Jump to content


B&W CDM 7 SE


dule75

Recommended Posts

  • Replies 250
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

razlika je u godinama b i w su mladje i skuplje za 50 posto bilie su 1998 1500 evra a canton 1992 1000 evra što ste tiče testova

nemci ocenili canton spizklasse 3 a bi w spizklasse 1   ali sam siguran da lepše sviraju canton i mislim da je budalaština tolika doplata 150 evra plafon da doplatiš sve preko toga je bacanje para a mislim da ti se neće dopasti bas a ni visoki kod b i w.

inače serija CMD(cinema movie digital) valjda je to pun naziv) je napravljena za sistem 5.1 gde ovi koje ti hoćeš su namenjeni za frontove. u kombinaciji sa centralnim i suraund zvučnicima koštali su 3950 evra zato što je to tada bila nova tehnologija zvuka danas to malo ljudi zanima.

Link to comment
Share on other sites

Nikako mi nisu jasne ovakve teme.Kupuješ za nas ili sebe? Planiras da menjas uz doplatu sto znaci da ceć moći da ih čuješ uporedo,trazi da to bude kod tebe, odaberi bolje i uzivaj! ovde iovako svako zajunio svoje,pa ne odstupa,a da ih je iko cuo uporedo u istom sistemu jes al za malo.Pa i da jeste njegov par usiju.

Link to comment
Share on other sites

3 minuta ranije, dule75 said:

   Da, znam za mrezice da ih nema. Rekao mi je covek.
 Ne smatram da je to veliki nedostatak, a mozda mogu i da se naprave ako bas treba da se nataknu.

 

Druze, to su moje kutije bile neko vreme.. To je fantasticna kutija.. Jedinu zamerku bih imao, malo ostriji visoki za moj ukus ali to se moze resiti kvalitetnim Jumper-ima.. Srednji veoma dobar, bass precizan i veoma prijatan.. Mene je ta kutija odusevila, odnos cene i kvaliteta dalko na strani B&W CDM7se.. Govorim ti ono sto sam ja cuo u mom sistemu.. Evo i snimak, da vidis da ne govorim nista napamet, nego zelim da pomognem, sa pravim odgovorom, a ne pretpostavkama i nagadjanjima.. :rolleyes:

 

 

Link to comment
Share on other sites

Bas ovaj par o kom se radi je bio kod tebe? Jesu li kutije bile ok tada? Nisi imao neke probleme ili da si video da je nesto budzeno ili radjeno?

Po snimku ne mogu nista specijalno da zakljucim. Cuje se da ima lepe srednje. Visoke ne mogu bas da ocenim ali ako je zvuk veran onome kako se cuje u prirodi meni ovde fali basa.. ili mi se samo cini.. Ne znam. Koja je ovo stvar tacno koja je isla? Da je skinem pa poslusam kod mene kako zvuci na RCL-u

 

Link to comment
Share on other sites

17 minuta ranije, dule75 said:

Bas ovaj par o kom se radi je bio kod tebe? Jesu li kutije bile ok tada? Nisi imao neke probleme ili da si video da je nesto budzeno ili radjeno?

Po snimku ne mogu nista specijalno da zakljucim. Cuje se da ima lepe srednje. Visoke ne mogu bas da ocenim ali ako je zvuk veran onome kako se cuje u prirodi meni ovde fali basa.. ili mi se samo cini.. Ne znam. Koja je ovo stvar tacno koja je isla? Da je skinem pa poslusam kod mene kako zvuci na RCL-u

 

Druze, to su te kutije.. Bile su kod mene. Ja sam ih kupio iz znatizelje da ih cujem kako rade.. Kao i mnogo kutija do sada.. To je radilo fantasticno.. Ja kutije nisam dirao, niti sta budzio.. slusao sam ih oko mesec dana i prodao.. Bass-a ima kolko hoces i to onj pravi, bez ikakvog muljanja i udaranja u prazno, na snimku ne mozes cuti naravno bass, jel ni jedna kamera ne moze snimiti tako nisku frekvenciju.. Visoki sam rekao malo ostriji za moj ukus, sto ne znaci da ces ti imati takav utisak.. iz onog srednjeg je izlazilo obilje zvuka, tako precizno i prijatno, da sam bio zaprepascen.. Poslusaj kutiju najbolje sam, ja ti prenosim ono sto sam kod mene cuo.. Pesma je bila "Dire Straits- you and your frend" 

