Jump to content


Pomoc u vezi povezivanja pojacala sa radiom?


Bujosh

Recommended Posts

Imam fabricki radio, znaci nema Low input izlaz uopste, u pojacalo bih morao da prikljucim zice direktno sa zvucnika.

Da ne bih kupovao onaj konvertor snage, planiram da kupim pojacalo koje ima High Input prikljucak, dakle kao sto rekoh direktno sa zvucnika. E sad, taj high input prikljucak je neki 8 Pin dzek koji uopste nije obelezen, a ja sa druge strane bih izveo samo zice, 4 zice, dva od levog, dva od desnog zvucnika i zanima me kako ja to uopste da povezem ili moram da kupujem neku poseban dzek za taj High Input? i posto mi je Euro dzek na radiju, kako ja da izvedem odatle kablove do pojacala u gepeku?

Onda, moram li da prikljucujem  napajanje direktno kablom sa akumulatora? Da li mogu sa upaljaca da uzmem struju, osiguracem je predvidjen da istrpi struju do 20A, jel to dovoljno za neko pojacalo od 2x80w bridged?

Hvala

Link to comment
Share on other sites

http://www.ebay.com.au/itm/RCA-Car-Audio-Line-Level-Converter-Output-HI-LOW-LEVEL-/250778430423

http://www.nexxia.co.uk/products.asp?s=Car%20Audio%20Technical&c=ISO%20Wiring

Sad mi je dosadno i spava mi se posle rucka, pa bolje da kucam u tastaturu nego da spavam...

Nista konfuznije nisam procitao u zadnjih 15 godina. Ako sam ja u odgovoru napisao nesto sto nema smisla, onda si ti kriv jer mi pola stvari koje si napisao nisu uopste jasne. :-D 

1. Jeftinije je kupiti nov radio i povezati sve za 10 min.

2. Skoro svi novi auto plejeri imaju preamp out. Iz tog preamp-a pravo na pojacalo snage u gepeku.

3. Iz pojacala snage - zv. kablovima na sve zvucnike u kolima.

4. Automobili imaju osigurace iz vise razloga. I taj stari radio je povezan preko nekog osiguraca. iskoristi te zice od napajanja starog radija za novi uredjaj (ako hoces da kupis). Ako ne odgovara taj konektor, uvek postoje adapteri...

Pozdrav...

Link to comment
Share on other sites

Sve to znam, ne radi se uopste o tome, evo pokusacu da pojasnim i da ispravim par gresaka koje sam napisao.

Fabricki radio ne menjam zbog estetike jer se ovaj savrseno uklapa u enterijer, nije kao u golfu 4, koji god da stavis izgleda isto.

Uzeo sam pojacalo i woofer, pojacalo ima DVA tipa ULAZA (INPUT-a). Low Level Input i High Level Input, ako se razumes shvatices.

Ja iz svog radija nemam Low Level Input, dakle sinal iz radija za pojacalo moram da uzmem direktno sa zica koje od radija vode do zvucnika u autu, znaci JAK signal, nije onaj mali signal do jednog vata ili kako vec, radi se o snazi od 30-40W max, sto je snaga mog radija. E sad, moje pojacalo ima ulaz za visoki signal kao sto sam rekao, ali taj ulaz je u vidu konektora od 6 pinova, evo kako on izgleda:

05022016149.thumb.jpg.3e648cec16bd3e4725

 

Kao sto vidite fali jedan pin, rasklopio sam pojacalo i utvrdio da se dva gornja (na slici) + polovi a dva dornja -, a srednji je obelezen sa G, znaci moje pitanje sada glasi sta je to "G"?
Jel bar malo jasnije sada? Dakle necu kupovati nikakav drugi player, nikakve konvertore High to Low jer moje pojacalo vec to poseduje.

Link to comment
Share on other sites

Dragi kolega Bujosh,

1. Iz pojacala... to znaci da nesto izlazi iz njega. Iz radija low level input ne postoji iz prostog razloga sto je input ulaz, a ne izlaz;

2. Na pojacalo snage koje si kupio mozes da dovedes i signal iz radija koji je (ako sam dobro shvatio iz takodje konfuznog post-a) hi level output, jer na istom nema preamp out (low level output).

Znaci, iz radija (hi level outuput) povezati na pojacalo snage (hi level input). U tom slucaju ti vec do pojacala snage dovodis amplifikovan signal koji bi inace isao pravo na zvucnike.

