Jump to content


Kupovina ploca iz inostranstva


chika_milan

Recommended Posts

2 sati ranije, Gile said:

FedEx dostavlja na vrata, kao i DHL. U tom slučaju se plaća carina i pdv u fiksnom iznosu od 710 din (ako je cena zajedno sa troškovima isporuke ispod 50€). To je neka novouvedena globa za male pošiljke, tako mi bar reče ovaj bata iz FedExa.

Na koju foru je fiksni PDV? A i premalo je carina+pdv od 710 dinara na nesto sto kosta 50e. Sam pdv na 5000 dinara je 1000 dinara.

Link to comment
Share on other sites

6 sati ranije, pompi said:

Pozdrav ljudi! Dosta narucujem i do sada je sve bilo relativno podnosljivo, ipak.. trebalo bi nesto dati i nazovimo drzavi. Ali.. pre neki dan mi je umesto paketa stiglo obavestenje i zahtev za dopunu dokumentacije od nase carine. Moji paketi su obicno bili bez racuna, bez troskova shippinga ali sa znacajnijom vrednoscu sadrzaja naznacenoj od strane posiljaoca na etiketi nalepljenoj na kutiju. Do sada su prihvatali tu vrednost ili je pak neznatno podizali ali.. Sada su mi trazili racun i dokaz placanja. Posle moje relativno istinite izjave, (trazeno im nisam prosledio), opet su me kontaktirali, kao ok je sve to sto sam ja izjavio ali njih interesuje postarina. Ko sto rekoh, nikada taj podatak nisu trazili jer su se zadovoljavali znacajnom vrednoscu paketa koja je pumpala carinsku osnovicu. Dao sam i drugu izjavu, 100% istinitu, ne dokumentovanu, (veoma znacajan iznos shippinga), oni su to uvazili i sabrali sa vrednoscu paketa, dodali PDV, i ostale takse i.. dobro, dobro mi naplatili.

Mozda ce neko pomisliti da sam sve vreme bio srecnik jer mi do sada shipping nisu zaracunavali prilikom formiranja osnovice za carinjenje ali to je vec druga prica. Ovo je prica kako su sada poceli i to da rade, zaostrene mere. :cheers

Po zakonu ove trule države, ako je vrednost paketa manja od 50 EUR, naplaćuje se samo PDV na tu cifru, ne i carina.

Kada je vrednost 50 EUR i veća, dodaje se vrednost shipping-a, na sveukupno se lupi 10% carina, pa onda i PDV.

Link to comment
Share on other sites

Ne znam da li je ovde bilo, ali ja sam poslednjih meseci par puta kupovao sa hhv.de
Imaju solidan interfejs, cena postarine su korektne (mogu da salju kako fedexom tako i redovnom dhl postom), i korektan izbor ovi novih jazz analognih reissue izdanja koja mene zanimaju.

Inace, sto se izbora tice i interfejsa, americki elusive disc mi je broj 1, medjutim ot pocetka korone ne salju vise redovnom postom vec samo fedexom, sto izuzetno opterecuje trosak po ploci.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

21 minuta ranije, nackom said:

Ne znam da li je ovde bilo, ali ja sam poslednjih meseci par puta kupovao sa hhv.de
Imaju solidan interfejs, cena postarine su korektne (mogu da salju kako fedexom tako i redovnom dhl postom), i korektan izbor ovi novih jazz analognih reissue izdanja koja mene zanimaju.

Inace, sto se izbora tice i interfejsa, americki elusive disc mi je broj 1, medjutim ot pocetka korone ne salju vise redovnom postom vec samo fedexom, sto izuzetno opterecuje trosak po ploci.


Sent from my iPhone using Tapatalk

20eur postarina za 1 plocu? Mnogo...

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, nackom said:

Ne znam da li je ovde bilo, ali ja sam poslednjih meseci par puta kupovao sa hhv.de
Imaju solidan interfejs, cena postarine su korektne (mogu da salju kako fedexom tako i redovnom dhl postom), i korektan izbor ovi novih jazz analognih reissue izdanja koja mene zanimaju.

Inace, sto se izbora tice i interfejsa, americki elusive disc mi je broj 1, medjutim ot pocetka korone ne salju vise redovnom postom vec samo fedexom, sto izuzetno opterecuje trosak po ploci.


Sent from my iPhone using Tapatalk

 Зар поштарина није око 20 евра преко Hhv. de ?

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, violent femmes said:

Meni poslali osmog ,Getz/Gilberto, gatefold izdanje Acoustic Sounds, čekam ga kao leto....bemti jesen i zimu.:(....nadam se da će možda sutra uveče da se preslušava to izdanjce.:rolleyes:

Meni poslali 3. dva tone poeta sa poštarinom je 62€ još ne stižu, valjda nisu zaglavili na carini

Link to comment
Share on other sites

E jbg-a, ko zna kada će to stići. Što se tiče juno cena, malo su mi iritantne. Ja sam kupio to acoustic sounds izdanje na 18,50€. Vidim sada tamo cenu čini mi se 32€:screwy. Često im se dešava da im cena jako varira. Totalno je bezveze, kupiš ploču po nekoj ceni, misliš to ti je to, a oni je spuste sutradan 5/6€, a onda je posle 10-tak dana povećaju 10-tak eura. Totalni kretenizam. 

Link to comment
Share on other sites

Ja sam porucio preko Amazona,javio customer servisu sta se desava i paket im je vracen pa su mi uradili povrat novca na karticu.Idiotski objasnjavati unapred ljudima gde zivimo i traziti da umanje vrednost i sl.ako je firma cak i nemoguce...Zato sam napisao kad mi se desilo isto.Jednostavno te teraju da muljas,petljas svercujes, snalazis se.Kontam da ta spedicija,usluge carinjenja,tovarni listovi qrci palci kostaju isto i za kamion negega ali pokretati to za dve ploce je totalni debilizam.

Link to comment
Share on other sites

Уствари, FedEx је изванредна опција код Juno-a.

Али само за велике пошиљке (рецимо 10+ плоча). Трошкови слања су фиксни (18 фунти за 25 килограма), а тога нема нигде.

Свакако, у томе случају се увек мора платити царина + порез + шпедиција.

Али не видим зашто је то проблем када Juno и онако смањује цене за њихов ПДВ.

Link to comment
Share on other sites

Ajde, imam ja jedno pitanje za iskusne naručioce:). Naručio sam iz dojče 3 ploče, za opciju slanja sam izabrao "regular mail (dojče post)". To izabrao najviše zbog situacije sa virusom i tracking broja. Naplatili mi uz ploče i shipping, i poslali dhl-om. Da li te pakete dovozi dhl, ili naši poštari. Koliko kapiram dhl, je samo odradio shiping do Srbije, dalje ide ustaljenom rutom, tj našom poštom. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...