Jump to content


Kupovina ploca iz inostranstva


chika_milan

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Pa to su odavno rekli da ide, ali pošta uglavnom ne ide cargo avionima, skupo im je. Možda su iz UK čekali da imaju dovoljno da mogu da pošalju tako pa poslali. Ili je neki Air Serbia išao do Londona nekim razlogom i uzeo i to, ili se slalo u neki sabirni centar u npr. Frankfurtu pa došlo Air Serbiom kad je bila tamo skoro, nisam poštar samo nagađam šta sve može biti, ali uglavnom pošta ide jako sporo i ići će jako sporo sve dok se ne uspostave redovni komercijalni avio letovi. Neke zemlje odbijaju da šalju za Srbiju (Japan na primer) dok se ne reši transportna situacija.

 

Link to comment
Share on other sites

Mislim da kao glavni uzrok kašnjenja narudžbina od pojedinih kolega treba tražiti u tajmingu.Ako se pogledaju pojedini gornji postovi,većina njih je odradila narudžbine sredinom marta.Upravo tada je svet bio u škripcu sa novonastalom nepoznatom situacijom sa ovim virusom.Naravno, kome je tada bilo do slanja i preuzimanja paketa.Pa su isti visili po raznim hangarima/magacinima sa strane,dok se koliko toliko nije uspostavio normalan režim rada.Meni su iz uk ona tri naručena naslova poslali 11.04.,a stigli su mi 24.04,što je cenim sasvim fer prosek u ovakvoj situaciji.Ono opet ne naručujem nešto često,pa su mi možda progledali kroz prste.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Pre ove situacije su ploče sa Juno-a obično stizale za nedelju dana i nikada nije naplaćivana carina, ako je slučajno više od 3 ploče obično su naplaćivali PDV, pošto sam poslednji put prošle godine kupio ploču sa Juno-a ne znam da li se nešto promenilo.

Link to comment
Share on other sites

Jedno pitanje u vezi kupovine ploca sa discogsa i placanja putem pay pal-a. Danas sam kupio nekoliko albuma preko discogsa. Prodavac poslao racun preko paypala tipa 58e. Pay pal me pita da li zelim da platim to u dinarima ili da platim u eurima. Ja uvek placam u eurima zato sto imam visa karticu koja je povezana sa mojim deviznim racunom. Platim racun od 58e, ali sa mog racuna pise da sam platio 62e tj skinuto mi je sa racuna 4e vise. U cemu je stos da li banka, u mom slucaju Banca Intesa naplacuje neku proviziju? Pay pal racun tacno iznosi 58e.

Link to comment
Share on other sites

7 minuta ranije, ZoSo said:

Jedno pitanje u vezi kupovine ploca sa discogsa i placanja putem pay pal-a. Danas sam kupio nekoliko albuma preko discogsa. Prodavac poslao racun preko paypala tipa 58e. Pay pal me pita da li zelim da platim to u dinarima ili da platim u eurima. Ja uvek placam u eurima zato sto imam visa karticu koja je povezana sa mojim deviznim racunom. Platim racun od 58e, ali sa mog racuna pise da sam platio 62e tj skinuto mi je sa racuna 4e vise. U cemu je stos da li banka, u mom slucaju Banca Intesa naplacuje neku proviziju? Pay pal racun tacno iznosi 58e.

Pogledaj sledeći put kurs po kome plaćaš i biće ti jasno.

Uvek plaćaj u valuti u kojoj je račun!

Link to comment
Share on other sites

Pa da sada vidim da su izvrsili neku konverziju, ali mi nije jasno zasto. Na pay pal-u sam kliknuo da zelim da platim u eurima. Gde sam pogresio? Jos dobio sms da sam platio putem paypala 58e, a u aplikaciji mi pise da je skinuto 63e.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

20200724_150736.thumb.jpg.ac7839b158d5b8513414a698f44f1ef6.jpg

Практично сам престао да слушам дигиталију. Са неких сат-сат и по дневно колико имам времена за слушање, просто нема више места слушању фајлова. Грам ме је вратио поновном слушању музике, а не уређаја. Самим тим, недељно падне по која нова плоча :)

Нарочита задовољство је овај сет од 5 плоча Гурђијева и Де Хартмана, са комплетним њиховим стваралаштвом из 20их година прошлог века. Мелодије које је Гурђијев покупио по манастирима блиског истока лече. Само клавир де Хартмана, онако како му је Гурђијев диктирао у перо, без каснијих бравура Џерета и многих других... Оригинални снимци, с' обзиром на старост, звуче врло добро.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Filipescu said:

Грам ме је вратио поновном слушању музике, а не уређаја. Самим тим, недељно падне по која нова плоча :)

Koliko puta sam vec cuo ovo...

Moja preporuka ti je da sto pre krenes sa starim plocama.Tek kad tu drogu otkriješ... bolji,zaista analogni zvuk.Iako ja nemam nista protiv novih ploca,nove produkcije, aktuelne muzike.

Link to comment
Share on other sites

Тренутно купујем плоче како ми шта падне на памет. Свакако ће и препоруке са форума доћи на ред. Схватио сам, чини ми се на време, да не вијам број плоча, што је почетницима често изазов. Купујем само оно што ми треба.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...