Jump to content


Koliko vrijedi DOGC?


Freeman

Recommended Posts

Vec neko vrijeme ne koristim pojacalo snage DGOC i htio bih da ga prodam, ali ne znam koliko vrijedi pa molim vas za pomoc.

Izlazne module sam uzeo gotove i testirane od gosp. Borivoja Jagodica, ostalo sam sam radio. Kao sto znate, DOGC predstavlja modifikaciju Quad 405 poajčala (http://bas.elitesecurity.org/).

Za svaki kanal ugradjen je po jedan torusni trafo od 200VA. U ispravljačkoj sekciji se nalazi 6 Kendeil kondenzatora od 4700µF (28200µF po kanalu). Ugradjen je soft-start za transformatore i zaštita za zvučnike (u slučaju da se pojavi jednosmjerna komponenta).

Koliko moze da vrijedi sve ovo?

Pozdrav

Slika 0.jpg

Slika 1.jpg

Slika 2.jpg

Slika 3.jpg

Slika 4.jpg

Link to comment
Share on other sites

16 minuta ranije, generalna_skupstina said:

Ja placam 50! 

Svidjaju mi se ove kadice za transformatore... Nije mi jasna uloga, ali priznajem da prvi put vidim! ;-) 

Hvala na ponudi, transformatori su kostali malo vise od toga.

Prijatelj, s kojim sam sklapao pojacalo, mi je predlozio da ispod transformatora postavim bakarne ploce, kako bi se sprijecilo nastajanje vrtloznih struja u kucistu pojacala. Sto bi Lane rekao "...ne moze da skodi, a cim ne skodi to onda mora da koristi..." :)

Link to comment
Share on other sites

8 minuta ranije, Freeman said:

Hvala na ponudi, transformatori su kostali malo vise od toga.

Јесу можда коштали али сада су половни, иначе два комада нових трансформатора су око 6500 динара.

Link to comment
Share on other sites

49 minuta ranije, ab said:

A zasto se pojacalo ne koristi , cisto da se zna ako ne zameras?

Ма ко ће га знати, чудни су путеви Хи Фи-ја.

Послато са Мастер десктоп рачунара уз помоћ тастатуре и миша.

Link to comment
Share on other sites

33 minuta ranije, ab said:

A zasto se pojacalo ne koristi , cisto da se zna ako ne zameras?

Ni najmanje.

Zato sto sam tada imao media player kao izvor zvuka, CD player kao drugi izvor zvuka, DAT koji je bio u funkciji DAC-a, tjuner, predpojacalo i pojacalo snage. Sada se umjesto svega toga nalazi samo jedan uredjaj - Yamaha R-N500. Nije isti zvuk, ali je komfor koriscenja neuporediv.

Link to comment
Share on other sites

7 minuta ranije, Freeman said:

Ni najmanje.

Zato sto sam tada imao media player kao izvor zvuka, CD player kao drugi izvor zvuka, DAT koji je bio u funkciji DAC-a, tjuner, predpojacalo i pojacalo snage. Sada se umjesto svega toga nalazi samo jedan uredjaj - Yamaha R-N500. Nije isti zvuk, ali je komfor koriscenja neuporediv.

:thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

DYI sprave se jako teško prodaju, ne samo kod nas.

Da li ta tvoja Yamaha ima preamp out? Ako ima, možda da probaš kombinaciju, da ti Yamaha bude streamer/player/preamp, a ovaj tvoj snagaš, vidim da si zadovljan njime, da bude i dalje snagaš.

Ako Yamaha nema out, jbg. teško ćeš dobiti neki zaista realan novac za tog snagaša.

Ako si zaista bio zadovoljan sa tim pojačalom, možda si umesto Yamahe mogao gledati da kupiš neki network/streamer/preamp uređaj, umesto all-in-one.

Link to comment
Share on other sites

9 sati ranije, okibokis said:

Inace lici,da je sve ovo kostalo oko 300 eura u izradi,ako uzmemo u obzir i ruke,i gorivo i delove.Mozda gresim?

Ako izuzmemo ruke, gorivo i potroseno vrijeme (ovo se valjda ne racuna, jer ipak je bilo zadovoljstvo), kostalo je blizu 400 eura.

 

8 sati ranije, NShappy said:

Da li ta tvoja Yamaha ima preamp out? Ako ima, možda da probaš kombinaciju, da ti Yamaha bude streamer/player/preamp, a ovaj tvoj snagaš, vidim da si zadovljan njime, da bude i dalje snagaš.

Uredjaje sam makao da bi doveo u red policu ispod televizora, a iskreno, dojadila mi je bila procedura koju sam morao da uradim svaki put kada bih htio da slusam muziku. Sada mi je sva muzika na eksternom disku i kada god imam malo vremena zavalim se u fotelju i uzmem daljinski u ruke. Nesto sam izgubio, ali sam dobio nesto drugo sto mi trenutno vise odgovara.

Ako nekoga stvarno interesuje neka se javi na PM pa cemo se dogovoriti oko cijene (ponudu generalna_skupstina necu uzimati za ozbiljno :) ). Uz njega bi dao i predpojacalo Akai PS-200C.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...