Jump to content


sony kss 240a


jole

Recommended Posts

Kada sam se danas vec ulogovao da se nastavim na Simu :-)...

Razlika izmedju original i OEM u ceni je znacajna. Sve sto vidite da kosta oko 15-20 eur je OEM. Original se moze naci i kosta znatno vise. Ja sam ih placao, ako se dobro secam, oko 100$. Mislim da sam jedan nabavio kasnije i po 80$. Cene bih morao da proverim - davno bese - samo da vas upozorim da to sto nabavljate ovde po ~2000 din je najverovatnije OEM. Radi i taj, nekom to ne smeta, a neko cuje razliku... Ja se nisam bavio eksperimentisanjem...

 

Link to comment
Share on other sites

41 minuta ranije, jole said:

gde ima da se kupi za 1700 laser postovani ston cold ?

2281703

 

27 minuta ranije, Jazzavac said:

Ja se nisam bavio eksperimentisanjem...

Ја јесам и нисам чуо разлику или сам почео да глувим   :oops:

Link to comment
Share on other sites

I dobro kupite novu lasersku glavu. Ta ista treba da se nasteluje a za to treba da mabavite orginalni disk za stelovanje svaka firma je imala razlicite diskove. Sony je imao svoj, Teac svoj, Philips svoj i tako redom, a sto je naj gore svaka firma od modela do modela je bio razliciti disk.

:wave2

Link to comment
Share on other sites

28 minuta ranije, tobra said:

I dobro kupite novu lasersku glavu. Ta ista treba da se nasteluje a za to treba da mabavite orginalni disk za stelovanje svaka firma je imala razlicite diskove. Sony je imao svoj, Teac svoj, Philips svoj i tako redom, a sto je naj gore svaka firma od modela do modela je bio razliciti disk.

:wave2

ovo nisam znao a gde si to pročitao ili video

Link to comment
Share on other sites

18 minuta ranije, impuls said:

nadam se da cete imati srece. ja sa tri novabacio a sa njima i 5000 dinara. a hteo sam prijatelju da ucinim uslugu i osposobim smece od 222 plejera

primetio sam da je tebi skoro ili svaki player smeće a ja sam naprimer slušao u mom sistemu ovaj 222ES i zvučao je fenomenalno otvoreno detaljno i td.

Link to comment
Share on other sites

To je samo stvar repera sta Vas zadovoljava. Kad cujete sto plejera koji bolje sviraju onda shvatite da ne samo taj Sony vec gomila dugih Sonyja nema sta da trazi u audio lancu sem da eto malo ispunjava prostor. Jedan od malobrojnih koji svira korektno je stari 502. I mene je iznenadio.

Ako se nadovezujete na moje ostale ocene plejera, rekao sam da kod denona do 3xxx serije sve ostalo je nedovrseno fabricki. Onkyo inzeljerski promasaj. i tako dalje. Kroz ruke mi je proslo mnogo uredjaja i govorim iz iskustva i poredjenja u mom sistemu.

Danas ili juce sam napisao da sam Hegel hd11 posle 30 sekundi izbacio iz sistema jer ne zadovoljava moje kriterijume i moj akai cd69 svira bolje od njega.

Mozda malo preostro ocenjujem uredjaje ali ne mogu da okolisim pazeci da ne uvredim firmu koja je dala na test uredjaj, ako sto casopisi rade. Govorim kako sam ih cuo i sta su u meni izazvali. A cuo sam mnogo uredjaja kod sebe. Evo samo par boljih: Teac VRDS20, Denon dcd3560, DCD3520, Primare cd31, Teac D700/P700, Meridian G08.2, M2tech Young, Altman dac, Twin dac+, Mark Levinson 36... i jos stosta. Ovi gore navedeni su svi korektni sem one kombinacije D700/P700. Od toga i Sony 222 bolje svira

Link to comment
Share on other sites

Na drugom forumu je pokrenuta prica o AK4490 dac-u, Pre mesec dana mi je stigao jedan AK4495 na poboljsanje zvuka. Prvi utisak sa kvalitetom delova je totalno razocarenje. Cak su i diode skartovi koji su na merenje na unimeru na diodnom delu bili od kratkog spoja do pola volta. Dosta i je bilo 0.15, 035, a treba da bude s obzirom da je 1n5404 u pitanju oko 0.55V. Dosta kondova je izbaceno i stavljene drukcije vrednosti i kvalitetniji kond. Zvuk se drasticno popravio i za pare koliko kosta svira jako jako dobro. Cak bolje i od mog akai cd69 sredjenog. Ako zelite da imate uredjaj za neko duze sledece vreme mozda da obratite paznju na njega. Treba da se doradi kineska plocica ali je dorada vise tipa stavi kvalitetno i prema datasheetu a ne prepravka vece razmere.

Eto Vam savet od mene koji ce Vam baciti Sony 222 daleko od zelje da ga ikad vise ukljucite

Edit: originalni KSS240 sa cipom ispod radi drasticno bolje od varijante gde flet kabel vodi signal do chipa kod konektora

Link to comment
Share on other sites

38 minuta ranije, impuls said:

To je samo stvar repera sta Vas zadovoljava. Kad cujete sto plejera koji bolje sviraju onda shvatite da ne samo taj Sony vec gomila dugih Sonyja nema sta da trazi u audio lancu sem da eto malo ispunjava prostor. Jedan od malobrojnih koji svira korektno je stari 502. I mene je iznenadio.

Ako se nadovezujete na moje ostale ocene plejera, rekao sam da kod denona do 3xxx serije sve ostalo je nedovrseno fabricki. Onkyo inzeljerski promasaj. i tako dalje. Kroz ruke mi je proslo mnogo uredjaja i govorim iz iskustva i poredjenja u mom sistemu.

Danas ili juce sam napisao da sam Hegel hd11 posle 30 sekundi izbacio iz sistema jer ne zadovoljava moje kriterijume i moj akai cd69 svira bolje od njega.

Mozda malo preostro ocenjujem uredjaje ali ne mogu da okolisim pazeci da ne uvredim firmu koja je dala na test uredjaj, ako sto casopisi rade. Govorim kako sam ih cuo i sta su u meni izazvali. A cuo sam mnogo uredjaja kod sebe. Evo samo par boljih: Teac VRDS20, Denon dcd3560, DCD3520, Primare cd31, Teac D700/P700, Meridian G08.2, M2tech Young, Altman dac, Twin dac+, Mark Levinson 36... i jos stosta. Ovi gore navedeni su svi korektni sem one kombinacije D700/P700. Od toga i Sony 222 bolje svira

ja mislim da si ti prestrog sudija ili imaš vanzemaljsko čulo sluha pa čuješ nešto što mi obični smrtnici nečujemo osim toga poredjenje onih koje se naveo nije ista cenovna grupa sa 222ES

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...