Jump to content


B&W CDM 7 SE


dule75

Recommended Posts

recimo da bi trazio racun za visokotonce,verovatno da postoji i neki serijski broj na njima.Zastupnik verovatno daje garanciju pa je taj detalj zapisao.Ako nema toga onda nema ni dokaza da su menjani.Sve u svemu ima nacina raznih da se provere zvučnici.Poslednje mesto za to bi mi bile forumske price,jadikovke i dušebrižje.Ja lično ne kupujem nesto sto nije moguće servisirat.B&W je ozbiljna firma i verovatno ima nesto sto nudi kao zamenski visokotonac,i to prodaje u paru.To se proveri mailom i dobije odgovor u da-dva.Koliko sam razumeo to uopste nisu skupi zvučnici(visokotonci) pa je tu najbitnija cena koja je koliko sam razumeo povoljna i to dozvoljeva.Pod uslovom da je to uopste neophodno.

edit.Sve u svemu neko će lepo da iskoristi ovu špansku seriju i kupi par finih zvučnika ispod cene

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 250
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

5 sati ranije, jagermeister said:

Dule75 kupio pojačalo a tražio zvučnjake ;)

   Na pojacalo sam natrcao jos pre dve nedelje i pazario ga pa cekao desetak dana da pristigne ovamo... Bilo je kupljeno jos pre i same ideje za kupovinom CDM7 SE... i evo ga sada muzicira.... jako lepo svira :) Da ga pohvalim... :)

 

Link to comment
Share on other sites

Sondek, nema zamenskih fabrickih, mislim od strane B&W - kraj price, ende. Tu bi covek pozeleo Naimov pristup, ali B&W gazi sebicno dalje.

Pokusajte nemogucu misiju potrage ovih tweetera po celom svetu, pa se uverite, do Septembra 2015-te na ebay-u bio jedan belgijanac prodavao par novih u pakovanju visokotonaca za neverovatnih 150 evra - prodati. Posle toga nabasah na finskom sajtu njihovog zvanicnog dilera da ima na stanju, cak se u ludilu odlucih da narucim - izvrsio uplatu po profakturi koja mi je izdata na 160evra...zamislite finac se toliko izvinjavao sto nije povukao sa ponude robu koja nije na lageru - vracene pare. 

Fabrika, zvanicni distributeri i dileri nemaju vise preostalih zaliha kod nas ni preko. :crno-na-belo

Dakle, samo ukoliko neki hrcak u svetu izvuce par neotpakovanih tweetera pa baci na prodaju, a i za takve "nove" necete znati koliko ce trajati zbog problema sa neodijumskim magnetom koji sam opisao.

To je otislo dotle da se nude "custom" usluge zamenskih tweetera:

http://reconingspeakers.com/product/custom-replacement-tweeter-bw-zz03123-zz09989-zz9989/#prettyPhoto[product-gallery]/2/

Obratite ponovo paznju na cenu!

Link to comment
Share on other sites

Nije ni naim baš cvećka sa cenama rezervnih delova.Par uparenih scanspeak visokotonoca naplaćuje 160gbp,a skretnice 200,ali ipak možeš da se pouzdaš pa da na miru koristis 25g stare zvučnike i povremeno zanoviš novim delom.Inače si kao sto je boki rekao u iluziji da slusas nesto,a karaktreristike se davno promenile.Ja sam podmladio zvučnike uzevši mk2 za 10-tak godina,ali ako nesto cikne dobro dođe fabrički lager delova,najčešće crkavaju kad se zaboravi redosled ukljucivanja kod aktive.Najgore je kad fabrika prestane sa proizvodnjom.Ovaj moj scanspeak se srećom proizvodi za dosta drugih zvučnika.

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, dule75 said:

   Na pojacalo sam natrcao jos pre dve nedelje i pazario ga pa cekao desetak dana da pristigne ovamo... Bilo je kupljeno jos pre i same ideje za kupovinom CDM7 SE... i evo ga sada muzicira.... jako lepo svira :) Da ga pohvalim... :)

 

Pa dobro onda sto si me Jeb... za boverse!?Znaci kupio si pojacalo a mene si samo vozao bez veze za kutije.I jos me bodes i podjebavas ovde.Zakljucak je da si los covek,podmukao i bezobrazan!

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, prophet said:

Kako li si došao do tog zaključka? Čovek hteo da kupi i jedno i drugo, bar sam tako razumeo. A i da nije tako, takav rečnik ne priliči javnoj diskusiji.

