Jump to content


B&W CDM 7 SE


dule75

Recommended Posts

  • Replies 250
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

3 minuta ranije, dule75 said:

   Optiku sam prvu i probao, ali je tu ogranicenje zvucne karte a i samog ulaza za optiku 96Khz. Radi lepo i preko optike ali preko coax mogu i vece rezolucije da se teraju.

 

Nek je sretna sprava Dule 75 ;) bila je negdje tema na forumu o njemu i onda sam iz radoznalosti listao šta kažu strani forumaši. Uglavnom su pozitvne reakcije tipa čist ,izbalansiran i dinamičan zvuk za skromnu lovu. :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Kuršum said:

Ja ne znam ko je rekao da Bowers-i ne valjaju? Ovde je reakcija bila na neke druge stvari.

A sa druge strane, Seven koji je slučajno iz Apatina kao i ti, je bez pardona pljunuo pokretaču teme u Cantone.

Alek5 je bar pošteno rekao da su to bile njegove kutije. Može se iz tvojih ocena na KP videti da ih je prodao tebi.

To sto je Seven pricao protiv cantona to je njegova licna stvar i misao.Ja ne zelim da pljujem po nicijem,jer zivimo u takvoj drzavi da jedva skrckamo i sastavljamo kraj sa krajem za neke stvari sto volimo da imamo.i treba da cenimo i svoje i tudje,i meni je trebalo mnogo vremena da dodjem do uredjaja koje sada imam.Istina je da sam Bowerse kupio od Alek-a5.A sto se tice reakcije Bowersa ovde bila je cak i izjava da su se kutije dosta kurvale po Srbiji:) i da su dirane i budzene.

Link to comment
Share on other sites

Ne bih voleo da se uvredis, ali zar nije tako, do sada se u temi javila najmanje 3 vlasnika, pitanje je koliko ih je bilo pre toga, a evo traze novog, jedan srafio neke salonit srafove u njih da im odradi audiofilske siljke, drugi cackao oko visokotonaca, jedna mrezica kod treceg vlasnika ostala....i sad to neko treba da kupi kao hi end zvucnike u odlicnom stanju?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Spachek said:

Ne bih voleo da se uvredis, ali zar nije tako, do sada se u temi javila najmanje 3 vlasnika, pitanje je koliko ih je bilo pre toga, a evo traze novog, jedan srafio neke salonit srafove u njih da im odradi audiofilske siljke, drugi cackao oko visokotonaca, jedna mrezica kod treceg vlasnika ostala....i sad to neko treba da kupi kao hi end zvucnike u odlicnom stanju?

Pa ljudi,zar ste vi toliko sigurni da su to bas te kutije sto je svako svasta radio.Kao da ste svi bili prisutni bas kad se sve to radilo na bas tim kutijama.U srbiji je generalni problem sto su ljudi postali lakoverni,postalo je gore nego kod lakovernih Amerikanaca!

Link to comment
Share on other sites

24 minuta ranije, jagermeister said:

Nek je sretna sprava Dule 75 ;) bila je negdje tema na forumu o njemu i onda sam iz radoznalosti listao šta kažu strani forumaši. Uglavnom su pozitvne reakcije tipa čist ,izbalansiran i dinamičan zvuk za skromnu lovu. :thumbsup2

   Hvalaaa :) Sad sam ubacio i bi-wire varijantu pa sada radi za sve pare.. u triple amp rezimu.

 

Link to comment
Share on other sites

9 minuta ranije, MikiMiki said:

Pa ljudi,zar ste vi toliko sigurni da su to bas te kutije sto je svako svasta radio.Kao da ste svi bili prisutni bas kad se sve to radilo na bas tim kutijama.U srbiji je generalni problem sto su ljudi postali lakoverni,postalo je gore nego kod lakovernih Amerikanaca!

Ja iskreno vise ne znam sta da mislim. Da li ovde ikako kod nas moze da se kupi nesto polovno a da je u normalnom stanju???

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, dule75 said:

Ja iskreno vise ne znam sta da mislim. Da li ovde ikako kod nas moze da se kupi nesto polovno a da je u normalnom stanju???

Moze! kod tih ljudi koji kude tudje uredaje.Posto je kod njih sve naj bolje i sve u fabrickom stanju.Pa kod njih onda verovatno se moze kupiti polovna stvar u normalnom ( EXTRA STANJU )

Link to comment
Share on other sites

18 minuta ranije, MikiMiki said:

Pa ljudi,zar ste vi toliko sigurni da su to bas te kutije sto je svako svasta radio.....

Pa sami se javiše da su bile njihove. Alek je prodao tebi, verovatno Vlada Stević (koji se takođe oglasio kao bivši vlasnik) Aleku, a i Seven je izjavio da je bio vlasnik baš tog para i da ih je prodao u Beogradu nekome. Jedino što ne znamo da li je taj iz Beograda prodao Vladi ili je još neko bio između.

