Jump to content


Pomoc oko zvucnih kutija


dule91

Recommended Posts

Pozdrav svima,

Posto sam od skoro u hi-fi svetu,hteo bih da pitam sledece,naime pri odabiru zvucnih kutija,sta treba gledati,tj. kakav odnos ona dva broja izrazenih u Hz treba traziti da bi se dobio sto kvalitetniji,dinamicniji zvuk,koliki broj decibela je najbolji,kao i da li je bolje traziti zvucnike od 4,6 ili 8 oma u pogledu kvaliteta zvuka?Da napomenem da slusam italodisco muziku.Svaki savet je dobrodosao.Hvala!

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Kuršum said:

Možeš da gledaš u te brojeve do mile volje, al' dok ne slušaš ništa ne vredi. 

p.s. I šta ste navalili vi da tim Italo disco-m ovih dana, ko da vas Šuca šalje. :D

tako je italo kokaj rokaj... Kursum lepo kaze to sto pise okacis macku o rep samo uvo je merodavno... :)

Kursum koji otpor mu preporucujes kutije , ja bih preporucio 6 ili 8 oma a vise sam za 6

Link to comment
Share on other sites

Nekih 25 kvadrata otprilike.Citao sam da to pojacalo ima 60W na 8 oma a 80W na 4 oma.Sada su na njega povezani Ei zvucnici od hsr-140 ali nije to to,verovatno je to do zvucnika,srednjetonac se previse cuje dok se visokotonac slabije cuje,a ti zvucnici su na 4 oma.

Link to comment
Share on other sites

Nema to veze sa omažom, verovatno je nešto sa samim zvučnicima problem.

A ovako nešto:

http://www.kupujemprodajem.com/Canton-Karat-30-29285850-oglas.htm?filter_id=57229986

I pre neki dan sam ih nekome preporučivao. Prodavac je koliko znam, član ovog foruma ili je bar bio. 

 

p.s. mislim da mema potrebe da saješ za zvučnike više od 100€ ako ostaješ na tom pojačalu.

Link to comment
Share on other sites

Zanimljiv predlog.Dobro su ocuvani ovi zvucnici.Pa i ja bih rekao da je to neka optimalna cifra za kutije,jer obzirom da zivim u stanu akcenat bacam vise na kvalitet nego na snagu,tako da cu se potruditi da u tom cenovnom rangu pronadjem najbolje resenje.Hvala puno na dosadasnjim odgovorima.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, djuki035 said:

 

kursum da li mu nije bolje da uzme za te pare neki manji monitor audio tipa bx2

Nije mu bolje.

Za te pare nema BX2 (100€), a i mogu samo da plaču pored ovog Cantona. 

Te Jamo što su ti lepe na oko, meni baš nisu ni lepe. A i nešto treba da ti govori kad se tolika kutijetina prodaje za 99€.

Ja verujem da će na kraju uzeti nešto što mu niko ovde nije preporučio. U 90% slučajeva tako biva sa onima koji se jave za savet.

Onaj Canton je koštao 1000 DM kad se pojavio pre 29 godina. To je bila ozbiljna cifra.

A vi sad kako oćete.:D

 

p.s. Jedino može da ga nervira što kod ovog Cantona nema jedna značka, mada mislim da i to može da se nađe. Naravno sa prodavcem treba popričati o stanju drajvera, da li je eventualno nešto čačkano itd. Meni na oko, sem te značke, deluje ok.

p.p.s. Još radije bih mu preporučio Canton Karat 40, al' nema ga trenutno po oglasima.

Link to comment
Share on other sites

http://www.kupujemprodajem.com/KS-W-Kucke-linea-b-50-zvucnici-29167131-oglas.htm?filter_id=212551

 

http://www.kupujemprodajem.com/KS-Linea-b-50-29072332-oglas.htm?filter_id=212551

Ovo takođe može biti veoma interesantno. Malo poznat brend KS, ali opasno dobro sviraju. Konkretan model nisam slušao, ali jesam Linea B55 i Tretia D70 i to svira da postidi mnoge poznatije i skuplje zvučnike. Meni se posebno dopala ta Linea B55.

Rekao bih opasan sound za malo para.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
On 1/20/2016 at 2:57 AM, Kuršum said:

p.p.s. Još radije bih mu preporučio Canton Karat 40, al' nema ga trenutno po oglasima.

Када се већ помиње Canton Karat 40, ја бих да искористим прилику и приупитам да ли је неки модел JBL у том ценовном рангу 150-200 евра бољи? Првенствено за рок музику у просторији од око 20 квадрата.

Link to comment
Share on other sites

Za to bi trebalo uraditi face to face test, pa dati pouzdan odgovor.

Slušanje i jednog i drugog u različito vreme i u različitim sistemima nije najpouzdanija metoda, no ja bih ipak rekao da je Karat serija bolja od LX.

Kolega @dude je imao JBL-ove, doduše ne znam koju seriju beše, a ima i Canton Karat 40, pa može i on da kaže koju.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...