Jump to content


Kupovina ploca iz inostranstva


chika_milan

Recommended Posts

5 minuta ranije, Wizard Of Gore said:

A da li ste ikad razmatrali da se vise vas udruzi i da zajedno narucite vecu kolicinu ploca, pa posle podelite troskove postarine, spedicije...? Bolje jednom godisnje odraditi veliku porudzbinu i znate na cemu ste, umesto da vas drzava j.be na sitno svakih mesec dva :D ko zna, mozda bi tako dodatni troskovi izasli manje kada se podeli na vise ucesnika? Ili bi drzava i tu nasla nesto da smisli pa da opet odvali neki dodatno porez....ne znam, mozda ima smisla ovo sto napisah gore, palo mi na pamet jer cesto citam ovu temu iz cistog mazohizma valjda sta li je... :unsure:

ne ide to tako, ne kupujemo pelet :)

Link to comment
Share on other sites

Xaxaxa gde nadje pelet :D treba jos jednu tonu da uzmem pa cekam plata da legne :) mene carina ne brine, nego eto srce me zaboli kad procitam kako se pstite sa csrinom, postarima, spedicijom :heat  ja imam druge probleme, lepsa polovina i deca se hvataju za glavu kad mi stigne nesto od muzike, sto je ponekad i dobro kad im kupujem poklone - samo kazem stigla mi opet neka muzika! I krece prevrtanje ociju i ne pogledaju sta je u stvari stiglo :D

Link to comment
Share on other sites

Davno je bilo na nekoj od tema da postoji neki servis gde ti se u tvoj box skupljaju kupovine,oni ti ih prepakuju i posalju zajedno.Moze to i kod nekog drugara u inostranstvu sve da stize,pa se prepakuje. Problem je tu neizdrz...ko ce da čeka.Ja 90%muzike kupujem jednu po jednu plocu,cak ni da od istog prodavca skupim po 2-3.Nama leka nema.

Link to comment
Share on other sites

On 20.12.2020. at 22:03, CA-RIA said:

 Зар поштарина није око 20 евра преко Hhv. de ?

po difoltu ti nudi fedex od 20eur, ali ako pri checkoutu odeš u "Shipping method change" onda možeš da promeniš na "International Economy Tracked Airmail" koji je znatno jeftiniji i bolji (6eur 1LP, 12eur 2-3LP)

 

On 22.12.2020. at 16:40, VU metar said:

Ploče se poručuju samo regularnom poštom, ne brzom (Fedex, DHL, UPS...) koja podrazumeva i špediterske procedure koje se skupo naplaćuju.   

tako je, izbegavati kurirske službe. Ipak, silom prilika sam ove godine morao DHL da koristim za 2 porudžbine iz Japana jer zbog COVIDa nije bilo drugih mogućnosti, prvi put mi doneli na vrata, japanac napisao nešto tipa $2 po ploči i nisu ni trepnuli, a sama porudžbina za 4 ploče plaćena $42.96 + $33 za dhl. Drugi put od istog prodavca, 4 ploče $46.00 + $32 za dhl, opet je napisao nešto smešno na carinskoj deklaraciji ali ovaj put mi DHL šalje mejl da im pošaljem porudžbinu i dokaz plaćanja, posle toga su mi doneli na vrata ali je trajalo nedelju dana. Naravno kad moram DHL držim se uvek ispod 50eur.

Link to comment
Share on other sites

Генерално, jpc.de имају одличне цене за плоче штампане у Optimal-у. Што није чудно када се узме у вид близина фабрике.

Optimal значи (1) Blue Note 80 Series, (2) Blue Note Classic Vinyl Series, бар што се тиче џеза.

 

Link to comment
Share on other sites

Malopre sam hteo da kupim ploču na jpc.de, dodam je u korpu, dođem do koraka br. 4 i kliknem na Buy Now, onda mi se pojavi opcija da unesem podatke svoje kartice, to sam i uradio, kada sam to potvrdio onda mi je stigao na telefon SMS sa šestocifrenim verifikacionim kodom za plaćanje transakcije, taj kod sam uneo i posle toga bi trebalo da bude plaćena transakcija međutim na telefon mi stiže SMS da ja naplaćeno 0.00€ i sajt jpc.de me vratio na korak br. 1, odem da na svoj nalog da pogledam Orders ali nema ništa, nije me jasno o čemu se radi i šta je problem.

Link to comment
Share on other sites

Наплата картицом на jpc.de се ради када пошаљу плоче, а не када се наручују плоче. То што те вратило на почетку је најверојатније зато што њихов систем финансиских резервација не ради са провајдером твоје картице. Мени се десило слично.

Посаветовали ме да платим PayPal-ом, и то сам урадио.

Link to comment
Share on other sites

10 minuta ranije, InSides said:

Наплата картицом на jpc.de се ради када пошаљу плоче, а не када се наручују плоче. То што те вратило на почетку је најверојатније зато што њихов систем финансиских резервација не ради са провајдером твоје картице. Мени се десило слично.

Посаветовали ме да платим PayPal-ом, и то сам урадио.

To znači da mojom karticom ne mogu da platim i da porudžbina ne postoji pošto je nema u Orders?
Znači jedino Pay Pal-om da platim?

Link to comment
Share on other sites

41 minuta ranije, Dimitrije said:

Hvala na odgovoru, bicu strpljiv :D

Da ocekujem naplatu PDVa? Carinu ne verujem, jer su mi ploce ispale 37 eura.

Obično je do 3 ploče prolazilo bez PDV-a pod uslovom da cena ne prelazi 50e, ako vrednost ploča pređe 50e onda se naplaćuje i PDV i carina koliko ja znam.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...