Jump to content


Izbor integrisanog pojacala - sta posle Harman Kardon HK6100?


vrobec

Recommended Posts

Doslo je vreme da zamenim hk 6100 pojacalo.
Gledam Onkyo A-9010, koji je pokupio dosta dobre ocene. smile.gif Nov kosta 30000 dinara (budzet mi je do nekih 250 €).
Jedino ne znam ovi sto se kod nas prodavaju imaju li ugradjen DAC? UK verzija nema.

Ima li neko mozda ovo pojacalo?

Molio bih vasu preporuku sta uzeti za gore navedenu sumu, taj Onkyo ili nesto drugo?
 

Zvucnici su Mission 734, sa Audioquest Type 4 kablovima, CD player Marantz CD63,

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Nisam slušao taj Onkyo ali to je low budget pojačalo od 200 Funti,ne možeš nešto puno očekivati od njega.za te pare ja bih uvek uzeo nešto polovno.A i pretpostavljam da na tvojim zvučnicima fali malo basa,trebalo bi nešto kvalitetnije.

Link to comment
Share on other sites

Za 250 evra i nemaš neki izbor pri kupovini novog pojačala...

Da sam ja na tvom mestu, kupio bih tog Onkya. Uvek je bolje kupiti novo a i za ostatak tvog sistema to je sasvim OK izbor, ne bi trebalo da se opterećuješ previše mozganjem da li bi ovo ili ono zvučalo bolje za te pare ako hoćeš novo. Nisam slušao to pojačalo ali je novo i ne vidim nijedan razlog zašto bi zvučalo lošije od pojačala iste klase od pre 25 godina kao što je taj Harman kojeg imaš.

Link to comment
Share on other sites

Mi to ne znamo (da li zvuči bolje ili ne zvuči).

 

To nije ni bitno. Njegovi razlozi nam nisu ni bitni, ionako ih nije ni naveo. Može to biti širok dijapazon mogućih razloga, recimo:

1) dosadio mu Harman, ne mož da ga gleda više

2) šuškaju mu potenciometri na Harmanu 

3) pomešao je pivo i konjak i sad izmišlja besne gliste

4) dosadio mu Harman, gleda ga 25 godina (a, pa to je već bilo)

5) rekla mu žena sklanjaj mi ovo iz sobe, ne mogu više da ga gledam (Harmana)

6) našao 250 evra u starim farmerkama i ne zna šta će sa njima

7) pokvaren mu Harman, to jest, ne proizvodi zvuk ili što bi narod reko ne radi

Uglavnom, oće novo pojačalo, neće polovno. Kraj priče.

Link to comment
Share on other sites

Cao, imam slicanu dilemu. Posedujem dali zensor 3, DAC magic 100 I neko prastaro sonijevo pojacalo koje treba promeniti. Trenutno postoje tri opcije onkyo a 9010, denon 720ae I marantz pm5005. Naravno vecina ce reci marantz naravno, ali nije bas tako jednostavno. Kao sto je decko napisao, onkyo je dobio vise nego izvanredne kritike, ukratko da je kvalitet zvuka daleko iznad cenovnog ranga. Dodatno dali zensor su malo tamniji zvucnici I moguce da bi im prijalo svetlije pojacalo. Ako neko ima neki savet bio bih zahvalan da napise. Uglavnom napisacu utiske kada cujem uzivo sva tri pojacala.

 

Pozdrav,

Stefan

Link to comment
Share on other sites

24 minuta ranije, ststojanovic said:

Cao, imam slicanu dilemu. Posedujem dali zensor 3, DAC magic 100 I neko prastaro sonijevo pojacalo koje treba promeniti. Trenutno postoje tri opcije onkyo a 9010, denon 720ae I marantz pm5005. Naravno vecina ce reci marantz naravno, ali nije bas tako jednostavno. Kao sto je decko napisao, onkyo je dobio vise nego izvanredne kritike, ukratko da je kvalitet zvuka daleko iznad cenovnog ranga. Dodatno dali zensor su malo tamniji zvucnici I moguce da bi im prijalo svetlije pojacalo. Ako neko ima neki savet bio bih zahvalan da napise. Uglavnom napisacu utiske kada cujem uzivo sva tri pojacala.

 

Pozdrav,

Stefan

Možda bi i ovo imalo smisla: 

http://www.kupujemprodajem.com/Denon-PMA720AE-pojacalo-29415274-oglas.htm?filter_id=22011

http://www.kupujemprodajem.com/marantz-pm-6004-29575946-oglas.htm?filter_id=61513299

Link to comment
Share on other sites

Zdravo. Vidim da si pomenuo Onkyo A-9010 kao veoma hvaljeno, to se odnosi na UK verziju bez DAC-a koje kod nas nema nažalost. Možda bi pored PM5005 mogao da razmotriš i Pioneer A-30, takođe je vrlo hvaljen model.

Pozdrav

EDIT: poznanik ima Zensor 1 i takođe kupuje amp (i verovatno CA DM100), možda će se odlučiti upravo za PM5005 jer voli topliji zvuk, pa će preneti utiske ako ga bude uzeo.

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, ststojanovic said:

Cao, imam slicanu dilemu. Posedujem dali zensor 3, DAC magic 100 I neko prastaro sonijevo pojacalo koje treba promeniti. Trenutno postoje tri opcije onkyo a 9010, denon 720ae I marantz pm5005. Naravno vecina ce reci marantz naravno, ali nije bas tako jednostavno. Kao sto je decko napisao, onkyo je dobio vise nego izvanredne kritike, ukratko da je kvalitet zvuka daleko iznad cenovnog ranga. Dodatno dali zensor su malo tamniji zvucnici I moguce da bi im prijalo svetlije pojacalo. Ako neko ima neki savet bio bih zahvalan da napise. Uglavnom napisacu utiske kada cujem uzivo sva tri pojacala.

 

Pozdrav,

Stefan

Okači neku sliku da vidimo kako to sve izgleda kod tebe ;)

Kako služi Magic 100, da li si zadovoljan i koje zvučničke kablove koristiš?

Link to comment
Share on other sites

On 1/24/2016 at 15:47, misko018 said:

Vidim da si pomenuo Onkyo A-9010 kao veoma hvaljeno, to se odnosi na UK verziju bez DAC-a koje kod nas nema nažalost. Možda bi pored PM5005 mogao da razmotriš i Pioneer A-30, takođe je vrlo hvaljen model.

Onkyo A-9010 sa Wolfstone DAC-om ne pruza taj kvalitet zvuka kao njegova UK verzija?

Ne pronalazim test doticnog pojacala a da nije UK model.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...