Jump to content


Preporuka za kupovinu pojacala


Carudian

Recommended Posts

1 sat ranije, trotter said:

Ja sam mislio na ove budzet serije 2, 3 i 5.

Ne na top of the line modele.

Recimo, a-s301 u Americi kosta 300-350 dolara, to je za tamosnje audiofile penzionere i njihov b sistem kikiriki cena a velika vecina je odusevljena zvukom. Vole ameri loudness, sta li je...

Amere dobro poznajem i ono što je kod njih u većini slučajeva broj jedan kriterijum kad pišu review posebno na recimo amazonu je "bang for the buck". To je pozadina svih reviewa na amazonu i zato ih ne treba shvatati ozbiljno (čast izuzecima, vidi se ko su po načinu pisanja i argumentaciji). Zato ima sasvim prosečnih proizvoda sa 5 zvezdica...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 226
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ma ne treba da slikaš ceo stan, samo sistem u krupnom planu, da vidimo da si stvarna ličnost, a ne kako zli jezici tvrde, da si dupli nalog, trol, neki tamo Akufejz, Mičelas i slično.... Tako lepo i interesantno, pišeš da ja prosto ne mogu da poverujem u takve insinuacije

Ne boj se neće niko da te pljačka, kad vide Tosku, još će i 100E da ti ostave!:D

Link to comment
Share on other sites

5 minuta ranije, uzvarb said:

Idi bre lili... iskidah se od smeha...sad jos moras reci da ne koristis ni kreditne kartice, ne kupujes sa neta, i gde moras stavljas lazni datum rodjenja.

Nikada ne kupujem robu na nevidjeno, odnosno sa neta! Uvek volim robu uzivo pre kupovine da ošacujem/pipnem i uverim se da je to što meni treba. A i kad mi traže matični broj po raznim prodavnicama nikada ne dam, to je moje pravo zagarantovano ustavom, kao i pravo da ne želim javno prezentovati svoje fotografije! Zato i nemam facebook, jer ne želim svoju privatnos ikome da pružam na izvolte, posebno ne stranim obaveštajnim službama...

Link to comment
Share on other sites

3 minuta ranije, Lilyhammer said:

Nikada ne kupujem robu na nevidjeno, odnosno sa neta! Uvek volim robu uzivo pre kupovine da ošacujem/pipnem i uverim se da je to što meni treba. A i kad mi traže matični broj po raznim prodavnicama nikada ne dam, to je moje pravo zagarantovano ustavom, kao i pravo da ne želim javno prezentovati svoje fotografije! Zato i nemam facebook, jer ne želim svoju privatnos ikome da pružam na izvolte, posebno ne stranim obaveštajnim službama...

Razumem te potpuno. Nisam mislio nista lose...cak naprotiv. Znam jos neke ljude koji tako rade.

Link to comment
Share on other sites

4 minuta ranije, Lilyhammer said:

E ako su Nemačke bolje od Britanskih onda stvarno džaba smo krečili...

Nemo da si taki...i ja sam slusao nemacke do skoro. I stvarno nisu sve iste za okarakterisati ih u isti kos. Kao i sve britanske. Ima promasaja na svim frontovima...kao i izuzetnih primera vrhunskih. Da li si cuo nekad Visaton Atlas Compact MK3 ili bilo koji mk...nebitno, nijanse su.

Link to comment
Share on other sites

42 minuta ranije, jager said:

Pored visatona koji pruza najvise za ulozeno od njemaca bi dodao t+a tb seriju i IQ sa vifa drajverima koje su po meni jedne od najboljih koje sam slusao , posebno model 5180 at koje bi rado posjedovao da imam vecu sobu .

Jasno da jasnije ne moze.

T+A, IQ, Quadral, Magnat, Visaton, MB Quart, Canton, Elac, Heco, Arcus, Audio Physic,  Adam audio, Teufel... i jos mnogi kojih sad ne mogu da se setim...malo ih je previse da bas niko ne zna sta radi..

Link to comment
Share on other sites

Citam sve ovo i ne mogu da poverujem da postoje ljudi koji tvrde za sve zvucnike ili uredjaje jednog brenda da zvuce isto.

Da li je taj neko svestan koliki put je predjen po pitanju konstrukcije kabineta, konstrukcije skretnice i elemenata na njoj, pogledajte samo koliko razlicitih vrsta materijala je promenjeno tokom vremena i ekspert kaze sve to svira isto. Kod svih proizvodjaca.

Znaci Canton Quinto, GLE, Karat i druge serije sviraju isto? Canton Ergo star 20 godina i ovi najnoviji pa i oni 5-10 godina stariji sviraju isto? 

