Jump to content


Acoustic Invader


patason

Recommended Posts

Izrada Dac-a,zapravo delovi u nabavci su 3-4puta skuplji od predhodnog.Najveci deo vuce kuciste ali i sve ostalo je znacajno skuplje.Napajanje i analogni deo su sa posebnom paznjom radjeni.Sa preampom će odnos ulozenih delova biti jos  veci.Sve je zaista u vrlo visokoj klasi.Namerno izbegavam detalje.Ja nisam deo firme. Ponuđen sam drugarski kao neko ko ima sistem gde su redje promene i gde su se i u ranijim fazama probali uredjaji da to poslusamo i zajedno,a da potom ostane da ga sam poslusam i uporedim A/B sa svojim.U medjuvremenu su kod mene u sistem stigli Esl zvucnici dopunjeni Raal ribonima i oni vrlo,vrlo jasno pokazuju ako nesto štrci i nije kako ne treba.Za razliku od ranijeg sistema ovaj je vrlo je potpuno neutralan i ne pristrasan prema izvoru zvuka.Ne reaguje na goste kao uljeze sto jeste bila jasna osobina proslog.Moj Linn Dac je tu vec vise od 10g kao neka stalna postavka uz isti Linn Karik CD transport i znam vrlo dobro  kakve su razlike pokazivali neki drugi digitalni izvori,pa dobro dodjem verovatno kao neki(beta :) ) tester uz naravno jos par kolega sa foruma.Gidjga je operisan od sujete i voli da čuje, i ne samo čuje misljenje drugog.

Elem,ovog puta zaista nisam cuo nista sto mi je strcalo,sustalo,smetalo,zvucalo "digitalno" ili ne daj boze bilo zamorno.Prvo vece sam slusao do pola 2 uvece,znaci 5 sati u kontinuitetu(Poceo u 20h)Sledeci dan proveo sam rekordan broj sati sa ukljucenim dakom,bar 10h.3 sata prepodne,mala pauza za rucak,celo popodne,uvece...Predvece jedno 2 sata dosta glasno sa Gidjgom...nismo uopste osetili koliko je glasno, tako da moram Gidjgi da prijavim da su one poruke kad je telefon zasvetleo bile od komsija.   Dakle test slusljivosti je prosao sa 10/10.

Malo vise detalja kasnije.

P.S.Screenshot sa telefona komsinicine poruke :roll:

 

20210301_171357.jpg

Link to comment
Share on other sites

On 2.3.2021. at 7:23, anubisgrau said:

he he

znači da ne pitamo ovde šta su iznutrice ovog DAC-a?

u međuvremenu sam se setio da AI ima izlazno pojačalo sa kupovnim modulima, pa sam shvatio svu besmislenost mog komentara/pitanja/opaske...

uzivajte.

Poštovani, te iste module koriste i Bang&Olufsen, kao i Jeff Rowland, tako da ne vidim u čemu je problem. 

Link to comment
Share on other sites

Reč je o digitalnom pojačalu,koje koje koristi Ice Power modul u osnovi.Na kraju sam konstruktor odlučuje,kako će krajnji proizvod da izgleda, čime će biti ožičen, koje konekcije itd.... Tehničke karakteristike postoje na netu. Mislim samo da mi kao jedna mala zemlja, treba da podržimo svoje konstruktore,a ne da im večito tražimo greške i propuste.Gorana znam već dugi niz godina,mogu samo reći jednu činjenicu, da sve što je postigao je uspeo zahvaljujući velikim zalaganjem i poštenim radom. 

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, SrdjanB. said:

Reč je o digitalnom pojačalu,koje koje koristi Ice Power modul u osnovi.Na kraju sam konstruktor odlučuje,kako će krajnji proizvod da izgleda, čime će biti ožičen, koje konekcije itd.... Tehničke karakteristike postoje na netu. Mislim samo da mi kao jedna mala zemlja, treba da podržimo svoje konstruktore,a ne da im večito tražimo greške i propuste.Gorana znam već dugi niz godina,mogu samo reći jednu činjenicu, da sve što je postigao je uspeo zahvaljujući velikim zalaganjem i poštenim radom. 

Ниси ме испратио, последње о чему се овде прича је дак. Мислио сам да знаш нешто од техничких података за тај дак, а не о IcePower 1200as модулима.

Link to comment
Share on other sites

Bice sve na sajtu sto se karakteristika tice kao i uvek.Barem Gidjga ne krije sta je unutra,svi dosada uredjaji su sa slikama bez poklopca,cak je i za sajam uradjen providni poklopac od klirita bio.Nema dakle mistifikacija.Ovo je gluva soba,deo foruma gde izvestimo kad smo nesto imali na slusanju.Mi smo forumasi,nismo ni zaposleni ni vlasnici,suvlasnici i sl.Taj primerak koji sam dobio jos nije ni zvanicno u prodaji,pa ni na sajtu.Pitao sam Gorana da li uopste smem da objavim sliku jer je jos nema zvanicno.On se slozio,ipak ovom nasem forumu moze da zahvali za deo publiciteta,ima dosta korisnika i mnogo onih koji su u svojoj kuci probali uredjaje.I prvi javni nastup na sajmu itekako ima veze sa forumom, pa eto nesto dobijemo od izvestaja i unapred "preko veze".Sto se iznutrica tice ne volim da detaljisem,nije mi ni struka, skuplji i kvalitetniji delovi su i to znacajno...rekao mi Goran da ga u nabavci Dac kosta 3-4 puta vise od starog modela.Ujedno ovi komentari dobro dodju, kakvi god da su pa cak i na nivou trolovanja.Stari smo mi mapeti...

 

The-Muppet-Show-Disney-.jpg

Link to comment
Share on other sites

Stari smo mi trolovi, ko nas ne zna, skuuupo bi nas platio!

Nije džaba pokojni Đorđe Balašević tvrdio da mu je najteže da napravi koncert u Novom Sadu. Domaći teren te razoruža i ogoli do kostiju. Posle domaćeg toplog zeca je sve lako.

Gorane, samo napred. Prethodni DAC sam slušao na sajmu pre par godina, onomad kad smo se upoznali. Meni lično ne leži zvuk jfet penis-pollux-a, ali mi se dojmio entuzijazam, čestitost i dobra energija koja se osećala u AI sobi.

Od tada je prošlo par godina, ja sam i dalje zaglavljen u gramofonu, cevima i Tannoy vremenskoj kapsuli.

Kad bi doneo odluku da izađem iz svoje komfor zone i krenuo u ispitivanje digitalije, sigurno bi uzeo i AI u razmatranje.

Da li si dobri moj Gorane razmišljao da se popišaš iz pilotskih visina po lampiziranim DAC-ma sa izlaznim tranzistorima od Germanijuma?!?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...