Jump to content


NAD C 316BEE + DAC vs NAD D 3020 ili NAD D 1050


Knežević

Recommended Posts

Pozdrav društvo, 

Zanima me da li je bolja kombinacija kupovina:

integrisano pojačalo + DAC (NAD C 316BEE + Cambridge Audio DAC Magic 100, Audioquest DragonFly ili neki drugi cenovno sličan DAC)

ili

pojačalo + DAC u jednom kao što ima NAD D 3020 ili NAD D 1050?

Cenovno su tu negde, bitno mi je samo da neko od iskusnih članova kaže svoje mišljenje da li ima razlike pri slušanju kada je kombinacija odvojena ili spojena u jedan uređaj.

Hvala unapred ;)

 

Link to comment
Share on other sites

6 sati ranije, djuki035 said:

nad 3020 ti je legendarno pojacalo koje je proslavilo nad to da znas imao sam prilike da ga slusam to pojacalo fenomenalno svira iako ima samo 22w po kanalu pa sad vidi sam. da li hoces nesto snaznije ili za kucnu varijantu

Mislim da je kolega pitao za ovo pojacalce koje je novijeg datuma

$_20.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Ljuba said:

Bolje kupi D7050 i puštaj muziku sa NAS ili telefona i uživaj... 

Nemam toliko para da izdvojim. Mislio sam da izdvojim do 500€ za pojačalo sa DAC-om i do 500€ za zvučnike (računajući i kablove) na primer Dali Zensor 3 + kablovi tako da ukupno izađe 1000€. Stavio bih na TV policu a kasnije bih dokupio stalke za bookshelf ;)

Link to comment
Share on other sites

Ako su NAD pojacala ciljna grupa... idi do 4Audio i trazi da cujes ista sa razlicitim zvucnicima (sve u tvom cenovnom rangu). Svrati za par dana opet, ponesi svoje diskove, slusaj i znaces koje pojacalo ti najvise odgovara.

Licno volim NAD ali i DALI kutije. NAD je lose upakovan na neku jadnu kinesku stampu, pa je put upgrade-ovanja trnovit. Dali svira lepo. Jos kad metnu ribone, to je prava stvar! NAD se lepo slaze sa Monitor Audio i Wharfedale. Ne znam da li BGB studio jos drzi NAD, ali ako je to slucaj, prosetaj do Brankove ulice i poslusaj i tu kombinaciju. 

Citati review-e moze da bude korisno. Ipak, prava stvar je da sam odaberes sta ti se svidja. Iznenadices se koliko se utisci iz testova razlikuju u odnosu na tvoje. Koji su utisci relevantni? Odgovor je uvek - TVOJI ! 

Link to comment
Share on other sites

22 minuta ranije, generalna_skupstina said:

Ako su NAD pojacala ciljna grupa... idi do 4Audio i trazi da cujes ista sa razlicitim zvucnicima (sve u tvom cenovnom rangu). Svrati za par dana opet, ponesi svoje diskove, slusaj i znaces koje pojacalo ti najvise odgovara.

Licno volim NAD ali i DALI kutije. NAD je lose upakovan na neku jadnu kinesku stampu, pa je put upgrade-ovanja trnovit. Dali svira lepo. Jos kad metnu ribone, to je prava stvar! NAD se lepo slaze sa Monitor Audio i Wharfedale. Ne znam da li BGB studio jos drzi NAD, ali ako je to slucaj, prosetaj do Brankove ulice i poslusaj i tu kombinaciju. 

Citati review-e moze da bude korisno. Ipak, prava stvar je da sam odaberes sta ti se svidja. Iznenadices se koliko se utisci iz testova razlikuju u odnosu na tvoje. Koji su utisci relevantni? Odgovor je uvek - TVOJI ! 

Pošto kažeš da voliš Dali, koja još kombinacija dolazi u obzir osim NAD-a? Marantz, Cambridge Audio...?

Na sajtu BGB-a nemaju NAD tako da ostaje 4Audio, ali 4Audio nemaju Dali tako da mogu da slušam ostale proizvođače što mi ništa ne znači. Evo na primer slušao sam MA Bronze 2 kod njih prvi put i samo što ih nisam kupio (sami početak slušanja HiFi opreme). Kada sam drugi put svratio i poslušao par zvučnika u Player-u i 4Audio, MA Bronze mi i nisu baš nešto tako da mi tu NAD neće ništa pomoći. 

Ne znam kakva je situacija da li nekako može da se iznajmi NAD pa da ga nosim na Novi Beograd da poslušam, na primer da ako je 500€ pojačalo da toliko i ostavim ali da mogu nakon 2-3 dana da ih vratim i da mi se vrati iznos ili da ih zadržim ukoliko mi se svidi Dali + NAD kombinacija?

Šteta što nemamo u Beogradu neki veliki tržni centar sa HiFi izborom i svim prodavnicama na jednom mestu, ovako su radnje razbacane, svako drži nekog proizvođača pa je nemoguća misija da se posluša nešto i upari iz različitih radnji.

Link to comment
Share on other sites

3 minuta ranije, Knežević said:

Pošto kažeš da voliš Dali, koja još kombinacija dolazi u obzir osim NAD-a? Marantz, Cambridge Audio...?

