Jump to content


Heco Superior 840


Milos 1990

Recommended Posts

  • Replies 58
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

17 sati ranije, Milos 1990 said:

nisi me slušao reko sam ti kod vlade na dorćolu (ton audio)napravio kalup za te stvari jer je njemu dete kda je bilo malo gurnulo prstić u njegov zvučnik. a ovaj što ti je prstom ispravljo je bezveze trebo je da uzme gumenu lopticu i onda da lepo izravna a ne ko pera cigan

Link to comment
Share on other sites

Probaj negde na nekom nemačkom sajtu da nađeš merenja tvojih zvučnika, da vidiš kako se kreće impedansa i na koliko nisko pada (može se desiti ako su deklarisane na 4 oma da im u nekom području impedansa pada i ispod 3 oma).

Onda traži pojačalo koje može bez problema da potera takve zvučnike (što baš neće biti lako).

Link to comment
Share on other sites

Kutije su deklarisane kao 4-8 ohm, a minimalna bi trebalo da bude 4 ohm.SH101672.jpg

Ne bih da te dodatno zbunjujem ali mislim da bi ta Yamaha bez problema mogla da gura te zvucnike ali opet sve zavisi i koliko pojacavas. Na primer slabija Yamaha AX-450 je gurala zvucnike na 4 ohm nekih 8 sati bez prestanka pojacano na -24dB sto je u nekih dvadesetak kvadrata bilo sasvim dovoljno glasno.

Link to comment
Share on other sites

Hvala na savetima,toliko pojacala sam gledao da mi se omaklo bas to da pogledam na hi fiengine.com.Yamaha ax 570 je minimum 6 oma.Upalim pojacalo,pocnem da pojacavam koliko da jedva cujem zvuk i samo se ugasi.Pali zastitu.Moj technics su-vz 320 gura bez problema vec 10 dana,samo sto zvuk nije nesto,i nema snage koliko bi trebalo za ove kutije.Prosle godine jedan preprodavac kacio Pioneer  na moje tadasnje prve nazovi HI FI kutije :D i isto se desavalo da se ugasi pojacalo.I covek se uhvatio za glavu kaze ,covece pa Pioneer je minimum 6 oma a kutije 4.Tako da se meni to desilo danas sa Yamahom..POGLEDAJ TE NA SAJTU,OPASNA MASINA I KAO NOVA JE ,OPET SE PRODAJE :D

Link to comment
Share on other sites

Oba navedena pojacala, Denon PMA-860 i Onkyo A-8017 Integra podrzavaju zvucnike deklarisane na 4 ohm, pise i u uputstvu, a i na samim uredjajima pored konekcije za zvucnike.

A to za gasenje mi je cudno... Ta Yamaha ne sme da ode u protection sve dok domacinski ne odvrnes volume. Moze da se desi da ima neku manu ili da je mozda servisirana (nestrucno). 

Osim toga na skali od 1 do 10 do koliko si pojacavao i da li su tonske kontrole bile na 0 ili su malo odvrnuo i njih?

Link to comment
Share on other sites

Znam, razumem te i to zaista ne bi trebalo da se dogadja cak i da zvucnici rade na 2 ohm ta glasnoca ne bi trebala da otera pojacalo u zastitu. Rekoh ti za ovaj slabiji model AX-450, gurao je MB Quart zvucnike na 4 ohm na slavi kod drugara celih 8 sati pojacan na -24dB sto je volume na skoro "11 sati" bez ikakvih problema u radu, cak se nije ni grejala nesto posebno. AX-570 je primetno ozbiljnije pojacalo sa vise snage i ovako generalno je izdrzljivije.

Evo ga Denon:

P1010076.jpg

I Onkyo:

a-8017_9.jpg

Procitaj ispod konekcija za zvucnike, oba podrzavaju zvucnike na 4 ohm.

Link to comment
Share on other sites

Ljudi,mnogo mi pomazete,Iskreno hvala vam puno!!  Technicssss,nije ni meni jasno ali dobro.Pogledacu tu yamahu na netu Ax 450 ali sto se tice daljinskog u pocetku mi nije smetalo sad mi je ipak potreban..Na pocetku mi je kolega sa foruma predlozio yamahu,i sony ali ja bi nesto do 100 evra. Sony es serije i   Yamahu AX 7xx ili AX 9xx su preko 150 evra..

Link to comment
Share on other sites

Ta Yamaha AX-450 isto kao i AX-570 podrzava zvucnike na 6 ohm, samo sam je naveo kao primer da iako podrzava samo preko 6 ohm moze bez problema duze vreme i to glasno da radi satima sa zvucnicima na 4 ohm. AX-570 je bolja u svakom smislu tako da ona moze sve sta i AX-450 samo jos bolje. I dalje mislim da sa tom Yamahom nesto nije ok ili mozda na zvucnicima ako su drajveri ok onda nesto na skretnici zeza ili mozda prespaja pa se pojacalo gasi cim vidi da nesto nije ok.

Slicnu situaciju sam video kod prijatelja na nekim vintage zvucnicima koji su dva risivera terali u overload cak i kada je smanjeno na minimum, a problem su bili konektori za zicu na zvucnicima koji su unutra nekako prespajali i spajali + i -. Kod tebe ne verujem da je nesto slicno jer rade na tom Technics-u ali i dalje mislim da nije do samih uredjaja vec do ispravnosti nekog od njih.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...