem je kuci sa racunom.Ako ne valja vratim,reklamiram bez ikakvih zavrzlama.

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, CA-RIA said:

Усрећио си се, нема даље. Ја никако да уклопим. Ако ми је јефтина поштарина, не одговара ми квалитет винила... Пре пандемије је била тако јефтина поштарина, не могу да верујем да није поскупело. Сигуран си да је 6.5 евра ?

Рачунај да путује око месец дана.

image.png.44e92d9a6e9bca91f253957bf263cd87.png

Link to comment
Share on other sites

Da podelim svoja iskustva sa kupovinom vinila iz inostranstva:

Vise puta sam narucivao vinile sa grooves.land (verovatno ste upoznati sa sajtom), na svaku posiljku vrednosti preko 20 eura je besplatan shipping bez tracking-a, moze se doplatiti jos 3 eura da bi se dobio i tracking preko PostNL, vinili jesu mozda malo skuplji, ali se u principu isplati.

Sledeci sajt koji bih pohvalio je jpc.de, odlicno iskustvo, dva vinila vrednosti od 31 euro, shipping je bio oko 9 eura, siglo je u besprekornom stanju, nista nije ocarinjeno.

Sad trenutno cekam 2LP album narucen preko Juno-a, cena je bila 14 funti i shipping oko 8, vidim da je nasa posta nekima ocarinila vinil narucen preko Juno-a, ne bih valjalo da se to desi.

Jos nisam imao iskustva sa vinyl-digital.com, oni su mi sledeci za isprobati :)

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, Djodjara said:

Da podelim svoja iskustva sa kupovinom vinila iz inostranstva:

Vise puta sam narucivao vinile sa grooves.land (verovatno ste upoznati sa sajtom), na svaku posiljku vrednosti preko 20 eura je besplatan shipping bez tracking-a, moze se doplatiti jos 3 eura da bi se dobio i tracking preko PostNL, vinili jesu mozda malo skuplji, ali se u principu isplati.

Sledeci sajt koji bih pohvalio je jpc.de, odlicno iskustvo, dva vinila vrednosti od 31 euro, shipping je bio oko 9 eura, siglo je u besprekornom stanju, nista nije ocarinjeno.

Sad trenutno cekam 2LP album narucen preko Juno-a, cena je bila 14 funti i shipping oko 8, vidim da je nasa posta nekima ocarinila vinil narucen preko Juno-a, ne bih valjalo da se to desi.

Jos nisam imao iskustva sa vinyl-digital.com, oni su mi sledeci za isprobati :)

Неко је критиковао да су Grooves ланд лоши за повраћај оштећених плоча односно да због "бесплатне" поштарине и нису били никад брзи, тј услуга је доста спора.

 Имају додатне трошкове ако се плаћа преко Paypal сервиса, а бесплатна поштарина није могућа ако су јефтини производи у питању (до 20 евра).

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, CA-RIA said:

Неко је критиковао да су Grooves ланд лоши за повраћај оштећених плоча односно да због "бесплатне" поштарине и нису били никад брзи, тј услуга је доста спора.

 Имају додатне трошкове ако се плаћа преко Paypal сервиса, а бесплатна поштарина није могућа ако су јефтини производи у питању (до 20 евра).

Istina, usluga im je dosta sporija nego kad su u pitanju drugi sajtovi.

 

A posto sam tek od skoro u celoj ovoj prici, tek se polako upoznajem sa terminologijom, pootovo kada su u pitanju ostecene ili iskrivljene (warped vinyl). Mislim da mi je skoro svaka ploca koju sam narucio sto iz inostranstva, sto odavde (mascom, metropolis) malko iskrivljena, opet nisam siguran i da li je to i negde normalno, kazem mlad sam u svemu ovome, ali nikad nije kasno nauciti. B)

Link to comment
Share on other sites

Oва коју сам ја добио била је фабрички оштећена, тј. један део није ни могао да се пусти, ал добро, шта да се ради.

 Можда неком користи, свака похвала за Banquetrecords. Поштарина одприлике као на Junu, стиже за око две недеље.

Link to comment
Share on other sites

Može se uštedeti na poštarini npr. ako imate nekog u EU pa da njima tamo stignu ploče koje naručujete a onda oni da vam donesu kad dolaze ili pošalju po nekome...

Čak ima smisla i u Covid vremenima sa Discogsa. Našao sam prodavca koji bi mi za slanje 45 vinila u Srbiju naplatio 150€ za poštarinu a isti paket za Grčku je 25€ za standardno slanje a 55€ za DHL/FedEx i sl.

Link to comment
Share on other sites

On 25.2.2021. at 11:28, paja959 said:

losa....ploca jasno bila na stocku,dobijes potvrdu isporuka 2-3 nedelje,cekas ko mulac,posle mesec dana ih pitas pa dobro,sta se desava,ladno odgovaraju da treba sacekati novo printanje,koje se ocekuje za kraj maja/pocetak juna..Tone Poet serija/Blue Note (Horace Silver "Song for my father")...nikakva obavestenja ne salju da si izvisio/ili da imaju neku tacnu evidenciju koliko cega imaju na lageru :wacko:...narucujes,placas,i kreditiras ih lepo :oops:

nabavljeno u lokalu...5+:banana

IMG_4448.JPG

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...