Jump to content


Kupovina ploca iz inostranstva


chika_milan

Recommended Posts

Probao kod nase poste i kazu neispravan broj.

Kojom postom ili agencijom paket ide zaista ne znam, dobio sam info da tracking postoji na web sajtu/agenciji Asendia  ( Asendia by La Poste & Swiss Post ) i na njihovoj stranici ubacivanjem dobijenog track. broja vidim sa je paket krenuo 25.03. ...( moguce sleteo ali to jos nisu potvrdili ) ali kad taj isti broj ukucam kod nase poste kazu "morate uneti ispravan broj posiljke".

Probao jos neke brojeve koji postoje na toj Asendia stranici ali ne vredi.

Ako nekog zanima da zna ploca kupljena kod Eurocord.eu ( Sender ) iliti na Discogsu pod imenom WorldWide-Records, WorldWideRecodsNL na Facebooku (  grupa od 15 udruzenih clanova sa zajednickim magacinom ).

Sta ce biti videcu tokom nedelje.

P.S. Wolandov link pomogao nesto malo, pravac kretanja iz Shvice u Nepoznato    :lol:

....stiglo do Border Pointa... u Unknown   :lol:

Link to comment
Share on other sites

prvi tracking za proveru kod Asendie je 00xxx pa samo brojevi a na Asendia sajtu ima UX000xxxxxxCH tako da Vendor prati posiljku... taj drugi broj sam iskoristio na Wolandovom linku da pronadjem neke podatke....  mislim da su nasi primili i sad cekam da isporuce, strajk postara je prestao ali ima mnogo nagomilanog materijala... lokalni postar pitao ima li nesto za mene, u svojoj poslovnici gde uzima pakete, jos nista.

P.S. Od postara zavisi da li ce da nosi, moj hoce, bar znam da ce doneti ako stigne do njega 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Да не отварам посебну тему, има ли начина да се поруче пластични спољашњи омоти, а требају ми и унутрашњи за виниле у Србију ? Преко огласа сам видео неке спољашње омоте који нису нешто квалитетни, а и нису ни јефтини. Неки предлог ?

 Хвала.

Link to comment
Share on other sites

On 4/6/2019 at 10:35 PM, Krca44 said:

Probao kod nase poste i kazu neispravan broj.

Kojom postom ili agencijom paket ide zaista ne znam, dobio sam info da tracking postoji na web sajtu/agenciji Asendia  ( Asendia by La Poste & Swiss Post ) i na njihovoj stranici ubacivanjem dobijenog track. broja vidim sa je paket krenuo 25.03. ...( moguce sleteo ali to jos nisu potvrdili ) ali kad taj isti broj ukucam kod nase poste kazu "morate uneti ispravan broj posiljke".

Probao jos neke brojeve koji postoje na toj Asendia stranici ali ne vredi.

Ako nekog zanima da zna ploca kupljena kod Eurocord.eu ( Sender ) iliti na Discogsu pod imenom WorldWide-Records, WorldWideRecodsNL na Facebooku (  grupa od 15 udruzenih clanova sa zajednickim magacinom ).

Sta ce biti videcu tokom nedelje.

P.S. Wolandov link pomogao nesto malo, pravac kretanja iz Shvice u Nepoznato    :lol:

....stiglo do Border Pointa... u Unknown   :lol:

Надам се да ће ти стићи, ја нисам пуно поручивао из иностранства, али могу да кажем да је оно што сам поручивао стизало, са мањим или већим закашњењима. Али је стизало. Има ли нових вести ?

Link to comment
Share on other sites

Jos nije stigla ploca... dakle po mojoj proceni tek ceka da je neko pronadje, dodje na red ili je na carini... ili je neko drpio... mada mi se ovo kod nasih nije zapravo desavalo.

Odustao sam trenutno od kupovine direkt, saljem sestri u London ono sto kupim... jebxx ove nase administrativne organizacije.

Ranije je islo sve lepo ali u zadnjih godinu dana bas i ne znam, stizalo je ali se mesala carina cak i kad ne ocarini pa se cekalo duze... samo se zakomplikovalo iz moje perspektive.

Link to comment
Share on other sites

Asendia ume da bude jako spora, strpi se još neko vreme, bilo je i ovo ***** sa štrajkom. Čekam 2 porudžbine iz UK, jedna poslata 25.03 druga 28.03, ranije je iz UK sve stizalo za 10-15 dana a ponekad i za iznenađujućih 7 dana, ali od štrajka je sve to otišlo dođavola i treba nenormalno dugo da stvari stignu. Prethodna iz UK poslata 13.03 je stigla tek 06.04, skoro pa mesec dana

Link to comment
Share on other sites

Ukapirao sam da je jedna mogucnost dugo cekanje.

