Jump to content


Spdif out


Kurajber

Recommended Posts

Postovane kolege...Potrebna potebna mi je mala pomoc...Naime u pripremi za dolazak DAC-a nadjoh na mojoj maticnoj ploci Spdif out - izlaz...Problem je sto on nije izveden na kuciste pa mi je potreban kablic kao na slici ....Ne nadjoh ga kod lokalnih snabdevaca PC opremom pa ako neko ima neko saznaje gde se moze naci.....Naravno u obzir dolaze i polovnjaci...Hvala unapred...

ps. Maticna je asus m2n-mx se plus

spdf kabl.jpg

Link to comment
Share on other sites

Kod nas se pojavi na oglasima s mene pa na uštap. Ne znam da li ove radnje koje prodaju kompjutersku opremu mogu da ga dobave.

Napolju na oglasima ga ima koliko hoćeš, Ebay, Aliexpress.

Inače taj "kablić" se zove SPDIF bracket, da znaš kad pretražuješ.

Na kraju, RCA out možeš uvek sam da ugradiš i ako ne nađeš bracket, optički malo teže.

Link to comment
Share on other sites

13 minuta ranije, Kurajber said:

I tako kupih ja

http://www.kupujemprodajem.com/spidif-kablic-ispravan-29303769-oglas.htm?filter_id=611

moze li pomoc kako povezati (slika), takodje rca to chinc ne pasuje u izlazu rca...

(izgleda da je Stonov bio bolje resenje ali se on ne javlja)obradjen.thumb.jpg.b063aa9ac0a522b994aa6

Nije mi najjasnije ovo rca to činč. Kakve to veze ima sa ovim?

Link to comment
Share on other sites

22 minuta ranije, Kuršum said:

Nije mi najjasnije ovo rca to činč. Kakve to veze ima sa ovim?

Pa na izlaznom delu ovog kablica , pored spdif izlaza pise da postoji i rca...Ali kablic kojim sam ranije iz zvucne (rca) vukao do ulaza pojacala (cinc) ne moze iz nekog razloga da se postavi u gorenaveseni rca....(a u integrisanu zvucnu ide bez problema)...Nego kako povezati ovaj plasticni konektor na maticnu plocu - Spdif....

Link to comment
Share on other sites

To što ti zoveš rca mužjak nije rca, to je banana džek od 3.5 mm. Za šta ti to sad treba pa, kad imaš spdif izlaz? Tak džek koji si slikao nije za to.

Zamolio sam da postaviš sliku tih konektora na kabliću, ne ove strane koja ide u matičnu ploču, već drugi kraj na kome su šasijski konektori.

 

p.s. takođe taj kablić koji si uzeo možda ne pasuje za tu matičnu ploču, koliko vidim na tvojoj slici ona ima poseban modul za SPDIF, 

Link to comment
Share on other sites

44 minuta ranije, Kuršum said:

To što ti zoveš rca mužjak nije rca, to je banana džek od 3.5 mm. Za šta ti to sad treba pa, kad imaš spdif izlaz? Tak džek koji si slikao nije za to.

Zamolio sam da postaviš sliku tih konektora na kabliću, ne ove strane koja ide u matičnu ploču, već drugi kraj na kome su šasijski konektori.

 

p.s. takođe taj kablić koji si uzeo možda ne pasuje za tu matičnu ploču, koliko vidim na tvojoj slici ona ima poseban modul za SPDIF, 

Mislio sam ima link pa....

http://www.kupujemprodajem.com/spidif-kablic-ispravan-29303769-oglas.htm?filter_id=611

izgleda da ipak ne pasuje, ali hvala u svakom slucaju...

 

 

Link to comment
Share on other sites

Aha, dakle, ta dva konektora na tom metalnom delu su oba SPDIF. Kao što rekoh jedan Toslink za optički kabl i jedan za RCA za koalsijalni kabl terminisan činčevima.

Onaj džek koji si postavio i kojim si do sada povezivao zaboravi. On i dalje može da ide tamo gde je išao ranije.

Što se kablića tiče, pošto na ploči imaš označeno koji pin je napajanje, koji je SPDIF signal, a koji uzemljenje, mogu žičice direktno na pinove da idu, bez tog plastičnog dela na kraju. Ali to mora da zalemi neko ko zna, a ne ti sam da se igraš, pošto ti očigledno ne ide od ruke to šta je šta u ovoj priči. No, nisam siguran da će optika raditi, RCA oće bez problema. Za to bi morali da utvrdimo šta sadrži u tom plastičnom delu kabl koji si kupio.

Svakako bi bilo dobro da to pogleda neko ko je malo vičniji. 

 

Link to comment
Share on other sites

Iz crvenog konektora na kraju kablića probaj da izvučeš one zalemljene pinove i sa instrumentom da vidiš koja dva su povezana sa RCA - jedan treba da je na masi, taj ide na GND na ploči a drugi treba da je živi kraj koji ide na SPDIF OUT na ploči. Najverovatnije neće moći da se poveže optika, ali može koaksijalni izlaz.

http://image.dhgate.com/desc_336693305_00.jpg

Ovo bi trebalo da je ta matična ploča.

Za dalje povezivanje RCA (koax digital out) treba ti jedan kabl sa dva RCA činča do DAC-a.

Link to comment
Share on other sites

14 sati ranije, zek said:

Jeste to jeIz crvenog konektora na kraju kablića probaj da izvučeš one zalemljene pinove i sa instrumentom da vidiš koja dva su povezana sa RCA - jedan treba da je na masi, taj ide na GND na ploči a drugi treba da je živi kraj koji ide na SPDIF OUT na ploči. Najverovatnije neće moći da se poveže optika, ali može koaksijalni izlaz.

http://image.dhgate.com/desc_336693305_00.jpg

Ovo bi trebalo da je ta matična ploča.

Za dalje povezivanje RCA (koax digital out) treba ti jedan kabl sa dva RCA činča do DAC-a.

Jeste to je moja ploca u desnom uglu pored zelekih pinova je spdif out...

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...