Jump to content


Preporuka za kupovinu pojacala


Carudian

Recommended Posts

  • Replies 226
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

11 sati ranije, ivanp said:

A oni što su ga eksplicitno i najvulgarnije vređali? Ništa?

A ovamo superintelektualci. Trice i kučine!!!:-(

Video sam njegove komentare u nekoliko novijih tema i nigde nisam primetio eksplicitno i vulgarno vredjanje sa bilo cije strane. Kao sto kaze Vlajo on dodje kao neki zabavljac i jedini tekst koji je postavio, a nema veze audio forumom je u vezi bele kuge. Imao sam osecaj kao da citam Blic ili Kurir :lol: Doduse nisam pratio sve teme.

Meni vise smetaju pojedini politicki podbadaci koji jednostavno ne mogu, a da ne ubace nekog naseg politicara u post i to podebljanim slovima. Dal im je to neki fetis ili sta vec, ne znam.

Link to comment
Share on other sites

Vidi Technicsss, izgleda da nisi pažljivo čitao. Evo čime ga je uvaženi član foruma častio:

"Можеш ли да престанеш да се храниш фекалијама? Ако већ једеш шта не треба помени и супротну страну."

I.........?

Link to comment
Share on other sites

16 minuta ranije, Carudian said:

Da vratimo temu u stare okvire... jednim pocetnickim pitanjem, ali sa meni nepoznatim odgovorom...

Obzirom da imam HK 6500, koji pozadi ima prekidac 4 ili 8 ohma, da li to znaci da mogu da zaboravim na zvucnike od 6 ohma...?

Da se vratimo. Nešto mi se javlja da pored prekidača piše 8 i više ohma, i 4 i više ohma. Pošto je 6 ohma između te dve vrednosti prekidač treba da stoji u položaju 4 ohma!

Slušao sam HK 6500 često. Dobro pojačalo. Bar se meni svidelo.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, sondek said:

naravno da mozes da koristis amp sa 6ohm.Btw.ta funkcija nije bas tako precizna,uglavnom to pada i ispod nominalne impedance bitno je da ne pada ispod 4ohm.Pazljivo tj.normalno koristiš i ne brigaj.

Bio bih vam zahvalan na kratkom pojasnjenju normalnog koriscenja... 

Da ne slusam preglasno, pretiho...

Jedino pravilo koje ja znam i pridrzavam ga se je stisaj pojacalo skoro do kraja kada ga iskljucujes...

 

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, surferlola said:

kada slusas glasno neka ti tonske kontrole (treble, bass) budu na nuli, a loudness iskljucen jer te stvari mogu da ostete zvucnik

Upravo tako. Inace ukoliko je pojacalo kulturno napravljeno teranje do volume na 12 sati nece biti nikakav problem cak ni sa 4 ohm kutijama. Kada kazem kulturno napravljeno ne mislim na vrhunske modele vec na pojacala koja se polovna prodaju za relativno mali novac, a itekako se obratilo paznje na konstrukciju naponskog dela, izlazne tranzistore i ostatak komponenti.

Ukoliko su zvucnici osetljivosti 89dB onda tih "12 sati" na pojacalu mogu da budu itekako glasni narocito ako je izvor zvuka CD plejer. Ako koristis HK 6500 nece biti problem ni preko pola ako pojacavas. Za mene u sobi od 24 kvadrata to bi bilo preglasno ali svako slusa kako voli. Uglavnom ako volis mnogo glasnije obavezno iskljuci Loudness i tonske kontrole stavi na 0. Ako pojacalo ima subsonic filter to takodje ukljucis.

Link to comment
Share on other sites

12 sati ranije, Technicssss said:

Upravo tako. Inace ukoliko je pojacalo kulturno napravljeno teranje do volume na 12 sati nece biti nikakav problem cak ni sa 4 ohm kutijama. Kada kazem kulturno napravljeno ne mislim na vrhunske modele vec na pojacala koja se polovna prodaju za relativno mali novac, a itekako se obratilo paznje na konstrukciju naponskog dela, izlazne tranzistore i ostatak komponenti.