Nije vazno sta ja mislim, vec sta se tebi svidja. Meni tvoj izbor moze da zvuci lose, ali tebi je dobar i jedino je to vazno.

Znas kad neko kaze da voli Diana Krall... ja mogu da kazem da je zgodna zenska, i da ima skolovan glas, ali isto tako mogu da kazem da mi se njena muzika (interpretacija, jer cesto obradjuje ono sto je neko sa toliko truda stvorio pre 40+ godina) ne svidja. 

Prati na oglasima ko prodaje NAD i ima i DALI u ponudi (Monitor Audio i sve u toj klasi), pa skoci da poslusas. Iako je nov uredjaj sigurnije kupiti, ja volim da pazarim i polovnjak sa 50% popusta. Ako nije cackano po uredjaju, nema problema. 

U prodavnicu uvek mozes da vratis pojacalo i kazes da nisi zadovoljan. Tu kojekude bude i natezanja sa prodavcem, ali je Zakon o zastiti potrosaca uvek dobar argument if you know what I mean...! 

Link to comment
Share on other sites

po mom misljenju ovo su igracke u poredjenju sa nad-om pojacala starijeg datuma. ako hoces kvalitetnnu muziku ove igracke zaobidji . pre ces naci bolje polovno pojacalo nego novo . ja sam se zajebao isto tako kao ti kupio novog denona  i nisam ga slusao nedelju dana zato sto je kanta. i kupio drugo pojacalo starije generacije sto i tebi savetujem ako hoces da slusas muziku kvalitetno ako hoces samo da cujes nesto a nebitno sta onda uzmi ovo gore. moja preporuka oko pojacala je nad ili jos bolje marantz pm 54 . ili marantz pm 45 ili 55. a sto se tice kutija samo monitor audio odusevices se slusana je kombinacija i sa nadom i sa marantzom na tim kutijama perfektan zvuk. pozz

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, djuki035 said:

po mom misljenju ovo su igracke u poredjenju sa nad-om pojacala starijeg datuma. ako hoces kvalitetnnu muziku ove igracke zaobidji . pre ces naci bolje polovno pojacalo nego novo . ja sam se zajebao isto tako kao ti kupio novog denona  i nisam ga slusao nedelju dana zato sto je kanta. i kupio drugo pojacalo starije generacije sto i tebi savetujem ako hoces da slusas muziku kvalitetno ako hoces samo da cujes nesto a nebitno sta onda uzmi ovo gore. moja preporuka oko pojacala je nad ili jos bolje marantz pm 54 . ili marantz pm 45 ili 55. a sto se tice kutija samo monitor audio odusevices se slusana je kombinacija i sa nadom i sa marantzom na tim kutijama perfektan zvuk. pozz

Tacno! Odlican savet.

Link to comment
Share on other sites

25 minuta ranije, Cincilatorre said:

Tacno! Odlican savet.

trebao je samo da cujeo ova pojacala koje sam mu naveo i posle da cuje ovo sto hoce i videce sam da to nije to. 100 klase razlika. najmerodavnije je cuti to sto zelis da kupis, a one specifikacije sto pisu okaci macku o rep ako cemo po specifikacijama onda najbolja pojacala ima technics oni najvise lazu a uvek su bili kante osim jedan ili dva modela ne mogu da se setim koji su bese

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, djuki035 said:
18 minutes ago, dude said:

Ne bih rekao da su NAD i Monitor Audio kante.

 

Ako ce da ide tim putem koji mu ti savetujes, onda za 500 evra ima mnogo bolji izbor od tih kantica koje si naveo, ali mislim da to nije fabula radnje u ovoj prici.

trebao je samo da cujeo ova pojacala koje sam mu naveo i posle da cuje ovo sto hoce i videce sam da to nije to. 100 klase razlika. najmerodavnije je cuti to sto zelis da kupis, a one specifikacije sto pisu okaci macku o rep ako cemo po specifikacijama onda najbolja pojacala ima technics oni najvise lazu a uvek su bili kante osim jedan ili dva modela ne mogu da se setim koji su bese

 

Link to comment
Share on other sites

41 minuta ranije, Cincilatorre said:

 

mozda dude nije slusao legendarnog nada 3020 i marantz koje je naveden gore one slike koje su okacili ono mozes da das deci da se igraju sto se kvaliteta zvuka tice. kvalitet zvuka od 80tih do polovine 90ih ne moze da se meri sa ovima gore nadicima i denoncicima. ono pojacalce je veliko kao dve paklice cigareta sta moze iz toga da se izvuce nista sem para iz dzepa.

Link to comment
Share on other sites

22 sati ranije, Knežević said:

 

integrisano pojačalo + DAC (NAD C 316BEE + Cambridge Audio DAC Magic 100, Audioquest DragonFly ili neki drugi cenovno sličan DAC)

 

Kao bivsi vlasnik Nad D 7050 isao bih na prvu varijantu. DAC magic 100 je bolji DAC od onog ugradjenog u D 7050, a verujem da je isti koriscen i u D 3020.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...