Jump to content


Onkyo


NsDragan

Recommended Posts

Oba modela su odlicna ali mislim da je odgovor na tvoje pitanje jednostavan, Onkyo TX-NR807 je nesto bolji uredjaj. Mozda gresim ali mislim da je TX-NR609 malo noviji i koliko vidim ima noviju verziju HDMI-a (1.4) ukoliko ti to igra neku ulogu. Nemoj da te zbunjuje ni snaga uredjaja jer je ta snaga dobijena razlititim merenjima tako da cesto mozes procitati da NR807 daje 135W, a NR609 cak 160W po kanalu dok je u realnim brojkama to mnogo, mnogo manje. U svakom slucaju NR807 ima vise snage.

Link to comment
Share on other sites

8 sati ranije, NsDragan said:

Uzeo sam tx-nr 807 juce I prvi utisci su odlicni. Slika odlicna a zvuk fenomenalan. Ina puno opcija I podesavanja te pretpostavljam kad malo izucim uputstvo da ce biti odlicna sprava. Jedino kao manu mogu da za sada navedem je to stop se puno greje.

Problem resis sa jednim ili dva kulera koji rade sa malim brojem obrtaja.I namestis ih tako da samo izvlace vruc vazduh.

Ja imam onkyo tx-nr 5007 i isto se tako greje.Stavio sam dva kulera od 20cm cooler master na gornji poklopac ali sa zadnje strane i okrenuo ih da izvlace vruc vazduh.

Tako da je to za sada super resenje.

Link to comment
Share on other sites

Има... на појачалима а не и на хдми плочи... укључују се малтене никад док се плоча прегреје и онда разлеми. Прекуглавање, као код графичких чипова, обично помаже. Најбоље је поставити додатне вентилаторе одозго, да извлаче ваздух.

Link to comment
Share on other sites

On 2/21/2016 at 23:27, bojke1 said:

Problem resis sa jednim ili dva kulera koji rade sa malim brojem obrtaja.I namestis ih tako da samo izvlace vruc vazduh.

Ja imam onkyo tx-nr 5007 i isto se tako greje.Stavio sam dva kulera od 20cm cooler master na gornji poklopac ali sa zadnje strane i okrenuo ih da izvlace vruc vazduh.

Tako da je to za sada super resenje.

Gde si priključio te kulere? Mislim oni rade na 6v....? Tako nešto. Još ako hoćemo da se manje čuju...

Link to comment
Share on other sites

Pa nabavio adapter koji radi na 6v ili 9v,ne secam se bas tacno i izmedju kulera i adaptera stavio prekidac.Kad hocu da upalim onkyo upalim i prekidac i pokrenem kulere i to je to.

Dok sam imao onkyo tx-sr875 on je imao uticnicu za struju pozadi pa kad prikacim adapter sa kulerima u njega i upalim avr automatski se pale i kuleri.Tx-nr5007 tu uticnicu nema.

Vecina tih kulera radi na 12v pa ako nabavis adapter na 6v ili 9v oni ce raditi smanjenom snago i samim tim praviti manju buku.

Imas mogucnost ako ti avr ima pozadi usb koji radi na 5v 500ma da nakacis jedan kuler pa da probas i vidis kako ce sljakati.Ja sam probao tu varijantu ali sa dva kulera i dosta slabo je okretao kulere posto sam bio nakacio dva kulera i onda sam odustao od te kombinacije i kupio adapter.

Ja sam nabavio neka dva kulera Cooler Master od 20 cm koji rade na nekih 700 obrtaja kad su prikaceni na 12v.I kad su nakaceni na 12v onako cuju se.Mislim da mi je sada adapter na 9v i dosta su tisi.I lepo izvlace vruc vazduh iz avr.Tako da je sada avr mlak i posle 6-7 sati rada.Bez tih kulera je posle sat vremena vreo.
 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...