Testirao sam je sa duplo skupljim kutijama i to je radilo veoma zapanjujuce.. Moram reci da je velika razlika izmedju CDM7SE i obicne CDM7.. ove CDM7SE su stvarno dobre.. ako imas dobro pojacalo, kablove i transport, cuces to i sam.. 

Link to comment
Share on other sites

1 minut ranije, Willi Studer said:

Stvarno ćeš da porediš zvuk snimljen mobilnim telefonom i zvuk kod tebe u sobi?

  Naravno da ne mislim bas da poredim. Sve da je snimak radjen i najkvalitetnijim mikrofonima opet ne bih mogao da ocenim kako te kutije zvuce jer zvuk dobijam preko totalno drugih kutija... svestan sam toga. Cisto da cujem kako zvuci kod mene.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Na sound and vision sajtu, neka osnova merenja:

501bw.4.jpg

Ljubičasta linija su CDM 7NT koji se malo razlikuju od CDM 7SE. U prvom je visokotonac iz Nautilus serije. Verovatno je sve ostalo vrlo slično, skretnica, kutija, itd. Vidi se da su srednji i visoki glasniji nego što bi trebalo. Ja bih taj srednji na skretnici prigušio barem 2-2,5 dB, a visoki barem 3-3,5 dB, da bi freq. odziv bio kako treba.

Text sa sajta:

On-axis response of the CDM 7NT L/R measures +2.32/-2.36 decibels from 200 hertz to 10 kilohertz. The -3dB point is at 54 Hz, and the -6dB point is at 43 Hz. Impedance reaches a minimum of 4.80 ohms at 9.9 kHz and a phase angle of -34.98 degrees at 111 Hz. Sensitivity averages 88.5 dB from 500 Hz to 2 kHz.

Dakle, -3 dB na 54 Hz, ne zanositi se da je dubok bass, prosečna efikasnost 88,5 dB iznad 500 Hz, a ispod je oko 87 dB. Potraga za pojačalom "koje će dati dubok i čvršći bass" je gubljenje vremena i novca.

 

Link to comment
Share on other sites

B & W je superiorniji u zvuku od Rcl,samim tim i  od Cantona 701,nemas sta uporedjivati i proveravati.Videces i cuces  kad doneses kutije kuci.Budi zadovoljan da neko hoce menjati B & W za Canton,coveku verovatno treba novac,resto doplate.Inace ti Bowersi su bilii moji,pre Aleka,prodao sam ih u Bgd.,ja sam ih kupio sa ulubljenim membranama na visokotoncima,Takodje kupio sam ih sa jednom mrezicom za visokotonce koju imam kucii ako ti to nesto znaci,mogu poslati,da napravis prema njoj drugu.Visokotonci su zamenjeni sa novim originalnim koje sam narucio kupio u Koratu 40e je bio komad.Zamenjena je kalotna sa spulnom,magneti su ostali isti..

Link to comment
Share on other sites

   Mene najvise brine taj bas volumen i da li ga ima dovoljno. Ali.. moze samo da se nagadja dok se ne donese i postavi u sobu... Bas se lomim sta da radim... Nisam planirao da kupujem kutije sada vec da novac ulozim u neki od ampova koje jurim ali posto nikada nisam imao nista od B&W i sa obzirom da imam mogucnost zamene kutija uz doplatu bas mi je primamljiva varijanta.

   Hvala na mrezici za visokotonce. Ako uzmem kutije obavezno bih uzeo tu jednu sto imas.