Quadral koji ima vise modela zvucnika nego Nokia telefona, jel svi njihovi zvucnici imaju slican zvuk ili slican karakter zvuka?

Stari Bowersi iz npr Matrix serije i ovi novi zvuce slicno?

Takvim izjavama zaista ispadate neozbiljni i nije mi jasan taj nacin razmisljanja. Ko zna, vidim da je clan koji je ostavio taj komentar poprilicno aktivan u zadnjih par dana pa ili je resio da podhebava iz dosade ili mu je jedan drugi clan hakovao profil pa opet i on podhebava iz dosade.

Za Yamaha uredjaje opet isto, svetli, hladni, bla bla bla Kao da su pravljeni za film Kad budem mrtav i beo. Ja sa njima imam drugacije iskustvo. Cak i pomenuti AX-550 model pre dugo vremena svirao je kod mene sa Magnat Mig Ribbon 7 zvucnicima bez ikakve ostrine u zvuku ili prenagasenosti nekog opsega. Slabiji model AX-450, jaci AX-892, sa svima imam jako pozitivna iskustva.

A kada su Nemci u pitanju evo jedan primer i pitanje za ove iz MI6 koji troluju ovde po forumu:

https://www.kupujemprodajem.com/Quadral-shogun-mkIV-39104250-oglas.htm?filter_id=189776

Navedite mi jedan Engleski zvucnik koji moze da parira ovom presvetlom, preostrom Nemcu po pitanju reprodukcije bilo kog zanra muzike, a da je u ovakvom stanju i da kosta toliko.

Ako nadjete castim s' rakiu, muckanu, ne mesanu.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Technicssss said:

Citam sve ovo i ne mogu da poverujem da postoje ljudi koji tvrde za sve zvucnike ili uredjaje jednog brenda da zvuce isto.

Takvim izjavama zaista ispadate neozbiljni i nije mi jasan taj nacin razmisljanja. Ko zna, vidim da je clan koji je ostavio taj komentar poprilicno aktivan u zadnjih par dana pa ili je resio da podhebava iz dosade ili mu je jedan drugi clan hakovao profil pa opet i on podhebava iz dosade.

Problem je što si ti čuo, a oni sve znaju čim vide sliku nekog uređaja. Oni bolji čak ni sliku ne trebaju. Pregazilo te vrijeme, slušanje više nije potrebno, sve se zna.

Link to comment
Share on other sites

Ne znam za druge , ja cu uvjek predloziti ono sto sam licno cuo , srecom imam dva drugara koja su " ludji " od mene ... te imaju mogucnosti da mjenjaju opremu i zvucnike kao ja carape . IQ je po mom ukusu fenomenalan , posebno ovaj model sa kalotnim srednjotoncem kojeg sam spomenuo mada i t+a tb 160 zvuci mocno . Skoro sam cuo i tb 100 , manji i zanimljiv i jedan razocaravajuce los canton fonum 701.

Link to comment
Share on other sites

7 sati ranije, Technicssss said:

Citam sve ovo i ne mogu da poverujem da postoje ljudi koji tvrde za sve zvucnike ili uredjaje jednog brenda da zvuce isto.

Da li je taj neko svestan koliki put je predjen po pitanju konstrukcije kabineta, konstrukcije skretnice i elemenata na njoj, pogledajte samo koliko razlicitih vrsta materijala je promenjeno tokom vremena i ekspert kaze sve to svira isto. Kod svih proizvodjaca.

Znaci Canton Quinto, GLE, Karat i druge serije sviraju isto? Canton Ergo star 20 godina i ovi najnoviji pa i oni 5-10 godina stariji sviraju isto? 

Quadral koji ima vise modela zvucnika nego Nokia telefona, jel svi njihovi zvucnici imaju slican zvuk ili slican karakter zvuka?

Stari Bowersi iz npr Matrix serije i ovi novi zvuce slicno?

Takvim izjavama zaista ispadate neozbiljni i nije mi jasan taj nacin razmisljanja. Ko zna, vidim da je clan koji je ostavio taj komentar poprilicno aktivan u zadnjih par dana pa ili je resio da podhebava iz dosade ili mu je jedan drugi clan hakovao profil pa opet i on podhebava iz dosade.

Za Yamaha uredjaje opet isto, svetli, hladni, bla bla bla Kao da su pravljeni za film Kad budem mrtav i beo. Ja sa njima imam drugacije iskustvo. Cak i pomenuti AX-550 model pre dugo vremena svirao je kod mene sa Magnat Mig Ribbon 7 zvucnicima bez ikakve ostrine u zvuku ili prenagasenosti nekog opsega. Slabiji model AX-450, jaci AX-892, sa svima imam jako pozitivna iskustva.

