Jump to content


Kupovina ploca iz inostranstva


chika_milan

Recommended Posts

To je svakako pozitivna stvar. :thumbsup2

Bas bi voleo proveriti neko od tih izdanja uz neko staro svapsko,holandsko,uk,usa.Ja zalim za vremenima.kad su se stare ploce kupovale zato sto su jeftine.Sad toga ima samo za ljubitelje klasike ...toga na najlonu kolko oces za dzabaluk i to po sjajnim cenama,da kupis 10 ploca za cenu jedne nove.I nije uredu da nesto 40-50g staro kosta kao nesto novo.Jako lose ploce na.pocetku vinil povratka su doprinele tome,krive pucketave i loseg zvuka...neke ma nivou mp3.Pazljivo pratim temu,drago mi je ako se mrdaju stvari na bolje

 

Link to comment
Share on other sites

First Press mnogih Blue Note izdanja su radjeni u malim tirazima, npr. 500-1,000-1,500 komada za neke izvodjace koji su tamo neke 57' bili nerentabilni ( tj. previse avangardni / nedovoljno poznati tada )... pa se kasnije dostampavalo kao normalan proces.

Tako su cene pojedinih izdanja otisle do neba, jednostavno nema tih ploca u NM stanju u vecim kolicinama niti ih je bilo.

Isto vazi i za druge izdavacke kuce tipa Prestige, Riverside....

----

U Americi se sve radi u tirazima koji ce se sigurno prodati ( ploce, knjige itd. ) - ako neko proceni da moze prodati npr.  1,500 komada max - uradice tiraz od 1,200-1,300 primeraka... i eventualno drugi tiraz kad prodje par godina i stekne se interesovanja.

-----

Dobro je da ima novih relativno kvalitetnih izdanja koja ne kostaju 100$... a treba imati na umu i da su procesi proizvodnje promenjeni od sastava samog vinila pa nadalje i nove ploce nikad nece zvucati kao stara kvalitetna izdanja ( ruku na srce nisu ni sva stara bila dobra, daleko od toga ).

Link to comment
Share on other sites

Sve zavisi od coveka pojedinacno...zasto kupuje ploce.

Ako je primarni cilj kvalitet zvuka ( u odnosu na cd ), onda se moraju traziti prva izdanja,ili remasteri koji takodje debelo kostaju( Analoge prodaction,Mobile Fidelity...).

Ja licno ne zalim da platim prvo izdanje u NM stanju .Imam i tu granicu,do 40e.(uostalom,nove ploce u nasim radnjama,remasteri novije generacije,kostaju u proseku 25e).I radije bi uzeo prvo izdanje,nego sadasnje reizdanje vrhunskog zvuka.To me vraca lepim uspomenama iz sedamdesetih godina proslog veka( nesto kao gledanje starih fotografija).

Ona izdanja koja su bas preskupa,ignorisem,i kupujem reizdanja proverenog zvuka ( nikako DOL,VOX...).

Poceo sam i ja 1972 da kupujem licence,ali vrlo brzo,par godina kasnije,vec sam narucivao preko COBa.A svaki odlazak u London,pravac seconhand radnje.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Krca44 said:

treba imati na umu i da su procesi proizvodnje promenjeni od sastava samog vinila pa nadalje i nove ploce nikad nece zvucati kao stara kvalitetna izdanja

Тиме да морамо напоменути да због промена процеса производње и састава самог винила, добар део (*) нових плоча звучи приметно боље од старих квалитетних издања...

...свакако, те нове плоче коштају $50 па више.

(*) Бар што се тиче jazz-а.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, InSides said:

...свакако, те нове плоче коштају $50 па више.

One koje imam iz te klase su bolje od starih, za situaciju kad sam mogao da proverim s tim da takva izdanja sada kostaju minimum 50$ pa do 100$  (  nisam ispratio ova novija desavanja sa Acoustic Sounds i BN za klasu do 50$ ).

