Jump to content


Kontakt sprej - iskustva


TERMINATOR

Recommended Posts

13 sati ranije, goxy62 said:

nisi bio na času pažljiv sprej je upravo izmedju ostalog i za HI FI pa nije turski već USA valjda je prošao neku kontrolu, a firma ima dugu tradiciju malo googlaj pa če ti biti jasnije

Taj sprej imam, kao i dva od contact chemie...poprskaj taj sprej na dlan pa ga pomirisi...to sto je made in USA ne znaci da unura nije benzin, niti je lose sto je benzin...i lepo pise da je za odmascivanje i otklanjanje vlage , ne da otkloni oksid. Oksid se resava sprejem kontakt 60, a zatim isti (koji ostavlja masno za sobom) ispere sa tim, a zatim ako su prekidaci u pitanju i sa kontakt gold 2000....

Tako da ja mislim, da sam itekako pazio na casu.

plex_wp_edited_image(4).jpg

Link to comment
Share on other sites

Ja i Uzvarb smo jako dobri prijatelji,to moze on da ti potvrdi i redovno se druzimo i razmenjujemo iskustva...Znam ja da je to za njega sitnica,ali 2,3 puta mi je ucinio,ako ne i vise,osecam se glupo da pitam coveka...Sto mi je jos gore nece da uzme novac od mene....Jedva sam uspeo da ga ubedim da uzme,kad smo rasklapali prekidac i cistili....

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...
šalite se vi ali ćemo videti za jedno 6 meseci ko je u pravu javljam se po ovom pitanju naprimer u septembru moglo bi da se organizujemo kao kladionica kolko će da radi pa da vidimo čija ovca crnu vunu prede.
@goxy62 jel radi sat, da znamo da li da kupujemo?

Sent from my GT-I9305 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Kontakt sprej je dobar za prskanje kontakata, ali problem je što sa njima ne bi trebalo prskati "ostalo", tj. ono što nije sam kontakt. Pogovovo ne neku mehaniku koja se vrti/tare/klizi/.

Mehaniku opet treba prskati/čistiti/podmazivati nekim drugim sredstvima, koja opet, nisu dobra za sam kontakt.

Kombinaciju ova dva je ponekad vrlo teško postići na malom prostoru.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
18 sati ranije, Kenan said:

Moze li za potenciometre da ocistim sa ovim ?

1380182057_20160701083145_290x290_Pad_1_0.png

Možeš da probaš, ali na sopstveni rizik. Ako i bude poboljšanja, 92% da će biti kratkotrajno.

Ako taj sprej još i isušuje, može se desiti i da napravi trajnu štetu na potencimetru. Ali možda i stvara neku vodoodbojnu prevlaku, pa pomogne. A možda i ne.

:D

Ne treba koristiti nenamenske sprejove za (ne)namene. Kako da znamo šta ima unutra i šta tačno radi?!?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Evo da i ja doprinesem malo... 

Na slici levo - kontakt sprej kupljen pre neki dan. Preporucen i za kleme i za video-audio aplikacije. Nisam probao na pot-ovima (cena - 330 din.)

Na slici desno - dobar kontakt sprej ako su povrsine masne i zaprljane. Ima benzina, ne ostavlja film (oko 900 din. ako se dobro secam).

Preporuka od coveka koji servisira audio-video uredjaje vec 40 god. - najbolja stvar za potenciometre je cist petrolej. Ocisti, odmasti, ali ne ostavlja onaj tanak film.

'Stvarno', pitam ja. 

'Da, stvarno', veli on i dodaje... 'za ovih 40 god. sam ih valjda dovoljno ocistio da znam sta je najbolje' ! 

Zakljucujem - nikad mi nije kasno da ispadnem totalni amater... zahvalim i odem dalje svojim putem. :rolleyes: 

20170208_131558.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...