Jump to content


Kupovina ploca iz inostranstva


chika_milan

Recommended Posts

Hmm, bas cudno.

Pre jedno 10-ak dana sam bas pazario preko intesa mastercard ploce na juno.co.uk. Posle unosa podataka i broja kartice poslao me je sajt na sms autentifikaciju. Dobio sms, ukucao broj i sve je bilo ok. Odlucio sam se za tu varijantu jer nema provizije kao preko  Paypala. Mada mislim da na karticu posle mora da se uplacuje u eurima i da se iznos ne konvertuje u dinarsku protivrednost. 

Link to comment
Share on other sites

Prilikom prve transakcije meni su trazili aktivacioni kod ( prvi put posle dve godine ) pa onda kreiranje tog sigurnosnog koda.

Drugi put samo taj kreirani sigurnosni kod.

Nisam bar godinu dana kupovao preko Visa kartice, koristio Paypal ali htedoh malo ustedeti... kad eto desavanja novih.

Violent Femmes moguce je da ti traze da sam kreiras kod, kao i meni ( dakle ne aktivacioni )... ako je to slucaj obavezno zapisi taj broj.

Link to comment
Share on other sites

Zamolio bih upućene za kratku "obuku"... 

Kada plaćam preko PPala, račun mi se zadužuje u dinarima, a ne u evrima, i to sa nekim vrlo nepovoljnim kursom konverzije (blizu 125 dinara za evro).

U korisničkom servisu banke mi kažu da na samom PPalu postoji mogućnost setovanja zaduženja u evrima, ali je ja ne nalazim. 

Postoji li, zaista, i kako? 

Hvala 

P.S. Možda je bitno da dodam da mi je za PPal "linkovana" Master kartica i da mi je to "preferred" način plaćanja. 

Link to comment
Share on other sites

Danas mi je stigla ploca i pre nedelju dana.Za obe sam platio pdv 20%.Narucivao sam vise puta iz Kine neke sitnice, otprilike u istoj vrednosti kao i ploca 1250din.Sada je iznos bio 1231 i pdv246din.Postar je naplato 390din.Nigde ne na racunu ne pise taj iznos .Taj iznos od 394 pise samo na njegovom papiru gde treba se potpisem.

Da li se samo na ploce naplacuje pdv jer je cerka narucivala patike i nista nije placala.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Miomir said:

Danas mi je stigla ploca i pre nedelju dana.Za obe sam platio pdv 20%.Narucivao sam vise puta iz Kine neke sitnice, otprilike u istoj vrednosti kao i ploca 1250din.Sada je iznos bio 1231 i pdv246din.Postar je naplato 390din.Nigde ne na racunu ne pise taj iznos .Taj iznos od 394 pise samo na njegovom papiru gde treba se potpisem.

Da li se samo na ploce naplacuje pdv jer je cerka narucivala patike i nista nije placala.

Na sve (treba da) se placa PDV. E sad koliko sam skontao, ako carina kaze ne podleze carinskom pregledu obicno se ne plati nista. Ako podleze, onda ide carina (ako je procenjena vrednost iznad tih nekih 50e ili koliko vec) i pdv. Posto na tim plocama pise i cena, onda ne procenjuju vec uzmu tu cenu kao osnovicu i naplate pdv.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da je neko ranije pisao o servisu u USA koji ti prima pakete,prepakuje u jedan veci i posalje sve zajedno.Da ne prekopavam po forumu ako neko zna da me(nas) uputi.Cilj je usteda na shipingu,obzirom da je to sve veća stavka...a i da je dosta free shiping stvari unutar USA,da mnogi i nece da salju kod nas i sl.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, zbrujic said:

blizu 125 dinara za evro

Kad uplatis Dinare na karticu i kupujes preko, banka kod koje si uplatio ili tamo gde placas vrsi konverziju valute po najgorem kursu... mada 125 Din me iznenadjuje,  licno uvek racunam Euro kao da je 120/121 ( za potrebe transakcije ).

P.S.  Da dodam neke banke, npr. Komerijalna nece primiti Eure na salteru za uplatu na Visa karticu a ako se insistira izvrsice konverziju na licu mesta opet po najgorem kursu.  Obrati paznju pa pitaj na salteru svoje banke.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Danasnje iskustvo ne znam kako da nazovem osim Život u Smrdiji.

Porucim preko Amazona Live at Pompei,odusevljen sto je shipping vrlo jeftin,svega  2-3funte.Kao da aksom stize iz bgd ,a ne avionom sa par hiljada km.Ali ...pa mi zivimo gde zivimo i za jednu plocu mi stize ponuda za globom od strane DHL za usluge carinjenja 3400 din,pa na to jos PDV i carina. Neki tovarni listovi qrci palci,da im saljem ocitanu licnu,pa dokaze o uplati...formulari...

Da čovek ne poveruje.Krenes sa plocom od 49funti i zavrsis na 100evra.

Sto im se majke napredne nayebem.

Link to comment
Share on other sites

Ma nije problem carina,na to sam racunao, carina je na 50 funti 5 funti.Vec sto neko nekom namesti da ti na tih 5 naplati usluge jos 25(3400din).Pritom je ta ista firma sa razdaljine 3000km avionom dopremila paket za 3 evra.Čim udje u Srbijicu eto ti za jedan papir deset puta toliko.Sto platis carinu i na poštarinu i jos sto kojekakvih zavrzlama pa te nesto sto si platio 55evra ovde te izračunah kosta preko 106evra nema nigde na planeti.  Sad kom je sve to normalno i logično...

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...