Ukoliko su zvucnici osetljivosti 89dB onda tih "12 sati" na pojacalu mogu da budu itekako glasni narocito ako je izvor zvuka CD plejer. Ako koristis HK 6500 nece biti problem ni preko pola ako pojacavas. Za mene u sobi od 24 kvadrata to bi bilo preglasno ali svako slusa kako voli. Uglavnom ako volis mnogo glasnije obavezno iskljuci Loudness i tonske kontrole stavi na 0. Ako pojacalo ima subsonic filter to takodje ukljucis.

Subsonic je za gramafon ! , a ko što ti vele , ako slušaš glasno iskluči ton kontrole i loudnes. A za omski otpor je jednostavno ! 0 oma je kratki spoj ? , znači čim više oma veča sigurnost , al manja snaga ! :) pojednostavljeno .

Link to comment
Share on other sites

On Wednesday, November 16, 2016 at 9:19, Carudian said:

Sta misliti o ovim zvucnicima :

http://www.kupujemprodajem.com/Canton-Fonum-530-DC-39478466-oglas.htm

Nema nesto podataka na internetu, vidim da su iz 1999, takodje koliko sam nasao vidim da hvale tu DC varijantu...

DC je skracenica za Displacement Control i to je tehnologija koju Canton koristi da odsece neke niske frekvencije koje drajver ne moze cujno da emituje, a mogu da dovedu do velike distorzije zbog prevelike snage ili do mehanickog ostecenja drajvera.

Canton Fonum je starija serija i svira to ok ali iskreno ja bih potrazio nesto novije za taj novac. Ti drajveri su preuzeti sa manjeg Fonum modela koji se prodaje za duplo manje novca samo sto su stavljeni u podnostojecu kutiju. Ako ti podni zvucnici nisu prioritet imas Canton Karat 30 za 101e na KP oglasima i taj zvucnik svira dosta bolje od ovog Fonum modela.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Pozdrav svima, evo mene opet u nedoumici...

Naime, vec neko vreme se zadovoljavam zvucnicima BOSE acoustimass 5 series I, povezanim sa HK 6500, CD player i gramofon (muzika jazz, rock, punk, reggae...), međutim, imam želju da pređem na podnostojeće zuvčnike.

Za oko su mi zapali Canton ergo 70...

Sta mislite da li ovakva rotacija ima smisla? (svakako bih otisao sa pojacalom kod prodavca da cujem, ali bi hteo da pre toga cujem vasa misljenja, pre nego krenem na put)

 

Link to comment
Share on other sites

Canton ergo serija je kvaliteno uradjena i trazi strujno jaca pojacala. Jako lepo svira sve muzicke pravce . Odlicno se slaze sa Harmanom koji isporucuje dosta struje zbog HC moda pa imas osecaj kao da ih tera vece i snaznije pojacalo. Imao sam ranije tu kombinaciju i to bas HK 6500 i Canton ergo seriju zvucnika . Obavezno poslusaj sa svojim pojacalom kod prodavca !

Link to comment
Share on other sites

On 2/12/2018 at 14:37, Carudian said:

Pozdrav svima, evo mene opet u nedoumici...

Naime, vec neko vreme se zadovoljavam zvucnicima BOSE acoustimass 5 series I, povezanim sa HK 6500, CD player i gramofon (muzika jazz, rock, punk, reggae...), međutim, imam želju da pređem na podnostojeće zuvčnike.

Za oko su mi zapali Canton ergo 70...

Sta mislite da li ovakva rotacija ima smisla? (svakako bih otisao sa pojacalom kod prodavca da cujem, ali bi hteo da pre toga cujem vasa misljenja, pre nego krenem na put)

 

Ovo Ti je malo čudnovata varijanta . Bose ima mal drugačiji pristup reproduciranju glazbe ? . To jest recimo neakav " loudnes " sound koji zvuči atraktivno . , i kako neki vele nije hi fi ?. U  ovome kamo želiš ići biti će više srednjih tonova  , pa moraš bit spreman na  drugačiji  "zvuk"  , pa kak ti se svidi  ? TEBI ? . Nisam ni ja oduvijek volio fileke - šlembiće :) . Kad sam probao - nisu bili loši ? :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...