Ja se izvinjavam na recniku.Al malo presaltajte njegovo pisanje na koji nacim me bocka,bas onako podmuklo sto nije lepo sa njegove strane.Da sam znao da je takav covek ne bi ni pristao na menjanje sa njim,a u stvari prvo i nisam pristao pa me neki... naterao da pristanem tek sutra dan  da se trampim sa njim.I cak da mu ja licno dovezem na pola puta!

Link to comment
Share on other sites

On 2/21/2016 at 16:50, Technicssss said:

Slazem se sa apsolutno svime sto si napisao (i unapred se izvinjavam za off)  ali reci mi jednu stvar, npr imam zvucnike iz 1985-te koji su evo napunili 31 godinu i nista nije menjano osim vesanja. U takvom stanju sviraju bolje (a to je zakljucilo na petorica i to jednoglasno) u odnosu na zvucnike stare oko 3-4 godine koji kostaju oko 140K novi. Da li je kvalitet pao toliko da ispada da poluispravni zvucnici stari toliko sviraju bolje nego novi i to poprilicno skupi?? Zamisli da su moji u fabrickom stanju? Sta se onda to danas prodaje nama za debele pare?

Nisam rekao da su matori zvučnici polu-ispravni, već da ne mogu da budu u istom stanju kao takvi novi. Naveo sam kakve se promene dešavaju. Opet, intenzitet tih promena zavisi u startu od kvaliteta upotrebljenih materijala i delova. Neki kvalitetniji i skuplji zvučnici će bolje odoleti zubu vremena.

A sada da konkretizujemo to tvoje poređenje. 1. Koliko je koštao tvoj zvučnik kada je bio nov? 2. Revalorizuje se vrednost na danas tako što se pomnoži sa 1,05 na stepen N, koji broj godina, u ovom slučaju N=31, pa je broj za množenje 4,54.

Primer. Zvučnik koji je 1985. godine koštao 3.300 $, danas bi bio nešto kao 15.000 $.

Link to comment
Share on other sites

5 sati ranije, MikiMiki said:

Pa dobro onda sto si me Jeb... za boverse!?Znaci kupio si pojacalo a mene si samo vozao bez veze za kutije.I jos me bodes i podjebavas ovde.Zakljucak je da si los covek,podmukao i bezobrazan!

   Svasta... Gde si to video i po cemu si zakljucio da sam te samo vozao? Jer zbog toga sto sam pokrenuo temu pa sam saznao sve i svasta o kutijama koje prodajes? Veruj mi da mi to njeije bila namera i bas sam bio zagrejan za njih i spremao se vec da te zovem da se dogovaramo gde se i kada nalazimo, ali onda je pocelo ovde da se razmotava i tema je poprimila nepredvidive razmere a i svasta je tu isplivalo. Vidis, ja ni najmanje tebe ne osudjujem iako imam osnova da mislim da si znao za sve te nedostatke ali si ih pecutao i na oglase postavio tekst koji ih opisuju kaoda su u fabrickom stanju. Moguce je d ani ti nisi znao i to je ok, ali ne znam odakle ti to dam sam podmukao i los covek? Zaista ne razumem? Podmukao ilos zato sto nisam kupio kutije koje su ovde svi isprozivali??? Pa jel bi ih ti kupio posle svega ovoga, hajde reci iskreno?

 

Iako si ti za mene ovde svasta rekao ja za tebe necu jer nisam podmukao los i bezobrazan...

 

   Izvini ali nisam ja kriv sto je teama otisla u tom pravcu pa sada svi znaju u kakvom stanju su doticne kutije... Nije mi bila namera da bilo kome upropastim bilo kakav posao ili da isprozivam.. Jednostavno desilo se to da su odredjeni ljudi procitali post odavde a igrom slucaja i imalai te kutije kod sebe... i objasnili.. i hvala im na tome.

Da nije tako, sada bih ja imao ovde par kutija sa kojima bih cesao glavu...

 

NIje ok da se ljutis na mene zaista jer nije tako kako pricas...

 

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, MikiMiki said:

Ja se izvinjavam na recniku.Al malo presaltajte njegovo pisanje na koji nacim me bocka,bas onako podmuklo sto nije lepo sa njegove strane.Da sam znao da je takav covek ne bi ni pristao na menjanje sa njim,a u stvari prvo i nisam pristao pa me neki... naterao da pristanem tek sutra dan  da se trampim sa njim.I cak da mu ja licno dovezem na pola puta!