Iz UK je stizalo jedno vreme za 4 dana ( 2016 ) a Holandjani su mi uvek bili spori tipa 14 dana.

Generalno manje sam kupovao u zadnjih godinu dana ali zato imam utisak da se vreme isporuke usporilo...

Posto je ta ploca kikiriki & postarina narucio sam jos jednu, pa u najgorem slucaju imacu jednu a u najboljem imacu dve  :D

Hvala za info.

Link to comment
Share on other sites

Danas stigla ploca* iz Bostona posle skoro mesec dana.

Manje-vise sto je PDV 20% :o

nego je paket (odlican karton namenjen za transport ploca) tako divljacki otvoren

i iskidan po rubu da je pravo cudo da je ploca prezivela!...

Ja zaista ne znam ko zaposljava takve neuke, primitivne i zlobne majmune da se bave tudjom imovinom.

---------------------------------------

*

 R-3925873-1409429384-7619.jpeg.jpg ako bas nekog zanima :D

 

Link to comment
Share on other sites

То сам разумео, али интересују ме колике су им провизије, да ли је повољније него без њих. Могу ли се поручивати плоче из Америке или из неких делова Европе где је скупа поштарина (као што је Холандија). Колико је повољније ићи преко Asendie ?
 

Link to comment
Share on other sites

Vidi ja nisam znao da je prodavac poslao plocu koristeci Asendia servis dok nisam dobio mail sa obavestenjem o tracking broju.

Postarina je bila 7Eu, ploca je ipak poslata iz Holandije a kako i zasto je tu figurirala Svajcarska ne znam ni sam.  Prodavac je zapravo udruzena grupa ljudi, prvo sam mislio da ploca dolazi iz Svice ali kad je stigla vidim da je ipak poslata iz Holandije.

Ono sto je jeftino je postarina sa tracking brojem, obicno za ove pare toga nema, mada minus jeste taj sto nasa posta ne prepoznaje broj koji je dala Asendia i paket sam mogao pratiti samo do ulaska u nasu zemlju.

Link to comment
Share on other sites

auuuu ,al mene odrase za shipping Donald Fagenovog box set-a ...33£ ...moraću sad da uzivam za sve pare da nadoknadim dusevnu bol.Sad kad se jos nakaci mila nam carina i pedeveovci kuku...ima da ga u testamentu ostavim samom sebi ko Pantelija...al' nek ide zivot, jednom se zivi. Cheers!

Link to comment
Share on other sites

@sondek :o

Znaci, ugasio si ili za ploce ove godine ili dva meseca zeni da kupujes krpice na kupindu...

Trebalo je uz Fejgena da narucis i neke dve bezvezne ploce po 1 evro, pa bi te shipping u proseku kostao na razumnom nivou....

Za ozbiljno, imao si srece da uopste isporucuju ovamo. Sve cesce nailazim na ''not available in Serbia''.

 

Link to comment
Share on other sites

Meni juce stigla mula iz nemacke... ploce kupljene u Nemackoj sa lokalnim shippingom i onda zloupotreba prijatelja kome samo fali nosenje ploca budali....

Ne mogu da verujem da smo 2019. godine na apsolutno istom nivou kao 1969. godine - bez sanse da odemo lepo u radnju i kupimo plocu tako da mozemo da biramo i platimo razumne novce.

Link to comment
Share on other sites

Pazario sam sa dobrim popustom od 30-tak funti kao customers return,udarena je spoljna kutija koja mi ama bas niš ne znaci.Inace samo Kamakiriad do skoro nije mogao nigde da se nađe ni za 100€,a i Morph the cat....a ta dva vinila na vinilu napokon...pa to nema cenu za pravog fan-a

Link to comment
Share on other sites

6 minuta ranije, ketklou said:

i onda zloupotreba prijatelja kome samo fali nosenje ploca budali....

 

Meni Lale iz USA prosle godine doneo Box set Eve Cassidy i jos par ploca.Carinici ga u neverici pitali "Majke ti jel su to ploče???" ,videli na snimku kofera.E to se zove drugar :klanjanje...dobro pa nije jos zbog budale prebacio dozvoljenu tezinu kofera.

Gori smo mi od narkosa

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...