Jump to content


Acoustic Invader


patason

Recommended Posts

Upljuvah se, niko da razume. U tako postavljenom sistemu su uređeji od sekundarnog značaja.

Obojica su više puta istakli da u takvoj postavci iz prosečnih uređaja možete "izvući" vrhunski zvuk. Ono što izlazi iz zvučnika je naknadno, uticajem okoline, namerno izmenjeno, radi nekih atraktivnih efekata, koji u zvučnom zapisu uopšte ne postoje. 

To je postavka vrhunskog zvuka, odlična za slušanje, ali ne i za ocenu zvuka uređaja, jer reprodukcija nije objektivna.

Link to comment
Share on other sites

To je postavka koja iz snimka izvlači maksimum. Refleksije ne proizvode prostornu sliku.

Jako si tvrdoglav. U svom sistemu ne mogu da dobijem 20Hz, ali verujem da to postoji. Ne mogu ni da basom zatalasam međuspratnu konstrukciju, a kod tebe sam se talasao. Prihvati da je reprodukcija u tvom sistemu u određenim aspektima manjkava. Da imam kran ponudio bih ti da se poigramo s pozicijom zvučnika. Ne bi se popravio samo 3D.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, beatgoeson said:

Ono što izlazi iz zvučnika je naknadno, uticajem okoline, namerno izmenjeno, radi nekih atraktivnih efekata, koji u zvučnom zapisu uopšte ne postoje.

Iznenadio bi se kada bi znao sta sve postoji snimljeno na tom kako kazes zvucnom zapisu. To sto ti necujes ne znaci da nije snimljeno.

Tvoje boldovano, prema tome, cista neistina.

Vratite se umesto iznosenja pausalnih neistina temi, a jos bolje poslusajte neki Acoustic Invader proizvod pa komentarisite.

Link to comment
Share on other sites

Molio bih vlasnika svadbarskog razglasa i ostale neispoljene intelektualce da sjasu vise sa Gidjgine teme. Otvorite sebi temu pa se nadgornjavajte u jalovim raspravama.  Nepristojno je to kako coveku kasapite temu. Moderacijo, verovatno ste kao i obicno zauzeti kosmickim disanjem.  Ponavljam. OVO JE TEMA ACOUSTIC INVADER.  Nije lepo prema Gidjgi. Sjasite vise aman.

Link to comment
Share on other sites

Hajde da se, konačno, javi neko ko razmišlja, i  da prokomentariše ovo što ću sada da napišem. Ne gubim nadu da na forumu ima i neko inteligentan.

Zašto se preporučuje eliminisanje prvih refleksija kod hi-fi sistema? Zato što će, u momentu dolaska do uha interferirati sa direktnim signalom i izmeniti ga. Što je glasniji sekundarni signal, promene osnovne informacije o zvuku su veće.

Šta reći o sistemu u kojem se namerno provociraju ne samo prve, nego i druge i treće refleksije, tako što su zidovi blizu jedan drugom (mala prostorija)? Vreme potrebno da druge i treće refleksije stignu do uha je kratko, zbog skučenosti prostora. Na taj način, uho sve to zajedno tretira kao jedan te isti signal. U nekim situacijama, refleksije bivaju glasnije od osnovnog signala. Refleksije imaju energiju dovoljnu za višestruko odbijanje jer se, zapravo, sluša prilično glasno, a zidovi su blizu.

Dobijamo zvuk koji samo liči na ono što je zapisano na CD-u. Dobijamo i takve forme zvučnih talasa koje ne liče na ono što je zapisano na CD-u. Takvi talasi su potpuno nova informacija, kakva na CD-u ne postoji a mi je čujemo. Instrumenti zvuče "kako ispadne", a ne kako u prirodi zvuče. Slušalac ostaje zadivljen kako sve to sve drugačije i bolje zvuči od svega što je čuo do sada, jer se javljaju i neke stvari koje na istom snimku nikada nije čuo.

Nije mi jasno zašto imate desetine tema o akustičnom tretmanu sobe, a odjednom ne vidite ništa čudno u glasnoj svirci u špajzu golih zidova? Karikiram, naravno, ali je pravo stanje stvari blizu ovom opisu.

Gidjga se ne javlja, ali verujem da mu ne smeta moje osporavanje rezultata testiranja na ovakvom sistemu. Po mojoj proceni, ti rezultati nanose štetu rangiranju njegovog DAC-a. Jeste diskusija odlutala, ali u svakoj diskusiji postoje dve strane.

A evo se javlja i banda hejtera...

Molio bih Gidjgu da se oglasi, kako god proceni da je prigodno.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Nomimasen said:

Pitanje svima koji su slušali AI predpojačalo: da li je neko imao prilike čuti ga sa nekim cevnim izlaznim stepenom? Kako je to zvučalo? Zanima me, relacija radi.

