Jump to content


Iznajmljivanje/pozajmica stalaka za zvucnike


chika_milan

Recommended Posts

"Naša preporuka:
Koristite postolja za šiljke, time povećavate kvalitet zvuka i čuvate osetljive podove od grebanja."

i moja preporuka,jako pozitivno utiče na visokotonsko područje,bas kao i siljci ka zvucnicima.Mislim da su ovi damperi izlazenje u susret kupcima koji se boje ostecenja donje povrsine,koja je btw nevidljiva u upotrebi.Bilo bi interesantno da neko proba razliku i prijavi svoje zapazanje.

Link to comment
Share on other sites

Te podloske su u mom slucaju ispale izuzetno prakticne,jer se kutijama jako lako menja pozicija sto sa novcićima uopste nije tako lako,a sto je za moje zvucnike golem problem.Mi audiofili smo poznate cicije,kukamo na 10-15e ko ranjeni,il smo ponosni na veliku ustedu za nesto sto se kupuje jednom u zivotu i onda uđemo u radnju s plocama pa potrosimo 50-100 e na par ploca ili na neku drugu mamiparu.Smesan trosak za bilo koga sa ovim hobijem,obzirom da je efekat veći neg na pr strujni kabl od 150e.Jedan od najeftinijih apgrejda u poslednjih par godina i sto je najbolje mogu da ih u dzepu ponesem nekom nevernom tomi.Btw. dosta ljudi imaju čest problem sa razlivajućim basem kod basreflex kutija pa nek probaju ovo,mozda im bude od koristi.

Link to comment
Share on other sites

Ovde je naglasak vise bio na materijalu od kojih su podloske izradjene: gvozdje je los izbor.

Neka vrednica ce se snaci i sa kruna zatvaracima od kisele, piva, vina itd - samostalno ili kao podloga novcicima pa tako postici i efekat pokretljivosti. Kod Kemp-a sam morao da dodam silikonske ili teflonske samolepljive podmetace da bih postigao pokretljivost mojih zvuja. Kad smo kod materijala, daleko bolji rezultati se postizu upotrebom siljaka / podloski od mesinga. Uz zvucnike sam dobio ovo:

56c64136c2fa1_SpajkPodloska.jpg.f4c2ff6d

i komplet kosta US $12.95

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...