Jump to content


Grundig V-1000


Retro-Man

Recommended Posts

Nakon što sam nabavio malog V-7000 želja mi je bila nabaviti i ovo pojačalo, radi se i najmanjem Grundingu iz starije serije V-1000. Ovo pojačalo nije neki snagator ali je izuzetno cijenjeno po zvuku ali i po izradi i samom ustroju. Kako u svojoj kolekciji imam nekoliko pari Grundingovih zvučnika iz Profesional serije ovo pojačalo če im biti odličan partner, Evo par slika.

 

DSC02808.jpg
post image

DSC02803.jpg
image hosting over 10mb

DSC02804.jpg
img

DSC02807.jpg
image hosting no registration

 

Link to comment
Share on other sites

Todor  pojačalo je za svoje godine izuzetno očuvano.  Što se tiče zvuka ja sam ga isprobao sa Grundingovim zvučnicima Profesional 850 i mogu vam reči da to radi tako dobro da bi velika večina normalnih ljudi mogla uživati u glazbi, slušao sam ga nekoliko sati a namjera mi je bila da ga samo nabrzinu isprobam. Nema tu neke snage ali sa svojih 35 Wata bez problema pokreče spomenute zvučnike. Zvuk je ugodan sa lagano naglašenim gornjim srednjim i visokim ali nikako nije neugodan, pun je detalja a bas područje ima dobru definiciju i zavidnu dubinu. Sve u svemu odlična kupovina a pogotovo u odnosu uloženo-dobiveno, mislim da se u tom omjeru malo uređaja može mjeriti ali neču previše hvaliti jer če cijene Grunđi otiči u nebesa.:):wave2

Link to comment
Share on other sites

Imao nekada davno ovo pojacalo, i  dan danas me dusa boli sto sam ga prodao.Fenomenalan zvuk, topao,mekan, nenaporan...Kod mene je svirao sa infinitijem rs 2000 odlicno.Po meni jedina mana sto nije imao rca konektore nego petopolce, i naravno bio je malo slabasan...ali zato zvuk vrhunski.

Link to comment
Share on other sites

Da li si ga slusao sa ukljucenim dugmetom Linear ili ne? Kod Grundig pojacala je sve suprotno u odnosu na druga pojačala. Dok kod drugih pojačala ako želiš,uključiš dugme Loudness i dobiješ taj efekat,kod Grundiga je to kolo normalno uključeno a tek kad se uključi dugme Linear,zapravo se isključuje Loudness. Zbog toga oni zvuče napucano u zvuku i pri malim snagama,odnosno, vole ih ljudi...

P.S. Sad vidim da je kod tebe normalan položaj Contour a na dole Linear... Contur=Loudness

Link to comment
Share on other sites

22 sati ranije, mdragoslavm said:
22 sati ranije, mdragoslavm said:

Cestitke na prinovi , dosta se tesko nalazi V1000 u dobrom stanju .Sto se tice pojacavaca V7000 pre 4,5 dana sam ga nabavio u mint stanju i u nekoj braon boji ( sivi vec imam ) . 

Imate li iskustva sa pojacavacem sv2000 ? 

Cestitke na prinovi , dosta se tesko nalazi V1000 u dobrom stanju .Sto se tice pojacavaca V7000 pre 4,5 dana sam ga nabavio u mint stanju i u nekoj braon boji ( sivi vec imam ) . 

Imate li iskustva sa pojacavacem sv2000 ? 

Hvala  :thumbsup2, što se tiče pojačala SV-2000 njega sam imao davne 85' i to u kompletu sa tjunerom i dekom koji je bio ladičar mislim da se radi o modelu SCF-6200. U to vrijeme sam imao zvučnike AR-11 koji su jako dobro radili sa tim pojačalom, nije bilo snage za bacanje ali tonski izuztetno korektno.  Nakon toga sam nabavio svog prvog Marantza1152DC koji je bio jači sa prekrasnom sredinom ali sa obzirom da on i zvučnici imaju topao karakter zvuka nedostajalo je detalja u gornjem srednjem i visokotonskom području. Grundig SV-2000 je jedno od slijedečih Grundingovih pojačala koje planiram nabaviti.:wave2

 

P.S.Gox sa Grundinzima se bavim dugo godina pa znam za tu njihovu foru, pri slušanju nikada ne koristim nikakav vid loudnesa jer mi to pumpa zvuk i zamara na duže slušanje.:wave2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...