Moguće je i da je pomenuto u ovoj temi, a da mi je promaklo.

Ubeđen sam da bi takav snagas dobio pun zgoditak.Meni se preamp najvise svideo u balansiranoj vezi sa A klasom dosada, gde je upravo snagas bio taj koji utopljava zvuk.Pricao sam i sa Goranom jednom na tu temu i on malo drugacije razmislja od uobicajenog da se preampom utopli zvuk i preda moćnom i energicnom snagasu,već da snagas bude taj nosioc toplijeg zvuka,a preamp prenese do njega sto cistiji i precizniji zvuk od izvora.Naravno krajnji rezultat najvise zavisi od toga sta je od zvucnika na kraju lanca.Ovakav brz jasan i otvoren zvuk bolje će proci uz nesto neznije zvucnike po pitanju visokih.Iz tog razloga je briljirao sa M.Loganom iz kojih nikad nisam cuo iz njih takav cist,transparentan zvuk visokih i jasnu scenu punu detalja uz sacuvano odlicno srednjetonsko područje.Uz otvorene zvucnike u gornjem delu opsega sa scanspeak mislim da bi ta varijanta sa lampaškim snagasima super legla.Kod Laleta ocekujem pun uspeh i da će ta brzina, atak i otvorenost odlicno da legnu uz keramicke visokotonce njegovih Django-sa.Iskreno jedva cekam probu na oba mesta ,i kod Laleta i sa M.Loganom uz novi snagas.

Mislim da bi dalji razvoj firme trebao obavezno da obavezno obuhvati i lampaski snagas ili monoblokove.Time bi se lakse ugodilo korisnicima sa razlicitim tipovima zvucnika.Da me neko ne shvati pogresno nijanse su u pitanju,ne drasticne razlike,topao je i zvuk fetova ali negde će lampe bolje leći,negde fetovi pre svega zavisno od zvucnika.Moze se to sve naravno tjunirati i kablovima, to sam video, ali zanimljivo mi je već dosad bilo cuti par snagasa razlicitog principa pa bi lampe bilo nesto sto bi svakako bile prve na mom wish list-u u narednom periodu.

Pridruzujem se apelu da se smanji bespotrebno oftopikovanje teme.

Link to comment
Share on other sites

17 sati ranije, lalelala said:

jel ti @beatgoeson aludiras na to da uslovi testa kod @Nomimasen nisu bili do kraja korektni u smislu da je prostor prepun sekundarnih zvucnih refleksija i da je njegova ocena zbog toga neobjektivno niska ?

Ja čak i ne aludiram, pokušavam po šesti put da istu stvar kažem na različite načine, ne bi li, konačno, neko razumeo.

Jedini (očekivani) rezultat je da se javi izvesni Milosav, iz sekcije Kupujem-prodajem, i da mi se pos*** po glavi.

Link to comment
Share on other sites

17 sati ranije, beatgoeson said:

Jedini (očekivani) rezultat je da se javi izvesni Milosav, iz sekcije Kupujem-prodajem, i da mi se pos*** po glavi.

Infidel je meni dao warning akonto tvoga lupetanja. Nadam se da je sada siguran u ispravnost svoje odluke.  Milosav nista ne prodaje, kupio je sta je hteo, preprodavci su neki drugi.  Po obicaju lupas, a definitivno bih voleo da te upoznam, cisto da ti ispunim zelju ( mada mislim da je malo preterana, ipak nismo mi bas toliko intimni)

Link to comment
Share on other sites

17 sati ranije, beatgoeson said:

Ja čak i ne aludiram, pokušavam po šesti put da istu stvar kažem na različite načine, ne bi li, konačno, neko razumeo.

Jedini (očekivani) rezultat je da se javi izvesni Milosav, iz sekcije Kupujem-prodajem, i da mi se pos*** po glavi.

@beatgoeson ti si bio kod kolege @Nomimasen pa jel mozes ti ili on da nam malo nekom slikom ili opisom  docarate to testno okruzenje (komponente su poznate )

ovako pricamo u prazno 

Link to comment
Share on other sites

pitanje za proizvođača: da li je u planu možda saradnja sa nekim distributerom da se u pristojnom okruženju nekog salona u BG/NS instaliraju AI uređaji sa mogućnošću slušanja istih?

znam da salon nije idealno okruženje ali je ipak "ničija zemlja" po parametru zapišavanja teritorije ličnih akustičkih preferenci i predrasuda stambenih jedinica audiofila. Tamo bi svako ko želi mogao da vidi i čuje komponente u takvom-kakvom okruženju ( koje naravno treba jedino Gidjga da odobri kao prihvatljivo) a posle da li će se nastaviti sa probom komponente u kućnim uslovima ili će se ispasavati novčanik za komponente i bez tog čina ili neće doći do toga mislim da je već drugi padež.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...