Jump to content


Acoustic Invader


patason

Recommended Posts

24 minuta ranije, zflazar said:

brutalan kvalitet izrade, ovi tvoji EAR izgledaju pored ovog DAC-a (bar na fotografijama) po finišu inferiorno.

Iako EAR istice da im je izrada kućista i prednjih ploča na nivou švajcarskih satova moram da se slozim sa tobom.Kuciste je na nivou najpunokrvnijeg High End-a i izrada toliko i kosta.To je nesto na sto je Gidjgi skrenuta paznja kod śvajcarskog high end proizvodjaca da jedino treba da doradi za put u visoko drustvo.Medjutim,ne znaju švajcarci sta je nasa avijacija.Dovedeno je sve u najvisi moguci nivo,od nekoliko puta skupljih konektora do najmanje sitnice u ozicenju.

Link to comment
Share on other sites

19 minuta ranije, sondek said:

Moci ce da se prilagodi boja ...Inace nije čep.Ljubitelji avijacije ce brzo razumeti simboliku dizajna.Knob feel je brutalan...a WaF da ne pricam.Ova moja se odmah uvatila da smanji preko njega.Ne moze da doceka preamp u novoj izradi :D 

Upravo htedoh reci za tu simboliku ali me pretece..imam fotke i sa srebrnim i crnim i mislim da je ovaj imho najupecatljiviji narocito ako volis avijaciju (kao ja npr:D)

Link to comment
Share on other sites

Ne bih voleo da me neko možda pogrešno shvati, ali meni je to napred višak i mislim da bi bilo lepše da nije tu tako, nevezano za to koje je boje. Ovo je moj utisak, a pošto je u pitanju dizajn, stvar je vrlo subjektivna.

"Ostatak" je na vrhunskom nivou izrade, verujem da je i unutra odrađeno sve onako kako treba. 

Da li je neko poredio "stari" Invader DAC vs. novi, pošto vidim da je i ovaj JFET?

Link to comment
Share on other sites

Mslm uvek je stvar licnog ukusa sta se kome svidi ali danas je jako tesko biti originalan i jos neku simboliku u dizajnu imati.S druge strane mislim da se De Agostino ni najmanje ne obazire na komentare o svom unikatnom dizajnu,a jos manje na pr. Nagra.Njihov dizajn i jeste uspesan upravo zbog originalnosti ...isto kao i Devialet .

Ono sto mozda jeste bitno je da neko ne pomisli na plastiku koju ce vam neko staviti i na uredjaju od 10k.Pot je od solidnog komada alumijuma,prosao kroz skup proces obrade dok je stigao do ove ili neke druge boje i neunistiv je.Kad se vidi iz neke ranije faze izrade mozda bude jasnije.Knob feel  u zivotu bolji nisam osetio.

IMG-9fc8c39c9208cdf33b1f1218ff480a32-V.jpg

Link to comment
Share on other sites

20 minuta ranije, sondek said:

Mslm uvek je stvar licnog ukusa sta se kome svidi ali danas je jako tesko biti originalan i jos neku simboliku u dizajnu imati.S druge strane mislim da se De Agostino ni najmanje ne obazire na komentare o svom unikatnom dizajnu,a jos manje na pr. Nagra.Njihov dizajn i jeste uspesan upravo zbog originalnosti ...isto kao i Devialet .

Ono sto mozda jeste bitno je da neko ne pomisli na plastiku koju ce vam neko staviti i na uredjaju od 10k.Pot je od solidnog komada alumijuma,prosao kroz skup proces obrade dok je stigao do ove ili neke druge boje i neunistiv je.Kad se vidi iz neke ranije faze izrade mozda bude jasnije.Knob feel  u zivotu bolji nisam osetio.

IMG-9fc8c39c9208cdf33b1f1218ff480a32-V.jpg

Елоксажа је до 00

А и пот

Link to comment
Share on other sites

Kad malo čujes neke insajderske informacije i vidis kakve su cene i muka da se nesto kod nas napravi,koliko to traje,kako je tesko doci do vrhunskih majstora i masina onda malo iz sasvim drugog ugla slusas i price drugih proizvodjaca  o kucistima, aluminijumu, debljini i obradi prednjih ploca i kvalitetu izrade, eloksiranju, CNC obradi koja je ovde na najvisem nivou...Poslednjih godinu dana kad god pitam Gidjgu sta se radi odgovor je mucim se nesto sa kucistem....i Na kraju svega tu je kupac kome to treba da se dopadne.Meni su recimo krajnje odvratni zlatni potovi na EAR preampu...hromirace ih sondek kad tad...ali nekom su super, razumem neko voli zuto,zlato da sija....Ja i burmu imam od belog zlata.Sve u svemu kupac vrhunskog proizvoda je sve zahtevniji i vise nece da plati kinesko serijsko limeno kuciste. Odradjeno je vrhunsko,a onda se ide dalje na ono sto je unutra i jos vaznije kako to zvuci ?

Link to comment
Share on other sites

24 minuta ranije, Delija said:

Kad vidim ovo, dodje mi da narucim nova kucista za Devialet - bruseni aluminijum.

A odmah bi mogla da budu i jedno 3 puta veca :)

I ja bih više voleo da je kućište Devialeta brušeni aluminijum nego ova high-glossy gvožđurija, možeš da je brišeš krpom do sutra, ne pomaže ništa.

Eloksaža za AI je urađena vrhunski, podseća me na Bladelius.

Link to comment
Share on other sites

Imam čast da poznajem Gidjgu i uvek se obradujem kad me zove da vidim i čujem novo šta napravi. Uredjaji su mu na svetskom nivou, dovedeni do perfekcionizma i stalno napreduje i usavršava se i to se odražava na to da sve više napolje prodaje i to me veoma raduje. Nedavno mi je pozajmio njegov novi amp, malo je reći da sam oduševljen, potpuno balansirano, A/B klasa, dual mono, unutra sve vrh, 40 kg, 40 cm x 50 cm. Kao što se vidi nije mi mogao stati u polaju.

Imam još lepih slika al Ljuba neće da napravi da može slika veća od 2mb, nemerem smanjivati:wacko:

20210110_190812.jpg

Link to comment
Share on other sites

40 minuta ranije, R_R said:

I ja bih više voleo da je kućište Devialeta brušeni aluminijum nego ova high-glossy gvožđurija, možeš da je brišeš krpom do sutra, ne pomaže ništa.

Eloksaža za AI je urađena vrhunski, podseća me na Bladelius.

Сад си се извукао, изгледало да кудиш АИ, а дижеш Гиз-моо дина који је естета у души :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...