 

Link to comment
Share on other sites

Ja samo imao B&W 704, to je noviji model od CDM 7 NT i od CDM 7 NT SE, bass je bio ok, srednji tonovi užas, visoki prenaglašeni i praštavi. Promašena kutija totalno, kažu da dobro radi sa lampama, nisam probao, hteo sam što pre da ih se otarasim, inače sam ih upario sa Rotel 1520 pojačalom, sinergija je bila 100% ali krajnji rezultat loš. Osim dobrog izgleda ta kutija nema ništa dopadljivo. Cena je bila u Koratu oko 2.000 EUR za par. E sad svi kažu da je ta starija serija mnogo bolja, samo za B&W važi pravilo da traže mnogo dobru amplifikaciju i tek onda prosviraju kako treba. U svakom slučaju treba čuti pa proceniti.

Link to comment
Share on other sites

2 minuta ranije, Aibo said:

Doplata je prilično realna u skladu sa tržišnom cenom jednih i drugih kutija, pa ako ti se ne svidi ti ih opet baciš na oglase i idemo dalje. Mislim, Fonum su ti svakako višak koliko vidim.

Možda si već pisao negde, kolika soba je u pitanju? 

   Soba od 22-23 kvadrata

 

Link to comment
Share on other sites

7 sati ranije, seven said:

B & W je superiorniji u zvuku od Rcl,samim tim i  od Cantona 701,nemas sta uporedjivati i proveravati.Videces i cuces  kad doneses kutije kuci.Budi zadovoljan da neko hoce menjati B & W za Canton,coveku verovatno treba novac,resto doplate.Inace ti Bowersi su bilii moji,pre Aleka,prodao sam ih u Bgd.,ja sam ih kupio sa ulubljenim membranama na visokotoncima,Takodje kupio sam ih sa jednom mrezicom za visokotonce koju imam kucii ako ti to nesto znaci,mogu poslati,da napravis prema njoj drugu.Visokotonci su zamenjeni sa novim originalnim koje sam narucio kupio u Koratu 40e je bio komad.Zamenjena je kalotna sa spulnom,magneti su ostali isti..

znači popravljano i nisu u fabričkom stanju ispravljano menjano ko zna kolko ih je još vlasnika promenjeno pitanje je što ga svi prodaju kad su tako dobre interesantno , i dalje tvrdim da mu se neće svideti zvuk b i w al ajde živi bili pa videli.

Link to comment
Share on other sites

   Pa dobro, meni je to ok. Ne mozes da znas dok ne probas. Sve ostalo su nagadjanja. Ako imas lovu koja trenutno stoji u budzetu namenjena za hi fi a vidis nesto sto ti se dopada, uzmes - probas. Dopadne ti se ostavis, ne dopadne se - prodas pa onda opet nadjes nesto zanimljivo i tako...

 

Link to comment
Share on other sites

10 sati ranije, goxy62 said:

e veću glupost nisam pročitao, kolko ti imaš love za bacanje kad si ovo uradio mislim stvarno ima nas raznih

goxy62, to je mozda za tebe najveca glupost koju si procitao, ali ja sam kupio i prodao preko 100 kutija iz znatizelje da vidim kako rade.. one meni najzanimljivije sam snimio i okacio na Youtube.. uglavnom, ali nisam ni 20% kutija snimio.. To sto imam para ne mora nikog da vredja.. i svaki moj komentar je bio dobronameran.. Evo slike nekih od modela.. pa uzivaj u slikama..

Svi oni koji su rekli da B&W CDM7SE ne svira dobro, garantujem da nije ima adekvatno pojacalo za nih, a da ne pricam o kablovima i transportu..

Naravno ovo su slike napravljene u protekle 2 godine.. a sada ima veoma ozbiljan sistem.. :rolleyes::listen

Kutije.jpg.cf629411450f63872ad8cb0e1046a

 

Edit Infidel

 

 

Link to comment
Share on other sites

23 minuta ranije, Alek5 said:

To sto imam para ne mora nikog da vredja.. i svaki moj komentar je bio dobronameran.. Evo slike nekih od modela.. pa uzivaj u slikama..

Evo recimo, mene ne vređa kada neko ima para, iako ih ja nemam. 

I volim postove sa ozbiljnim argumentima, a od ovakvih argumenata boljih nema.

Svaka čast.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...