No, poenta priče je bilo nešto sasvim drugo. Na žalost ispadoše Bowersi kolateralna šteta, a nije trebalo tako da bude.

Link to comment
Share on other sites

   Nemci su izgleda mnogo posteniji od nas... Meni ovaj SA-XR stigao u stanju... kao da je izvadjen iz celofana. Bez ijedne tackice na sebi. Bukvalno nov, i to sa sve korisnickim uputstvom, rca kablom, koaksijalnim kablom, naravno daljincem. I sve to upakovano jako lepo u puckavu kesu pa u stiropor pa u kutiju.... Ostao sam bez teksta kada sam spravu izvadio iz pakovanja i sve je onako kako je navedeno. Cisto... korisceno u kuci gde se ne pusi itd...

 

A kod nas... Pise na oglasu.. kao novo.. nekorisceno za nesto sto je staro po 10-15 godina i kazu u top stanju.. Ti odes da vidis i imas sta da vidis...  Malo zamazano ovde, malo tamo... malo levi kanal jace radi od desnog.. ali sta sad.. pa polovno je... ali... kao novo..... Imas dugme "balance" pa izbalansiraj...

 

Skoro sam tako isao da gledam jedan amp.. Necu da imenujem preprodavca itd.. ali vidim ja nesto mi se stalno namesta pred desni kanal.. ispred zvucnika... Ja krenem ka tamo a on ispred mene.. pa onda stoji neka maska od nekog zvucnika ispred pa ovo pa ono.. ali non stop on tu ispred kutije i nikako da se skloni... Bio dogovor da ja uzmem pojacalo i probam ga u svom sistemu da vidim da li mi odgovara. Odem kuci, ukljucim a ono levi kanal radi kao normalno ali nekako prazno a desni nema ga pola... Skapiram odmah u cemu je stos.. Skinem u roku od minut pojacalo i vratim uz komentar da mi nije leglo u sistem.. Da sam rekao da je jedan kanal jaci od drugog.. to jest da je jedan slabiji kanal i ko zna sta je krpljeno on bi mi ladno rekaoo da sam ja to nesto cackao i spalio..  Tako ti je to kod nas...

 

Link to comment
Share on other sites

   Meni je najveci problem sto verujem u bajke pa poverujem nekako olako da se do dobrog polovnog parceta hifi opreme moze lako doci... ne u smislu jeftinoce vec u smislu da mozes da nadjes nesto sto nije mazano, strugano turpijano, budzeno... prebudzeno... przeno, lozeno.... Nekada cak ni za novo ne smes da ocekujes previse.... Nekada i polovno upakuju u kutiju pa prodaju kao novo.. i onda se ljutimo kada nas ceo svet smatra za prevarante...

Tuzmo ali istinito.

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 minuta ranije, dule75 said:

   Nemci su izgleda mnogo posteniji od nas... Meni ovaj SA-XR stigao u stanju... kao da je izvadjen iz celofana. Bez ijedne tackice na sebi. Bukvalno nov, i to sa sve korisnickim uputstvom, rca kablom, koaksijalnim kablom, naravno daljincem. I sve to upakovano jako lepo u puckavu kesu pa u stiropor pa u kutiju.... Ostao sam bez teksta kada sam spravu izvadio iz pakovanja i sve je onako kako je navedeno. Cisto... korisceno u kuci gde se ne pusi itd...

 

Ovo nije tema o Panasonicu!

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Kuršum said:

Pa sami se javiše da su bile njihove. Alek je prodao tebi, verovatno Vlada Stević (koji se takođe oglasio kao bivši vlasnik) Aleku, a i Seven je izjavio da je bio vlasnik baš tog para i da ih je prodao u Beogradu nekome. Jedino što ne znamo da li je taj iz Beograda prodao Vladi ili je još neko bio između.

No, poenta priče je bilo nešto sasvim drugo. Na žalost ispadoše Bowersi kolateralna šteta, a nije trebalo tako da bude.

Evo ako je Seven to izjavio i ako je siguran da je bas to taj par,nek stavi slike od njih.Posto vidim da ima kolekciju fotografija od svih kutija koje je imao.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Infidel said:

Ovo nije tema o Panasonicu!

   Pa ovde se i ne radi o Panasonicu vec o opisu uredjaja koji odgovara opisanom... To sam hteo da kazem. Navodim razliku izmedju naseg (ne)mentaliteta i razmisljanja normalnih ljudi... Mi ako nekoga ne prevarimo kao da nista nismo uradili.. Postalo kao neko takmicenje.. sportska disciplina...

 

 

Link to comment
Share on other sites

47 minuta ranije, MikiMiki said:

Moze! kod tih ljudi koji kude tudje uredaje.Posto je kod njih sve naj bolje i sve u fabrickom stanju.Pa kod njih onda verovatno se moze kupiti polovna stvar u normalnom ( EXTRA STANJU )

Tuzno je druze sto si ti kupio te kutije bas onako kako si i naveo u oglasu da ih prodajes, tj onako kako ti je rekao prethodni vlasnik,  nista budzeno nista cackano sa originalnim spajkovima,a @vladastevic kaze

"Ove kutije su promenile izgleda bas dosta vlasnika a i ja sam bio jedan od njih.

