Jump to content


Koji risiver, koji zvucnici


Zeeljko

Recommended Posts

  • Replies 51
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 2 years later...

Upomoć, ne znam da se kupam (vic ciga i tako to) 

Elem, upomoć, volim muziku, volim dobru muziku na dobrom ozvučenju, ali nemam si novaca za tako nešto. Dakle, ne zanimaju me filmovi, radio i slicno, zanima me, da kad pustim Makedonija (Time) ili Smak ili Dorse ili Rage against the machines, da to bude onaj dooobar zvuk. Nađoh neke Bang and olusfen zvučnike (risiver imam), za 40 € po komadu (2 komada), naravno, polovni, I prodjoh I ne kupih, e sad, mene me zanima, šta da kupim, polovno ili novo, a da ima dobar, kvalitetan zvuk? Novo do nekih 50k, a polovno do nekih 100 €.... 

Hvala unapred 

Link to comment
Share on other sites

19 sati ranije, RidersOnTheStorm said:

 

Elem, upomoć, volim muziku, volim dobru muziku na dobrom ozvučenju, ali .....

(.....)

Upomoć.

Ima jedna cica, svidja se ona na mene a i ja na nju ali mi nije dostupna.

Pa, ako može neko od vas da je kresne u moje ime, bio bih vam zahvalan.

------------------------------------------

 

Za te pare (100 evra ako sam dobro razumeo) kupi bilo šta a da je ispravno. Sve će to raditi dobro. Skoro isto važi i za nove sprave.

Link to comment
Share on other sites

5 sati ranije, prophet said:


k - kilo tj. 1000

To samo na pijaci. Evo sad, kilo paradajza. Ili kilo gigabajta za hard disk. Ja imam dva od dve kile i jedan od kilo.

I svi su me razumeli u radnji kad sam tražio HD od dve kile. I prodali mi. Ja se ponadao da će mi pokloniti zbog zabavnog vokabulara al' džaba sam se nadao. Uzeli mi par kila gengi.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
20 minuta ranije, RidersOnTheStorm said:

Ja konkretno pitah za savet,

Slabo si konkretizovao pitanje, niti se zna kolika je prostorija u kojoj će biti zvučnici, niti koje pojačalo će ih pogoniti, niti da li se traže podnostojeći ili bookshelf zvučnici. Malo čudno što za polovne je limit 100 evra a za nove 400 evra....

Link to comment
Share on other sites

Dobronameran savet novim clanovima: 

prvo mora da se prodje kroz za'ebanciju,

drugo mora da se slusa, i 

trece je da nekome ukazete poverenje.

I sam sam pre godinu dana bio u vasoj situaciji, prodjoh kroz sve tri faze i izadjoh zadovoljan. Eto, cak sam jos i na forumu, procitam i napisem nesto.

Srecno!

Link to comment
Share on other sites

Prostorija je nekih 30 kvadrata s tim da bi ozvučenje bilo u dnevnoj, a prostor dnevne i trpezarije nije fizički direktno odvojeno, tako da je ta neka ukupna površina oko 60 kvadrata. Imam neki pionir risiver, radi. PIONEER AV receiver VSX-330-K AV (taj). Najradije bih da budu podnostojeci. I cena da bude do tih nekih 500 evra (nebitno da li su novi ili polovni), s tim da imam zadrsku da dam, primera radi, 500 evra za polovne, a da ne valjaju. Nemam s kim da odem da ih kupim, a da zna, ili bar da se malo više razume u ozvučenje, pa zato moram ovako da se raspitujem.

Hvala

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, RidersOnTheStorm said:

Najradije bih da budu podnostojeci.

 

2 sati ranije, RidersOnTheStorm said:

I najviše bi mi odgovaralo da budu male kutije, 2.0 sistem....

Ajd' se prvo dogovori sam sa sobom šta bi hteo, pa da se dalje traži rešenje....

 

P.S. Napiši u profilu odakle si, pomoći će pri preporuci.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...