Jump to content


Kupovina ploca iz inostranstva


chika_milan

Recommended Posts

Vidimo se na berzi ploča,a imaš u Beogradu dobru prodavnicu ploča sa 10-tak hiljada vinila Yugovinil  ,a i Mungos u Novom Sadu se trudi da ima sve više ploča.Sto se poseta berzi,pričam u ime novosadske, sve je veća.Interes za vinile raste i kod nas i u svetu,skup je hobi al na nesto pare moraju da se trose.Po berzama se nađe za svakog po nesto,bude i vinila za 100-200 din,ali i skupih izdanja i novih i polovnih.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
On 2/20/2016 at 7:27 PM, Lemmy said:

Ja obično koristim sajt http://www.juno.co.uk/ , jeftinija je poštarina, obično su jeftinije i ploče i stižu za  sedam dana (samo jednom je stigla nešto kasnije, ali je jednom stigla za četiri dana).

Otisao na njihov sajt, nasao sam par stvari... ali ... nigde ne vidim oznaku kvalitea, gradacije, tako nesto... Jesu li tamo sve nove ploce ili...?

Link to comment
Share on other sites

On 2/21/2016 at 1:02 PM, chika_milan said:

koop, bonobo, jazzanova, de phazz, parov stelar

Juno.co.uk je solidana radnja za ovaj tip muzike, samo tamo neki albumi umeju da planu za dva dana, npr Kruder & Dorfmeister, zadnje reizdanje koje je radio Bernie Grundman, skuplje, odletelo...

2 hours ago, ketklou said:

Jesu li tamo sve nove ploce ili...?

Samo nove

Edited by Krca44
Link to comment
Share on other sites

Imam jedan problem a to je da ploča koju sam kupio kod Juno-a i koja je poslata 16 maja još uvek nije stigla na moju adresu, inače ovo mi se već jednom desilo i posle mesec dana sam se žalio da nije stigla, poslali su mi drugu ploču koja stigla u očekivanom roku, međutim posle 2-3 meseca je stigla ta zagubljena ploča, gde je bila i šta se dešavalo sa njom zaista ne znam.

Baš me zanima gde se zagube te ploče?

Link to comment
Share on other sites

Meni je pošiljka sa Novog Zelanda (procesor - koverta) putovala skoro 6 meseci, ali je bio tracking, pa je prodavac bio u toku i uspeo da joj uđe u trag.

Prvo je greškom otišlo u Australiju???, pa se tu muvalo mesec, mesec i po, pa odatle na Tajland, pa se i tu kiselilo, a onda se vratila pošiljka na Novi Zeland, pa odatle u Srbiju.

Zašto? Kako? Ko to zna, samo znam da smo i on i ja pogubili živce oko svega. Na svu sreću, okay lik, odgovoran, potrudio se oko svega, iako nije njegova odgovornost.

Link to comment
Share on other sites

Ploča ti planduje na carini.Sve sto sam u poslednje vreme porucivalo sam cekao nedelju dve,tri prejo svakog roka...,a i drugi clanovi su to već komentarisali...verovatno neki stranacki visokoobrazovani kadrovi vežbaju latinicu i brojeve unakrsno,pa još kad na kontrolnom šef zavuče veće-manje od 50...a i ko će da radi na ovu vrućinu.

Link to comment
Share on other sites

6 sati ranije, HMrules said:

Imam jedan problem a to je da ploča koju sam kupio kod Juno-a i koja je poslata 16 maja još uvek nije stigla na moju adresu, inače ovo mi se već jednom desilo i posle mesec dana sam se žalio da nije stigla, poslali su mi drugu ploču koja stigla u očekivanom roku, međutim posle 2-3 meseca je stigla ta zagubljena ploča, gde je bila i šta se dešavalo sa njom zaista ne znam.

Baš me zanima gde se zagube te ploče?