   Ja nisam bockao vec iskreno rekao da su i na mojim kutijama matice. I zaista jesu. Ako zelis dodji i proveri ako ne verujes na rec ili hoces fotke? Rekao sam to jer mi muka od svega ovde... jer ne mozes ni jednu stvar da kupis posteno i da budes zadovoljan. Uvek je to nesto smuljano, mandrljano i zamazano...Nisam time zeleo da uvredim i bockam tebe kako kazes vec je to vise bila gorka konstatacija istine u ovoj nasoj zemlji...

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 20.2.2016. at 0:24, dule75 said:

   Sto se mene tice.. moze kljuc... Sve je receno...

Tuzno je samo sto vecina nas zivi u iluziji da je kupila neki dobar kvalitetan i ISPRAVAN uredjaj a u stvari to je ovde skoro pa nemoguce...

Mi kao da smo smetiliste Evrope... Sve sto niko nece zavrsi ovde... pa se malo nabudzi i doradi i prodaje se kao NOVO u MINT stanju....

A posle se cudimo kako to da u Nemackoj taj isti uredjaj kosta po 200 - 300 - 500 evra vise nego ovde.. Odgovor je logican... zato jer su to uredjaji koji jesu u MINT stanju a ne u MINT stanju made in Serbia :)

 

Mnogo "glupi" ovi Nemci.. Sto ne dodju kod nas da kupe uredjaje po duplo nizim cenama pa da prodaju kod sebe :)

 

Ja vam lepo rekao u mojoj temi, a vi udarili....bice ovakvih slucajeva sve vise, al dok se neko opasno ne opece nema pomoci nama "ovcama".

 

Link to comment
Share on other sites

On 21.2.2016. at 15:16, BokiTokiVoki said:

Ah, evo ga Ston aka dr. Frankenštajn, zadužen za krpljenje leševa, da rade, makar dok se ne prodaju.

Ekipa na okupu. Da ti ne diram u preprodavce-mušterije i "tržište"?  Silly me. Evo, sa' ću se kaznim...

Cika doca , specijalista za audiolavore.....ozna sve dozna.Kako je svet mali, citam temu i ne verujem.

Link to comment
Share on other sites

16 minuta ranije, parabolis said:

Cika doca , specijalista za audiolavore.....ozna sve dozna.

Јој када ми дотични Др. Дарвин нешто каже што прави кућице за птице са озвучењем бива ми лакше.

:D

Link to comment
Share on other sites

Samo u zemlji Srbiji prevareni za pare i delove su napustili forum (neki i banovani jer su se usudili da ukažu), a onaj ko ih je prevario je zaštićen ko beli medved.

Dobijao sam PP ožalošćenih koji su (ne znam na osnovu čega) mislili da će im dotični uraditi dobar upgrade skretnice, ili projekat zvučnika. Valjda su na osnovu 16k postova, i velike buke, larme i obećanja mislili da je "stručnjak", slično kao naš veliki vođa AV. U praksi NIŠTA na temu zvučnika nije urađeno kako treba.

P.S. Kome nije poznato, zvučnicima se bavim iz hobija. Nisam serviser, nije u pitanju konkurencija.

 

Link to comment
Share on other sites

Dr Ston se sam javlja, "pecanje" musterija pocinje na forumu, a nastavlja se na KP sajtu. Ja sam licno prosao tu skolu. Uostalom pisalo se o tome, da se ne ponavljam. Zalosno.

Onaj deo recenice sto bokitokivoki kaze da su pojedini zasticeni ko beli medvedi stoji.

A o moji diy zvucnicima dragi dr. Ston tek ces moci citati. Bice mali ali slatki . Za tvoju informaciju zavrsio sam kurs za tonskog realizatora u N. Sad, daleke 1996 god, osam predmeta je bilo. Kurs je imao rang jednog stepena, znaci ozbiljna stvar. Radio sam na telev N. Sad, kratko 3 ,meseca,  onda u jednoj firmi koja se bavi ozvucenjem, nesto malo manjeg ranga od Berara, zatim na radio spektru u Somboru i itd. Hifom se nisam bavio 15 god. Pauza je ucinila svoje i ispao sam iz koloseka. Polako se vracam. O znanju necijem nije kulturno piskarati na forum, al to je stvar kulture i kucnog vaspitanja.

Sramota je u sta se ova tema pretvorila, a zahvaljujuci dezurnim dobermanima. Neeko im baci kost a oni odmah zagrizu. I krene tema niz brdo.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...