Jump to content


B&W CDM 7 SE


dule75

Recommended Posts

13 minuta ranije, Todor NS said:

Evo recimo, mene ne vređa kada neko ima para, iako ih ja nemam. 

I volim postove sa ozbiljnim argumentima, a od ovakvih argumenata boljih nema.

Svaka čast.

Hvala druze.. Ja stvarno uzivam u mizici i dobrom zvuku, ne potcenjujem ni jednu kutiju.. ali finansiski uslovi u nasoj zemlji ne omogucavaju svima da imaju dobre sistem.. Srecno svima.. u arhivi imam slikano jos oko 50 modela kutija.. Kome god zatreba pomoc, ja cu reci svoje misljenje, sto naravno ne mora biti ispravno, ali cu to podeliti sa vama, onako kako sam ja cuo svaku kutiju..

 

Izostavio sam Legendarnu kutiju da prilozim, za mene samo legendarna. Po zvuku veoma da ne kazem losa, ali nije po mom ukusu.. 

AR 90

AR 90.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 250
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

i dalje tvrdim što sam rekao u predhodnom postu. ne videh kolekciju cd i vinila to nisi slikao.

Da dodam, postavlja se filozofsko pitanje koji je smisao to što ti radiš . a za ove kutije koje hvališ sam napisao dva posta i ti nemožeš da demantuješ nijedan od tih navoda a to je da se radi o kutijama za home cinema a ne za hi fi i da su popravljane više puta i da je previše da doplaćuje 350 evra za njih.

Link to comment
Share on other sites

37 minuta ranije, goxy62 said:

i dalje tvrdim što sam rekao u predhodnom postu. ne videh kolekciju cd i vinila to nisi slikao.

Da dodam, postavlja se filozofsko pitanje koji je smisao to što ti radiš . a za ove kutije koje hvališ sam napisao dva posta i ti nemožeš da demantuješ nijedan od tih navoda a to je da se radi o kutijama za home cinema a ne za hi fi i da su popravljane više puta i da je previše da doplaćuje 350 evra za njih.

..o ceni i doplati ne zelim da komentarisem, to je licna stvar prodavca.. Ja sam ih prodao ispod cene, nego sto sam ih platio.. Za sinema su koriscene CDM7 kolko ja znam, a ne CDM7SE seriju.. Ja sam imao i Jamo Concert 11 kutiju, vidi na slici, koja je apsolutni HI END..a radjena je i za sinema teatar.. iz iste te serije ima Jamo C8 i centralni.. Da li sada treba reci da Jamo C11 i C8 nisu HI End kutije zbog toga sto je fabrika napravila opciju sinema teatar.. Ja ne mogu da verujem goxy62 kolko vi imate netacne izjave..

Postavi sliku tvog sistema, pa cu ja mog.. Imao sam Gramofon i CD, sve sam to prodao iz razloga sto nam nisu dostupne ploce i CD-e po nekoj pristupacnoj ceni.. Imam Teac UD501 koji cita DSD i SACD format, uglavnom skidam muziku, iskljucivo u tom formatu i ni jedna licencirana ploca i piratski CD ne mogu prici kvalitetu tog formata.. CD sam prodao i narucio sam SACD koji ce mi stici za par meseci.. Imao sam i Gramofon.. i to sam prodao zbog malo teze nabake kvalitetnih ploca.. Trenutno radim Upgred na DAC-u koji kosta 500 eura.. tako da mogu kupiti za taj novac koji hocu Gramofon..na pr.

Evo slike mog pojacala, prizvedeno 2013-2014 godine.. aktuelna cena istog je 3.800 eura... Model pojacala Bladelius Thor Mk2... Molio bih da qoxy62 postavi sliku svog pojacala i datum proizvodnje kao i cenu..:type

DSC_0780.JPG

Link to comment
Share on other sites

11 minuta ranije, goran_p said:

Mozda i B&W serija 800 nisu Hiend kutije kad mogu da se koriste za Home theatre konfiguraciju 

To su price nekih neznalaca druze.. Ne obracajte paznju na ljude koji nisu nista culi u svom zivotu.. Ima dosta stranih casopisa koji su veoma objektivni i mozete procitati mnogo toga pametnog.. a batalite se ovog foruma, koji su pokvarili neki dokoni ljudi, pisaci svasta.. :cheers

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, goxy62 said:

i dalje tvrdim što sam rekao u predhodnom postu. ne videh kolekciju cd i vinila to nisi slikao.

Da dodam, postavlja se filozofsko pitanje koji je smisao to što ti radiš . a za ove kutije koje hvališ sam napisao dva posta i ti nemožeš da demantuješ nijedan od tih navoda a to je da se radi o kutijama za home cinema a ne za hi fi i da su popravljane više puta i da je previše da doplaćuje 350 evra za njih.

   Kako su popravljane vise puta? Ja sam video (ovde u temi) da se pisalo samo o zamenjenim visokotoncima, to jest o zamenjenim kalotama sa spulnom jer su bli ulubljeni. Nisam video da je neko pricao o nekom dodatnom popravljanju ili mi je promaklo...

