Jump to content


Kupovina ploca iz inostranstva


chika_milan

Recommended Posts

Pa znate moj brat dugo godina kupuje stripove na Amazonu i u njegovom slucaju ta kvalifikacija od 50 Eu , kao neka granicna vrednost, uopste ne postoji,  svaki put carina je razlicita, dakle ne mislim na pdv nego na na kvalifikaciju "carina".

Meni su par puta naplatili "carinu" na vrednost ploce i postarine koja je zajedno manja od 20 Eu !?

P.S. Da ne bude da se zalim, naprotiv, xxxx puta sam prosao bez ikakvih carina i pdv-a, samo zelim reci da u praksi ne postoji kriterijum za naplatu carine, vec se to radi ... ?   kakav je dan cariniku koji ima paket za obradu ??

Edited by Krca44
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
15 minutes ago, pompi said:

Da li je neko narucivao vece kolicine i sta ga je snaslo na carini?

Pitaj one likove iz Trijumvir radnje.

Za 100 koma ... mislim da ce da te zvekne carina i bez racuna, bolje iz vise tura, platices vise puta postarinu ali ako nema racuna, nema frke, nista carina / pdv.  Kad vide 100 koma ne znam, nije to bas malo.

P.S. Znam bar dva tipa koji kupuju 25 ( ili vise ) ploca po paketu, racun tu ide i pdv obavezno

Edited by Krca44
Link to comment
Share on other sites

10 sati ranije, Krca44 said:

nije to bas malo.

Pa... i nije. Mada, ideja je da to stigne mom coveku koji je u NYC, on bi to prepakovao, povadio dokaze bilo kakve kupovine i napisao da je to poklon prijatelju manijaku :D

Nego, imam jedan problem. Kako se ploce sa discogsa stavljaju u korpu a da te ne izbaci sa sadrzaja, odnosno, ne vrati na pocetak. Zeleo bih da ostanem na svim onim filterima koje sam cekirao jer u suprotnom trebalo bi mnogo vremena.

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, pompi said:

Pa... i nije. Mada, ideja je da to stigne mom coveku koji je u NYC, on bi to prepakovao, povadio dokaze bilo kakve kupovine i napisao da je to poklon prijatelju manijaku :D

Nego, imam jedan problem. Kako se ploce sa discogsa stavljaju u korpu a da te ne izbaci sa sadrzaja, odnosno, ne vrati na pocetak. Zeleo bih da ostanem na svim onim filterima koje sam cekirao jer u suprotnom trebalo bi mnogo vremena.

E,svaka cast,to se zove kupovina.:thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, pompi said:

Pa... i nije. Mada, ideja je da to stigne mom coveku koji je u NYC, on bi to prepakovao, povadio dokaze bilo kakve kupovine i napisao da je to poklon prijatelju manijaku

Sve ovo je ok ali kolicina ?  Nadji nekog ko je to radio, oni u Trijumviru sigurno jesu bas iz USA, samo je pitanje a li ce ti reci,  ja nisam pitao, to sam saznao iz razgovora ( da primaju vece ture iz USA )

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Ima li neko informaciju sta se desava sa Amazonom, vise ni iz US a realno ni iz UK ne moze da se narucuje. Prvi, iako prodje narudzbina posle par dana "muljanja" izmedju shipping now, ready... samo jave da su ukinuli porudzbinu. A UK je izmabio onaj jeftiniji nacin slanja I ukinuo skidanje VAT-a, tako da vise ni od njih covek ne moze da kupi. Zna li neko nesto o tome? 

Link to comment
Share on other sites

On 2/20/2016 at 7:27 PM, Lemmy said:

Ja obično koristim sajt http://www.juno.co.uk/ , jeftinija je poštarina, obično su jeftinije i ploče i stižu za  sedam dana (samo jednom je stigla nešto kasnije, ali je jednom stigla za četiri dana).

Cene deluju stvarno ok, zajedno sa postarinom. Koliko maksimalno mozes da porucicis dok ovi nasi ne rebnu carinu?

Link to comment
Share on other sites

Da, I ja sam porucio par naslova od njih, poslenji put dva LP. Nema potrebe da narucujes vise odjednom jer im ukupna postarina nije kao kod Amazona, da je velika razlika za 1 I za 2 naslova, ovde je tipa 4 funte za jedan, a 7 za dva, tako da zbog 150 dinara ne vredi da rizikujes da ti ovi nasi naplate 1000+ dinara carinu, ukoliko bi isao na vise od tri naslova. 

Jos jedan dobar sajt je Nemacki https://www.grooves.land/ , jace su malo cene ali je postarina bespaltna, narucio sam par naslova I od njih. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, williamwallace said:

Da, I ja sam porucio par naslova od njih, poslenji put dva LP. Nema potrebe da narucujes vise odjednom jer im ukupna postarina nije kao kod Amazona, da je velika razlika za 1 I za 2 naslova, ovde je tipa 4 funte za jedan, a 7 za dva, tako da zbog 150 dinara ne vredi da rizikujes da ti ovi nasi naplate 1000+ dinara carinu, ukoliko bi isao na vise od tri naslova. 

Jos jedan dobar sajt je Nemacki https://www.grooves.land/ , jace su malo cene ali je postarina bespaltna, narucio sam par naslova I od njih. 

Hvala! :thumbsup2  

Link to comment
Share on other sites

Ima li neko informaciju sta se desava sa Amazonom, vise ni iz US a realno ni iz UK ne moze da se narucuje. Prvi, iako prodje narudzbina posle par dana "muljanja" izmedju shipping now, ready... samo jave da su ukinuli porudzbinu. A UK je izmabio onaj jeftiniji nacin slanja I ukinuo skidanje VAT-a, tako da vise ni od njih covek ne moze da kupi. Zna li neko nesto o tome? 