3. Ja nigde ne vidim 6, vec 5 pinova.

Vidi koji je model tog radija, skini servisno ili korisnicko uputstvo i pogledaj kako se povezuje, da ne raspredam sta znaci plus, a sta minus na panelu...

Link to comment
Share on other sites

Jednostavno je,4 plusa za 4 zvucnika,tj.2 prednja i 2 zadnja,i jedan zajednicki minus sto je lose resenje.Koje je to pojacalo,prvi put vidim takav ulaz?Zasto nisi dodao koju paru i kupio normalno pojacalo?Ovo mi deluje ili kao nesto zastarelo ili da je nabrzinu izvuceno iz auta da ne zalaje kuče pa je majstor zaboravo da ponese i konektore..

Link to comment
Share on other sites

12 sati ranije, bratsaja said:

Jednostavno je,4 plusa za 4 zvucnika,tj.2 prednja i 2 zadnja,i jedan zajednicki minus sto je lose resenje.Koje je to pojacalo,prvi put vidim takav ulaz?Zasto nisi dodao koju paru i kupio normalno pojacalo?Ovo mi deluje ili kao nesto zastarelo ili da je nabrzinu izvuceno iz auta da ne zalaje kuče pa je majstor zaboravo da ponese i konektore..

Al zato ima G :D .

Link to comment
Share on other sites

Ok, evo iz pocetka.

Znam sta je input a sta je output, greskom sam u brzini napisao input umesto output, onaj ko je hteo da razume razumeo je, pricate mi kao da sam debil sta je "input" i "output" a niste mi dali odgovor na pitanje koje sam postavio, cast izuzetku.

Dakle ovako, Woofer je Crunch 700W (naravno sad ce gospodin Nikola da krene sa "jao pa ti ne znas sta su vati, to nema 700W, to samo tako pise", brate, I DONT GIVE A FUCK)... Pojacalo je Gelhard GXV356R, staro je, u pitanju je nemacko dvokanalno pojacalo nekog osrednjeg kvaliteta snage 120W po kanalu, vidjao sam na pojacalima koja imaju taj "high level INPUT" da koriste cetvoropinski konektor, znaci malo razumnije, 5 pinova je cak i meni konfuzno. Pomenuo sam da je u pitanju stereo pojacalo dako da to u vezi ulaza od 4 zvucnika otpada. Nisam imao vremena da ga sastavljam u autu a iskreno jos uvek se pitam za sta je to G i da li ima uopste neku bitnu svrhu, tj hoce li bez njega moci da funkcionise taj ulaz? Izveo sam sa euro dzeka zice do gepeka (sa zadnjih zvucnika tj sa zvucnika koja stoje u zadnjim vratima za one koji se prave da ne kapiraju) i taj dzek u pojacalu sam skinuo i zalemio zice direktno na plocu, "G" prikljucak sam izostavio i nadam se da nece ni trebati, ostalo mi je da nekim  cudom od akumulatora izvedem kabal sa + kleme do gepeka a inace pojma nemam kako to da izvedem, ako slucajno neko ima da se razume neka se javi ali sumnjam da ima univerzalno resenje, samo neko ko poseduje isti auto.

Hvala u svakom slucaju

Link to comment
Share on other sites

A da, woofer sa pojacalom me kostao celih 35e zato i ne ocekujem nista posebno iako sam o "Crunch-u" cuo dosta hvale sto se bass zvucnika tice

EDIT: Na pojacalu takodjie imam ulaz za slab signal (ne znam kako se kaze strucno) u vidu dva RCA dzeka, znaci ima stereo ulaz, tako da predpostavljam da je i High Level Input namenjen za stereo ulaz.

Inace neko me je pitao da pronadjem user manual, nema o njemu brate nista na google, trazio sam ali jednostavno to pojacalo se pominje samo na nemackim oglasima i to je to, eventualno u nekoj "recenziji" ili sta vec

Link to comment
Share on other sites

On 2/5/2016 at 17:41, Bujosh said:

Uzeo sam pojacalo i woofer, pojacalo ima DVA tipa ULAZA (INPUT-a). Low Level Input i High Level Input, ako se razumes shvatices.

E sad, moje pojacalo ima ulaz za visoki signal kao sto sam rekao, ali taj ulaz je u vidu konektora od 6 pinova, evo kako on izgleda:

Ето све решено.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...