 

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, Alek5 said:

Hvala druze.. Kupuj te Bowerse ako se uklapas u cenu.. a za visoke kupi neke Jumere malo bolje i to je super kutija.. :thumbsup2

Odmah cu vam reci, kod tih Bowersa vise serija CDM-a najslabija karika su visokotonci kako zbog neujednacenosti u frekventnom opsegu tako i zbog sebicnosti B&W-a koji nije te visokonce inace neodijumske trajno zastitio, tj. oblozio pa se vremenom bukvalno pretvaraju u prah - raspadaju. Visokotonac tako izgubi osnovnu funkciju i kraj price, kod B&W nema posle 10 godina zamenskih delova. Bilo u Koratu... 

Za svoj CDM1, posle kupovine novih u Koratu i ponovnog opisanog problema, nasao sam resenje kod Sinise Rankova zamenom istih Isophonima adekvatnih vrednosti koji garantovano bolje sviraju od predvidjenih tj.originalnih. 

I da, kutije su mi sada popravljane ili moze se reci upgrade-ovane. :)

Link to comment
Share on other sites

Ove kutije su promenile izgleda bas dosta vlasnika a i ja sam bio jedan od njih.

CDM nije skracenica za cinema movie digital kao sto je napisao goxy62,vec je bilo o tome u nekoj ranijoj temi.

CDM7 su stvarno dobre kutije za novac koji se prodaju,bas odlican,utegnut,srednji isto odlicni,visoki malo ostriji.

Ono sto me je najvise iznenadilo kod njih je obilje detalja.

Ovaj model nije bas u nekom stanju,ti spajkovi koji su na njima sam ja pravio.Kad sam ih kupio bili su zavijeni neku srafovi sa maticom,uzas.

Inace sam ih slusao sa pioneer ax3 risiverom 100w na 8 oma i sviralo odlicno.

Prodao sam vrlo brzo jer nisu bile u stanju kakvom sam mislio da jesu.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ispadose na kraju b&w da su tesko smeće koje se prodaje za 500 i kusur evra, s obzirom da su brzo menjale vlasnike i svaki po nesto budzio, uopste ih ne bih uzeo u razmatranje. Sad.... na kraju ce tvoja biti zadnja, srecno

Sent from my GT-I9305 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

5 sati ranije, seven said:

Alek svaka cast za zvucnike koje si posedovao..Bitna je praksa,iskustvo i mnogo vode protecene rekom.I ja volim cesto da  menjam zvucnike ,amplifikaciju..samo tako mogu oceniti sta je vredno paznje....Evo nekih od njih.

P1010201.JPG

 

 

Hvala seven.. Sve cestitke i tebi.. Pratim tvoju kolekciju.. Veoma Lepo.. Vidim da posedujes B&W CDM7SE kao nove, pa eto prilike da dule75 kupi bukvalno nove kutije.. Postavicu jos par kutija iz licne kolekcije.. a kada bude goksy62 postavio slike njegovog sistema,postavicu ja slike i mog sistema.. ali garantujem da moji zvucnicki kablovi kostaju vise od njegovog sistema.. :rolleyes:

Moram dodati da u 90% slucajeva cena prati kvalitet zvucnika.. Trenutno imam sistem koji nije na slici i veoma ozbiljno zvuci..

1.JPG

 

 

Edit Infidel

 

 

Link to comment
Share on other sites

naravno ko ne zna šta će sa njima i ko ih lako stiče ili mu ih drugi daje, taj ne zna ni da ih vrednuje, nisam ni znao da u našem društvu postoje ovakvi likovi koji neznaju šta će od dosade i slobodnog vremena osim ako nije i fotomontaža ušta više verujem.

da neko vrti 20.000 ili 30.000 evra zezajući se sa skupim hi fi zato što mu je dosadno malo je verovatno mada ko zna ima nas raznih.

Link to comment
Share on other sites

2 minuta ranije, goxy62 said:

naravno ko ne zna šta će sa njima i ko ih lako stiče ili mu ih drugi daje, taj ne zna ni da ih vrednuje, nisam ni znao da u našem društvu postoje ovakvi likovi koji neznaju šta će od dosade i slobodnog vremena osim ako nije i fotomontaža ušta više verujem.

da neko vrti 20.000 ili 30.000 evra zezajući se sa skupim hi fi zato što mu je dosadno malo je verovatno mada ko zna ima nas raznih.

hahaha..poceo si da umisljas fotomontaze, jel to za tebe ne moze biti stvarnost.. zao mi te qoxy62.. sve su slike radjene u mojoj prostoriji sa profesionalnim aparatom.. a zeleo bih da vidim tvoj sistem, pa makar to i bila fotomontaza.. :type :-D

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, Spachek said:

Ispadose na kraju b&w da su tesko smeće koje se prodaje za 500 i kusur evra, s obzirom da su brzo menjale vlasnike i svaki po nesto budzio, uopste ih ne bih uzeo u razmatranje. Sad.... na kraju ce tvoja biti zadnja, srecno

Sent from my GT-I9305 using Tapatalk

Daleko od toga da su cdm7 djubre,to su sasvim dobre kutije.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...