Otkud ti to? Ja pre par dana poručio LP, sve uredno, skinut VAT, standard shipping, poslali za 1 dan ... e sad, kad ce stići s obzirom na štrajk naše Poste ...
Link to comment
Share on other sites

Stvarno? Na amazon.co.uk? Ja evo vec mesec dana kada hocu da narucim samo mi stoji jedna opcija za shipping, nesto 25 funti I ful cena. U cemu moze da bude fora? 

 

HA, hvala ti! Samo sam izbrisao staru adresu koja je za zemlju imala Srbija I Montenegro, posto sam otvorio nalog odavno I evo, sada sve ok. Hvala puno! :)

Link to comment
Share on other sites

21 sati ranije, williamwallace said:

Ja sam imao negativno iskustvo sa njima.

Kupovao sam i diskove i ploče od njih, i sve je bilo u redu do trenutka kada su mi poslali pogrešnu ploču u odnosu na onu koju sam naručio. Obzirom da sam od njih kupovao preko Ebay-a, a ne preko njihovog sajta, napisao sam im poruku/reklamaciju na koju su odgovorili tek nakon nekoliko mojih poruka i zahtev je bio da im vratim/pošaljem ploču, na najjeftiniji mogući način, i kada ploča stigne kod njih oni će ili poslati ploču koju sam naručio ili refundirati novac. Ploču sam poslao i nakon toga nekoliko puta slao poruke, na koje  nisu odgovarali. Kada sam kontaktirao Ebay povodom ovoga, prodavac se javio i odgovorio da nisu dobili ploču. Ovo naravno nije istina i da sam uradio kako su tražili (najjeftiniji mogući način slanja), ne bih dobio ni povraćaj novca ni ploču.

Ploču sam poslao sa treking-om i tek nakon skenirane strane na kojoj je pisalo da su ploču primili u roku od 3 dana od slanja, dobio sam novac nazad. Sve ovo je trajalo više od 3 meseca.

Ja više ne kupujem kod njih.

Link to comment
Share on other sites

Uh, teska zezancija...Ja sam pre par meseci sa Juno narucivao neku malo skuplju plocu, I potsto oni ploce salju u onom najtanjem mogucem pakovanju, ja ih zamolio da mi je malo bolje upakuju, naravno, ploca stigla kao I svaka druga, u prevodu bas ih briga. Zato je Amazon ubedljivo najbolji ukoliko se kupuju nova izdanja, nove ploce. Obrni okreni najjeftiniji su, svaka ploca je upokovana u posebno pakovanje, daleko bolje od ostalih, a ako uzimate vise ploca onda sve te individualno upakovane ubace u jos jedan paket. Kada god je bilo nekikh problema, odmahodgovaraju I ne pitaju nista salju zamenu, tako je bilo I sa DVD-ovima, CD, BluRay...

Link to comment
Share on other sites

Da ne otvatam novu temu... radi se o kupovini ploca U inostranstvu, ne iz inostranstva :P

idem uskoro kolima do nemacke, preko madjarske, austrije, ceske... da li neko provereno moze da preporuci neku prodavnicu ploca koju ne smem da propustim tokom putovanja? Sto zbog izbora, sto zbog cena , sto zbog ambijenta :)

Link to comment
Share on other sites

Meni je upravo stigla ploča sa UK Amazona, posle mesec i jedan dan od porudžbine. To je po meni jako sporo i neefikasno, i to pre svega od strane naše carine. Nije problem sto je naplacen PDV, nego prosto sto je sve jako jako sporo ... a neki forumasi su mi rekli da su im ploče i nestajale u transportu. Iako to sa Amazonom nikad nije problem. Kod njih je kupac UVEK u pravu.

Link to comment
Share on other sites

Ja cekao Milesov Tutu sa Amazona strpljivo 2 meseca,da bi video da mi je maznut.Prijavim im to i rekli da proverim sa clanovima domaćinstva da nije neko preuzeo jer imaju informaciju da je isporuceno.Ja im vratim mail da nije i vrate mi novac na karticu.Ocigledno neko maznuo sa nase poste.Ali kupac je u pravu.Samo mi zao jer je prosla akcija ,2lp Tutu deluxe bio 16€,jos propustio i akciju kod nas u Mascomu u to vreme cekajući ploču sa Amazona...opasno nabudzen taj novi mastering

Link to comment
Share on other sites

Meni je 25.03.eg krenuo paket sa jednom plocom iz Eindhovena... jos nije stigla ploca, verovatno zbog strajka postara a ne bi me zacudilo da mi naplate pdv/carinu/neki namet na cenu ploce od 4 Eu & 7 Eu postarine.....   dosad su ovakve narudzbe prolazile ispod radara ( sem dva incidenta )... inace ppaket ima tracking broj ali ne znam da li on ista vredi za nasu postu...

Link to comment
Share on other sites

Meni je 25.03.eg krenuo paket sa jednom plocom iz Eindhovena... jos nije stigla ploca, verovatno zbog strajka postara a ne bi me zacudilo da mi naplate pdv/carinu/neki namet na cenu ploce od 4 Eu & 7 Eu postarine.....   dosad su ovakve narudzbe prolazile ispod radara ( sem dva incidenta )... inace ppaket ima tracking broj ali ne znam da li on ista vredi za nasu postu...


Vredi. Sve drzavne poste (Holandija svakako) u EU imaju tracking no koji mozes da ukucaš u prozorcic na sajtu naše poste i da pratiš paket. Negde može od početka a negde od momenta kad paket udje u Srbiju.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...