Jump to content


Preporuka za kupovinu pojacala


Carudian

Recommended Posts

  • Replies 226
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ove od 120 evra smatram precenjenim, ova dva za 85e, iz Beograda, na slikama izgledaju izraubovano i ulubljeno... ovaj iz Šapca je prodat... jedino ovaj iz Jagodine deluje ok, ali bih svakako voleo da ih pogledam, cujem, obzirom da su stari preko 20 godina, a Jagodina mi je malo daleko... 

A za ovaj 880Vxi, osim njegove osobite lepote :) , koja mi nije presudna, obzirom da mogu da ga nabavim za bas male pare, da li znate kakvog je zvuka, kvaliteta... ?

Pozdrav

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

E ovako, da ne otvaram novu temu ova je jos uvek sveza... Obzirom da mi je usao crv, nakon kupovine HK 6500, sada kapiram da bi neki bolji zvucnici bolje "pasovali" uz njega... pa stoga, molio bih ako imate neke preporuke u cenovom rangu 100-150 e...

Velicina sobe je 20m2, muzika koju najvise slusam r n r, jazz, blues, reggae...

Hvala unapred.

Link to comment
Share on other sites

U toj cifri 100-150€ ima da se nađe dobrih starih Cantona Ergo serije. Mada sam ih čuo tu i tamo, nisam nikada sa HK.. HK6500 je fino i brzo pojačalce ali malo otvorenijeg i oštrijeg karaktera pa ne bi valjalo da se spoji sa nekim vrištavim zvučnikom, mogao bi da ispadne pi*vajz.

Link to comment
Share on other sites

Evo npr. Canton Ergo 202 kod čoveka iz Novog Sada. Lepi zvučnici, prilično tazi, to je serija predstavljena 2003. pa mogu biti samo noviji. Koštali svojevremeno oko 600+ € mislim. Ja bih svakako probao da se dogovorim da odem do čoveka, ponesem pojačalo i čujem kako rade zajedno.

Ne znam samo da li imaš stalke neke već, pošto su zvučnici za stalke.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
1 sat ranije, Carudian said:

Obzirom da nemam stalke, jedno pitanje...

Da li bi imalo smisla Canton Ergo 202 zvucnike kaciti na ovako neke zidne nosače...?

https://www.kupujemprodajem.com/NOSACI-za-Zvucnike-89094-oglas.htm?filter_id=78554849

Ne bi imalo smisla iz više razloga. Prvo, nisu predviđeni za to. Dakle morao bi da ih bušiš i upropastiš. Drugo, imaju bas refleks pozadi, nije dobro da stoje sasvim blizu zida, a tako će stajati.

Ako već imaš te držače, prodaj ih, pa kupi stalke ili napravi. Nije to neki ne znam kakav izdatak.

Link to comment
Share on other sites

Slazem se sa Kursumom, lepi zvucnici da bi visili po zidovima.. Osim ako zivotne okolnosti ne daju drugacije ( sitna deca, krupan pas, gigantska macka, posto cenim da prostor nije problem, u 20m2 bi trebalo da mozes bez problema da postavis podne stalke)?

U N. Sadu ima neki lik Boža, pravi korektne stalke po nacrtu i dimenzijama kupca. Kombinacija aluminijum i medijapan, nisu skupi. Mislim, nisu bili kad je meni pravio... Ima oglase na KP sajtu.

Javi malo kako ti zvuce ti Ergo-si sa Harmanom?

Link to comment
Share on other sites

Za novac koji hoćeš da potrošiš moj predlog ti je Yamaha AX-500 imao sam nekoliko godina svira mnogo dobro i vrlo je snažno batali harmana meni on svira dobro samo sa JBL kutijama. Osim toga imaš cd Yamaha pa bi se lepo uklopilo.

Link to comment
Share on other sites

Tako sam i ja pretpostavio, ali reko ajde da pitam...

Inače nemam ni te nosače, a ni zvučnike, nego razmišljam kako bih mogao da se organizujem u sobi...

Gledao sam stalke, ali koliko sam video teško se može proći bez 50 evrica...

Harman je kupljen i nisam ni malo zazalio :)

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...