Ovaj model nije bas u nekom stanju,ti spajkovi koji su na njima sam ja pravio.Kad sam ih kupio bili su zavijeni neku srafovi sa maticom,uzas.

Prodao sam vrlo brzo jer nisu bile u stanju kakvom sam mislio da jesu."

Link to comment
Share on other sites

   Sto se mene tice.. moze kljuc... Sve je receno...

Tuzno je samo sto vecina nas zivi u iluziji da je kupila neki dobar kvalitetan i ISPRAVAN uredjaj a u stvari to je ovde skoro pa nemoguce...

Mi kao da smo smetiliste Evrope... Sve sto niko nece zavrsi ovde... pa se malo nabudzi i doradi i prodaje se kao NOVO u MINT stanju....

A posle se cudimo kako to da u Nemackoj taj isti uredjaj kosta po 200 - 300 - 500 evra vise nego ovde.. Odgovor je logican... zato jer su to uredjaji koji jesu u MINT stanju a ne u MINT stanju made in Serbia :)

 

Mnogo "glupi" ovi Nemci.. Sto ne dodju kod nas da kupe uredjaje po duplo nizim cenama pa da prodaju kod sebe :)

 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Kuršum said:

Visokotonci to jest tviteri te serije Bowersa se ne mogu dobiti vec duze vreme.Jer su prestali sa proizvodnjom i ne mogu se dobiti.Ko ne veruje nek slobodno nazove Korato i nek pita ili nek im posalje mail.Jer ja sam im slao mail za zastitne mrezice za visokotonce i pitao ih usput i za tvitere.A njihov odgovor je glasio da zastitnih mrezica i tvitera nema i ne mogu se dobiti posto ih nema u proizvodnji.Slobodno proverite u  Koratu!

Link to comment
Share on other sites

Just now, MikiMiki said:

Visokotonci to jest tviteri te serije Bowersa se ne mogu dobiti vec duze vreme.Jer su prestali sa proizvodnjom i ne mogu se dobiti.Ko ne veruje nek slobodno nazove Korato i nek pita ili nek im posalje mail.Jer ja sam im slao mail za zastitne mrezice za visokotonce i pitao ih usput i za tvitere.A njihov odgovor je glasio da zastitnih mrezica i tvitera nema i ne mogu se dobiti posto ih nema u proizvodnji.Slobodno proverite u  Koratu!

   Imas jednu mrezicu kod jednog od prethodnih vlasnika... Ovde je na forumu pa moze da ti posalje.

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, dule75 said:
3 minutes ago, dule75 said:

   Sto se mene tice.. moze kljuc... Sve je receno...

Tuzno je samo sto vecina nas zivi u iluziji da je kupila neki dobar kvalitetan i ISPRAVAN uredjaj a u stvari to je ovde skoro pa nemoguce...

Mi kao da smo smetiliste Evrope... Sve sto niko nece zavrsi ovde... pa se malo nabudzi i doradi i prodaje se kao NOVO u MINT stanju....

A posle se cudimo kako to da u Nemackoj taj isti uredjaj kosta po 200 - 300 - 500 evra vise nego ovde.. Odgovor je logican... zato jer su to uredjaji koji jesu u MINT stanju a ne u MINT stanju made in Serbia :)

 

Mnogo "glupi" ovi Nemci.. Sto ne dodju kod nas da kupe uredjaje po duplo nizim cenama pa da prodaju kod sebe :)

 

   Sto se mene tice.. moze kljuc... Sve je receno...

Tuzno je samo sto vecina nas zivi u iluziji da je kupila neki dobar kvalitetan i ISPRAVAN uredjaj a u stvari to je ovde skoro pa nemoguce...

Mi kao da smo smetiliste Evrope... Sve sto niko nece zavrsi ovde... pa se malo nabudzi i doradi i prodaje se kao NOVO u MINT stanju....

A posle se cudimo kako to da u Nemackoj taj isti uredjaj kosta po 200 - 300 - 500 evra vise nego ovde.. Odgovor je logican... zato jer su to uredjaji koji jesu u MINT stanju a ne u MINT stanju made in Serbia :)

 

Mnogo "glupi" ovi Nemci.. Sto ne dodju kod nas da kupe uredjaje po duplo nizim cenama pa da prodaju kod sebe :)

 

 

Just now, dule75 said:

   Imas jednu mrezicu kod jednog od prethodnih vlasnika... Ovde je na forumu pa moze da ti posalje.

 

Dule75 kazi ti meni,da li su tvoji Canton zvucnici nedirani i necackani da li su u fabrickom stanju?Da li si siguran u to 100% Kao sto si siguran u sve ove vlasnike i ovih silnih budzenja ovih Bowersa?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...