Jump to content


Preporuka za kupovinu pojacala


Carudian

Recommended Posts

  • Replies 226
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

10 sati ranije, Kuršum said:

 

Mislim zbog onog člana seven ili kako se zvaše, kojo je stalno pljuvao nemačke a preporučivao isključivo engleske.

Pa i zbog njega i zbog nekih drugih koji su se kleli u Britanske kutije ali kada na KP pogledaš njihove oglase ,vidiš na prodaji sve same britanske kutije i ostala oprema.Prema tome nema to veze sa nekakvim iskustvima i slušnim testovima.

Link to comment
Share on other sites

44 minuta ranije, aco said:

Pa i zbog njega i zbog nekih drugih koji su se kleli u Britanske kutije ali kada na KP pogledaš njihove oglase ,vidiš na prodaji sve same britanske kutije i ostala oprema.Prema tome nema to veze sa nekakvim iskustvima i slušnim testovima.

E jesi si se sad isprpvaljivao najstrašnije...:ruganje

Link to comment
Share on other sites

Zašto?Imali su dobrih modela ali uglavnom su izvikani.Američki,Nemački,Danski itd su linearniji tj.imaju bolje rešene basove i visoke.Problem je što su oni hteli da predstave nemoguće,a to je da iz malih kutija dobijaju velike basove a to ne meće moći.I uglavnom ti zvučnici muljaju u donjem registru. Kažem opet ima i dobrih modela ali u manjem broju.Druga je stvar što smo svi mi odrasli na Britanskim kutijama,bili su dostupni ,jeftiniji i sa velikom reklamom.

Link to comment
Share on other sites

Ako gledamo čistu statistiku i jedino (nažalost) merodavno tržište kod nas, KP, Nemaca ima bar deset puta više u prodaji nego Engleza, striktno gledano. ( Noviji slabiji Englezi su uglavnom Kinezi, pa ih i ne računam, a noviji slabiji Nemci su ko zna odakle...)

Mene lično nervira to što znam da su Nemci uglavnom pokupljeni oko kontejnera, potovareni u neki kombi i prelaskom naše granice dobili status "legendi". Za Engleze je makar mnogo veća muka da se to dotera ovde.........

 

Link to comment
Share on other sites

Englezi su Englezi pa makar bili iz Kine! Drugo: m33i je engleski zvučnik iz Malezije, sto nema nikakve veze kad je odradjen po strogim specifikacijama mission fabrike i odlične kontrole kvaliteta. 

A sto se tiče teYamahe, ni u ludilu ne uparuj s Nemcima, jer ćeš zbog toga gorko zažaliti i setiti se mojih reči...(ovo zadnje se odnosilo na kolega Jozzu, malo sam đidno temu...) ;)

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Lilyhammer said:

A sto se tiče teYamahe, ni u ludilu ne uparuj s Nemcima, jer ćeš zbog toga gorko zažaliti i setiti se mojih reči...(ovo zadnje se odnosilo na kolega Jozzu, malo sam đidno temu...) ;)

Jest' vala, cenim da od te kombinacije nema bolje za razglas po javnim ustanovama, menzama i čekaonicama.

Link to comment
Share on other sites

10 minuta ranije, Jozza said:

Jest' vala, cenim da od te kombinacije nema bolje za razglas po javnim ustanovama, menzama i čekaonicama.

..od prilike tako nekako...Nego, yamahu obavezno uparuj sa što zatvorenijim kutijama (po mogućnosti engleskim :P), da bi se koliko toliko ukrotio njen svetli preoštar karakter zvuka, to velim iz ličnog iskustva! 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...