A odakle si? U poslednje vreme, pošiljke neverovatno dugo vremena provode na carini, bar ove što stižu u Novi Sad. Vidim po ovima što imaju tracking, na carini znaju da budu i po 3-4 nedelje. :(

On-line kupovine iz inostranstva su kod nas planule u poslednje vreme, broj pošiljaka je porastao višestruko, a carina pokušava da bude savesna i da svaki paket pregleda (i naplati bar PDV na procenjenu vrednost :().

E sada, šta bude pa da neka pošiljka kasni 2-3-6 meseci, ko zna. Znaju i pošte napolju da zabrljaju. I meni neka glupost iz Kine "nije nikada stigla", onda su kinezi poslali ponovo, ta druga pošiljka stigla, a još neko vreme posle nje, stigla i ona prva, već otpisana kao izgubljena :blink: .

Od nedavno, Kinezi npr. sve što šalju u Srbiju, šalju isključivo sa tracking-om. Čak i gluposti od 2-3$. Vrv imaju loša iskustva sa našim kupcima, i sa našom poštom.

Link to comment
Share on other sites

32 minuta ranije, NShappy said:

A odakle si? U poslednje vreme, pošiljke neverovatno dugo vremena provode na carini, bar ove što stižu u Novi Sad. Vidim po ovima što imaju tracking, na carini znaju da budu i po 3-4 nedelje. :(

On-line kupovine iz inostranstva su kod nas planule u poslednje vreme, broj pošiljaka je porastao višestruko, a carina pokušava da bude savesna i da svaki paket pregleda (i naplati bar PDV na procenjenu vrednost :().

E sada, šta bude pa da neka pošiljka kasni 2-3-6 meseci, ko zna. Znaju i pošte napolju da zabrljaju. I meni neka glupost iz Kine "nije nikada stigla", onda su kinezi poslali ponovo, ta druga pošiljka stigla, a još neko vreme posle nje, stigla i ona prva, već otpisana kao izgubljena :blink: .

Od nedavno, Kinezi npr. sve što šalju u Srbiju, šalju isključivo sa tracking-om. Čak i gluposti od 2-3$. Vrv imaju loša iskustva sa našim kupcima, i sa našom poštom.

Okolina Lazarevca tako da ako nešto ide poštom onda putuje Beograd-Lazarevac-moja pošta pošto je Lazarevac BG opština.

Link to comment
Share on other sites

Ako je Lazarevac BG opstina mozda bi ti pomoglo da umesto 11000 Beograd stavis 11xxx ( broj tvoje poste ) BG... ja recimo pisem 11073 Beograd ( iako je to Novi Beograd konkretno ).

Prepostavka : kad prodje carinu ide brze, sem toga uvek mi moj postar donese, umesto da mi ostave papiric da dizem paket ( ovo istina zavisi od postara samog, da li hoce da se cima )

Edited by Krca44
Link to comment
Share on other sites

Mora se racunati i na odokativno carinjenje.

Od istog posiljaoca iz USA, dve posiljke stigle u razmaku  od tri dana, obe vredne 15 dolara, jedna mi dosla bez carine a druga 320 dinara za ne znam ni ja sta...

Dve nedelje ranije posiljka sa tri ploce vredna 75 dolara stigla sa takodje 320 dinara.

Nema teorije da ukapiram te njihove kriterijume.

Barem ih carinik nije otvarao skalpelom kao u slucaju pre dve godine kada su mi unistili omot nove ploce iz Ukrajine.

Link to comment
Share on other sites

 Ja sam jedino imao epizode sa carinom sto su mi otvarali pakete, pa em je kasnilo, em su mi bili diskovi i ploce u malo ispreturani. 

 Probao sam da pitam na dostavnoj posti zasto to rade za posiljke sa Amazona, kad lepo pise na kutiji sta je unutra i koliko kosta. Sluzbenik mi je bez imalo blama rekao "a sta da je unutra Antrax?" 

 Sledeci put sam narucio Antrax, Fistfull of Steel. Mislim da nije razumeo kad sam pitao kakva je ova posiljka. :) 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...