Jump to content


koji proizvođači prave dobre kablove po niskoj ceni?


Knežević

Recommended Posts

pozdrav, umesto planiranih 8.000 dinara za terminisane kablove sa bananicom drugari sa foruma su me ubedili da je to bacanje para i preporučili qed kablove gde sam umesto 8.000 platio 1.500 dinara samo kablove bez bananice (rekoše da nije potrebno).

zanima me pošto su ostalo da pokupujem još neke kablove, koje još kompanije po niskoj ceni nude kvalitetne kablove?

ne bih da kupujem jeftine kineske ako mogu da kupim nešto solidno po malo višoj ceni, a ne bih na sistem od 700€ ni da kupujem preskupe kablove kako sam u početku planirao ;)

ostao mi je toslink za povezivanje dac-a i tv-a, usb za povezivanje laptopa i dac-a, kao i interkonekt za povezivanje dac-a i pojačala.

 

Link to comment
Share on other sites

postoji domaca firma koja se bavi proizvodnjom kablova, zovu se fta, ima ih na forumu:

 

ne znam koje su cene, ali znam (tako je barem bilo) da kabel mozes da dobijes na slusanje i ako nisi zadovoljan, mozes da ga vratis

takodje ti preporucujem da zamenis i strujne kablove koji se dobijaju uz uredjaje, time se znatno poboljsava zvuk

 

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, Knežević said:

pozdrav, umesto planiranih 8.000 dinara za terminisane kablove sa bananicom drugari sa foruma su me ubedili da je to bacanje para i preporučili qed kablove gde sam umesto 8.000 platio 1.500 dinara samo kablove bez bananice (rekoše da nije potrebno).

zanima me pošto su ostalo da pokupujem još neke kablove, koje još kompanije po niskoj ceni nude kvalitetne kablove?

ne bih da kupujem jeftine kineske ako mogu da kupim nešto solidno po malo višoj ceni, a ne bih na sistem od 700€ ni da kupujem preskupe kablove kako sam u početku planirao ;)

ostao mi je toslink za povezivanje dac-a i tv-a, usb za povezivanje laptopa i dac-a, kao i interkonekt za povezivanje dac-a i pojačala.

 

Kao što je neko već rekao, kontaktiraj preko PP člana Zoran Zu, to je proizvođač kablova FTA i posavetuj se sa njim. FTA ima u ponudi veliki izbor kablova od odličnih entry level do hi end...

To ti je ubedljivi best buy, a osim toga od Zokija možeš puno da naučiš i dobiješ prave savete ;)

Link to comment
Share on other sites

Super, a što se tiče USB-a ovako nešto ili ima bolje po toj ceni:  

https://www.kupujemprodajem.com/Qed-Performance-USB-A-B-29688983-oglas.htm?filter_id=54090

...samo što bih ja uzimao od dva ili tri metra pa bi to izašlo:

USB A-B 2m - 2800 dinara

ili

USB A-B 3m - 3450 dinara

Mislim na povezivanje DAC-a i laptopa.

Link to comment
Share on other sites

Platio si zvučničke 1500 din, a sad ćeš daš 2-3 hiljade za guljavi usb kabl? 

Uzmi bre bilo koji usb za početak, od štampača recimo ako ga imaš. Pa posle isprobavaj skuplje i vidi popravlja li se šta u tvom sistemu. I za svaki kabl primenjuj tak princip, već sam ti rekao to i kad si za druge kablove pitao.

Ako budeš čuo razlike vredne ulaganja, onda kupij skuplje.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...