 

Zbog nekih specificnih razloga u zadnjih godinu dana sam se orijentisao na stara izdanja ali nameravam da nadoknadim.

Link to comment
Share on other sites

Carina preko 50 eur sa shippingom racunato,pdv na manje.

Sa sadasnjim vrednostima za shipping lako se predje granica i tesko je kalkulisati.Bukvalno dodjoh do zakljucka da nemam sta da trazim sa kupovinom od privatnih lica ...shipping opasno deranje. Bye bye discogs,vidimo se u boljim vremenima.Ova nasa igrarija najmanji problem ali skoro svaki dan cujem sta ce sve da poskupi zbog transporta...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Jedno pitanje, ukoliko nikoga nema kod kuće kada poštar nosi pošiljku sa Juno-a interesuje me da li ostavlja izveštaj tj. papirić u sandučetu sa kojim može kasnije da se pošiljka podigne u pošti?
Pitam pošto na pošiljci nema broj telefona ukoliko nema nikoga kod kuće pa da poštar može npr. da me pozove.

 

Link to comment
Share on other sites

4 minuta ranije, Mingus,Mingus said:

Postar ostavi izvestaj i gde moze da se posiljka podigne.Postari ne koriste mobilni i ako ga ima .To koriste postari  koji rade u brzoj posti,post ekspres.Ovu postu raznose obicni postari ,oni koji nose pisma i penzije.

To pitam da znam, inače trenutno sam podstanar tako da na sandučetu ne piše moje prezime ali uvek su ostavljali izveštaj tj. papirić u sandučetu sa mojim imenom i prezimenom kada su pošiljke u pitanju.

Link to comment
Share on other sites

Upisi ime obavezno,nek stoje dva na sanducetu nije problem,desava se da uopste ne ostave papiric za preuzimanje.Meni sva posta stize na drugoj adresi pa sam imao taj problem,a desavalo mi se da saljem nesto post ekspresom i da ne ostave papiric i vrati mi se ploca.S njima vise nista

Link to comment
Share on other sites

On 11.2.2021. at 1:23, Dimitrije said:

Da li je neko narucivao ploce sa jpc.de? Kakva su iskustva?

losa....ploca jasno bila na stocku,dobijes potvrdu isporuka 2-3 nedelje,cekas ko mulac,posle mesec dana ih pitas pa dobro,sta se desava,ladno odgovaraju da treba sacekati novo printanje,koje se ocekuje za kraj maja/pocetak juna..Tone Poet serija/Blue Note (Horace Silver "Song for my father")...nikakva obavestenja ne salju da si izvisio/ili da imaju neku tacnu evidenciju koliko cega imaju na lageru :wacko:...narucujes,placas,i kreditiras ih lepo :oops:

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, paja959 said:

losa....ploca jasno bila na stocku,dobijes potvrdu isporuka 2-3 nedelje,cekas ko mulac,posle mesec dana ih pitas pa dobro,sta se desava,ladno odgovaraju da treba sacekati novo printanje,koje se ocekuje za kraj maja/pocetak juna..Tone Poet serija/Blue Note (Horace Silver "Song for my father")...nikakva obavestenja ne salju da si izvisio/ili da imaju neku tacnu evidenciju koliko cega imaju na lageru :wacko:...narucujes,placas,i kreditiras ih lepo :oops:

Znaci za izbegavati su :') 

Ja narucio ploce sa Junoa petog februara, jos ih nema :(

Link to comment
Share on other sites

Ranije su ploče često stizale sa blago zalomljenim ivicama, sada to nije slučaj jer ploče pakuju u kartone koji imaju lufta na ivicama tako i da dođe do eventualnog zalomljena to ne bi uticalo na omot ploče, sad ne znam kako ti se to desilo.

Jbg, meni se nije posrecilo, oko 5 cm zalomljen cosak.Poslao upit ali ne odgovaraju.
Meni je postar doneo i ostavio pored sanduceta, jedna ploca nije bilo pdv-a.

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...