A kada su Nemci u pitanju evo jedan primer i pitanje za ove iz MI6 koji troluju ovde po forumu:

https://www.kupujemprodajem.com/Quadral-shogun-mkIV-39104250-oglas.htm?filter_id=189776

Navedite mi jedan Engleski zvucnik koji moze da parira ovom presvetlom, preostrom Nemcu po pitanju reprodukcije bilo kog zanra muzike, a da je u ovakvom stanju i da kosta toliko.

Ako nadjete castim s' rakiu, muckanu, ne mesanu.

Ti se salis? Reci mi da se salis? :huh::-oPo tvom avataru reko bi da je za tebe knfekcijski broj Techicsssss vrh hifi industrije i ostavio bas upecatljiv utisssssak! Ako bas zelis, navescu ti bar 10 britanskih zvucnika boljih od tog tvog Qudrala! :crno-na-belo

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, jager said:

Ne znam za druge , ja cu uvjek predloziti ono sto sam licno cuo , srecom imam dva drugara koja su " ludji " od mene ... te imaju mogucnosti da mjenjaju opremu i zvucnike kao ja carape . IQ je po mom ukusu fenomenalan , posebno ovaj model sa kalotnim srednjotoncem kojeg sam spomenuo mada i t+a tb 160 zvuci mocno . Skoro sam cuo i tb 100 , manji i zanimljiv i jedan razocaravajuce los canton fonum 701.

 

2 sati ranije, nino69 said:

Problem je što si ti čuo, a oni sve znaju čim vide sliku nekog uređaja. Oni bolji čak ni sliku ne trebaju. Pregazilo te vrijeme, slušanje više nije potrebno, sve se zna.

Zasto ste vas dvojica toliko ubedjeni da ovde neko prica napamet i da nista od toga nije cuo? Koji algoritam za teoriju zavere koristite? Ako zelite nesto konkretno da saznate konkretno i pitajte! A ako pak ste nesto od toga slusali i nije vam bas najjasnije, evo ja cu da vam izadjem u susret i kazem sta ste culi i kakvi su vam utisci?!

Link to comment
Share on other sites

4 minuta ranije, Lilyhammer said:

 

Zasto ste vas dvojica toliko ubedjeni da ovde neko prica napamet i da nista od toga nije cuo? Koji algoritam za teoriju zavere koristite? Ako zelite nesto konkretno da saznate konkretno i pitajte, a ako pak ste nesto od toga slusali i nije vam bas najjasnije, evo ja cu da vam izadjem u susret i kazem sta ste culi i kakvi su vam utisci?!

Nikoga ja nisam prozivao niti trazim necije misljenje a ponajmanje me interusuje tvoje . 

Link to comment
Share on other sites

12 minuta ranije, jager said:

Nikoga ja nisam prozivao niti trazim necije misljenje a ponajmanje me interusuje tvoje . 

Eto, sad pobijas sam sebe... Ako tebi nije vazno nicije misljenje, onda to samo govori o tebi kakav si kao osoba, tvrdoglav! Ljudi koje ne interesuje "nicije misljenje" (tvrdoglavi) su obicno uskraceni za gomilu znanja koje mogu od drugih da upiju, jel ako si otvoreniji i u stanju da vise iskustva i znanja razmenis, to si oplemenjeniji istim... Evo ja npr. volim da cujem svacije misljenje, ali uvek nadjem prosecnu vrednost i kreiram na kraju svoje... Isto tako sam svestan da ne znam bas sve, a i primetio sam da sto vise imam iskustva i vise znam postajem svestan koliko toga jos mogu da naucim i saznam! Malo sam zakomlikovao, nadam se da me razumes? :cheers

Link to comment
Share on other sites

1 minut ranije, Lilyhammer said:

Eto, sad pobijas sam sebe... Ako tebi nije vazno nicije misljenje, onda to samo govori o tebi kakav si kao osoba, tvrdoglav! Ljudi koje ne interesuje "nicije misljenje" (tvrdoglavi) su obicno uskraceni za gomilu znanja koje mogu od drugih da upiju, jel ako si otvoreniji i u stanju da vise iskustva i znanja razmenis, to si oplemenjeniji u znanju isti... Evo ja npr. volim da cujem svacije misljenje, ali uvek nadjem prosecnu vrednost i kreiram na kraju svoje, ali sam isto tako svestan da ne znam bas sve, a i primetio sam stio vise imam iskustva i vise znam postajem svestan koliko toga jos mogu da naucim i saznam! Malo sam zakomlikovao, nadam se da me razumes? :cheers

Sta da ti kazem osim da nismo svi isti . Vjerujem samo svoim usima .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...