Jump to content


Preporuka za kupovinu pojacala


Carudian

Recommended Posts

Ako je verovati HiFiles magazinu i gomili stranih magazina za testiranje audio opreme, Yamaha vec nekoliko godina izradjuje amplifikaciju koja malo ima veze zvucno sa onim sto su radili ranije. U prevodu, karakter zvuka vise nije izrazito svetao i takav da je osetljiv na izbor zvucnika glede high frekvencija, sada je izbalansiran. Bar tako pisu novine, jbmliga, nisam slusao, imao sam nekad staro AX-550 pojacalo i ono jeste malo vristalo.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 226
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

47 minutes ago, trotter said:

Ako je verovati HiFiles magazinu i gomili stranih magazina za testiranje audio opreme, Yamaha vec nekoliko godina izradjuje amplifikaciju koja malo ima veze zvucno sa onim sto su radili ranije. U prevodu, karakter zvuka vise nije izrazito svetao i takav da je osetljiv na izbor zvucnika glede high frekvencija, sada je izbalansiran.

Istina, ali uglavnom se piše o S2XXX i S3XXX seriji, a ovo niže što sam čuo nije baš izbalansiran. Slušao 701 i stvarni nije vrišteće, ali ima neki "loudness" nabrijani zvuk, s prenaglašenim basom. 

Link to comment
Share on other sites

^

Moguce da su to i zeleli, recimo, citam po audiokarmi da je vecina odusevljena tim pristupom, poenta je da ih asocira na vintage sprave i taj neki zvuk. Uglavnom, svi oni govore o fantasticnoj vrednosti novijih Yamaha serija glede kvaliteta i zvuka spram ulizenog novca. Ovde treba objasniti da audiokarma clanove vecinom sacinjavaju amerikanci i da oni imaju specificnu boljku za vintage uredjajima ali takodje imaju urodjeni detektor cena/kvalitet, pa mi se ucinilo kao interesantno za pomenuti.

Link to comment
Share on other sites

3 minuta ranije, trotter said:

Ja sam mislio na ove budzet serije 2, 3 i 5.

Ne na top of the line modele.

Recimo, a-s301 u Americi kosta 300-350 dolara, to je za tamosnje audiofile penzionere i njihov b sistem kikiriki cena a velika vecina je odusevljena zvukom. Vole ameri loudness, sta li je...

A šta vi kolega posedujete od uredjaja?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Lilyhammer said:

Dobro izbalansirana snaga pojačala sa snagom zvučnika:thumbsup2, samo..hmm bookshelf...

Jbg, mala deca, pa mora van dohvata ruku, tj. na TV komodu za početak, a posle možda i na zidne nosače. Inače, ovo mi je prvi "ozbiljniji" set u kući posle Waltham mužičke linije sa kraja 70-ih, sa sve dekom za kasete i gramofonom. Onaj sa providnim poklopcem, i drvenim kutijama od po 10L.

Link to comment
Share on other sites

Kolega, evo spiska:

Laptop (USB)

Dvd plejer Pioneer dv-300 (coax)

WD TV Live Hub (optika)

Musical Fidelity V90 Dac + Teddy Pardo linearno napajanje

Harman Kardon HK1400

Sony SS-G1 MK2

Žice između svega...

Voleo bih da vidim iskreni spisak tvog sistema a ne pokusaj duhovitosti kao malopre.

Link to comment
Share on other sites

23 minuta ranije, trotter said:

Kolega, evo spiska:

Laptop (USB)

Dvd plejer Pioneer dv-300 (coax)

WD TV Live Hub (optika)

Musical Fidelity V90 Dac + Teddy Pardo linearno napajanje

Harman Kardon HK1400

Sony SS-G1 MK2

Žice između svega...

Voleo bih da vidim iskreni spisak tvog sistema a ne pokusaj duhovitosti kao malopre.

I kako taj sony svira? Jel' izvaljuje štokove i pomera zidove?:lol:

Link to comment
Share on other sites

56 minuta ranije, trotter said:

Sve je ok. Nema razloga da se pravdas. Tako je isto, secam se, neki michelas jednom davno bio sramezljiv da objavi svoj sistem a imao je obicaj da komentarise sisteme svih drugih. Ali, dobro, ima nas raznih a taj je bio kreten, nije ni bitno sad za ovu temu.

 

Ti meni kolega zvučiš kao vrlo nezadovoljan audiofil, a mislim da nemaš razloga! To pojačalo što imaš nije rekorder u hifi reprodukciji ali je sasvim pristojno. Čak ni te sony kutije su ti solidne, jeste da nisu nešto audiofilske ali sa boljim ožičenjem i malim prepravkama na skretnici mogle bi lepo propevati. Jedina slaba karika tvog sistema čini mi se da je izvor zvuka, a izvor je najvažniji složićeš se...Jer kad je izvor zagadjen nema tog pojačala i kutija koje to mogu isfiltrirati!

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Lilyhammer said:

Uvek treba biti sretan i zadovoljan sa onim što imaš! Sretniji sam ja i zadovoljniji sa mojom Toskom, Yamahom, Bose-om, HSR-om i NADom..nego većina ovde sa preskupim Brystonima, Kuratima, Nautilusima i ko zna već s kojim snobovskim skalamerijama...:crno-na-belo

Zanimljiv sistem, jel' može neka slika !

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, Lilyhammer said:

..pa ko ti je kriv kad pristipaš slušanju s predrasudama!

Ja ne znam sta je tebi.Nemam pojma o cemu pricash.To su dogadjaji od pre 2o godina.Ali nije ni bitno.Uvek je vazilo pravilo,slusas ono sto tvojim usima najvise prija.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...