Jump to content


Sta ste nabavili (od HiFi-ja)?


Infidel

Recommended Posts

Ja sam od skoro vlasnik sjajnog modifikovanog Kenwood KD-7010. Takođe,moram da se javno zahvalim prethodnom vlasniku @Infidel, jer mi je gramofon dovezao do kuće i ostavio na slušanje, bez ikakvih obaveza vezanih za kupovinu.Makina naravno ostala kod mene do daljnjeg. Već dobio i prvi upgrade u vidu spajkova.

Sve u svemu, prezadovoljan makinom:wub:

IMG_20201002_213713_resize.jpg

Kenwood  (2)_resize.JPG

IMG_20201002_213617_resize.jpg

Link to comment
Share on other sites

@sondek @srdjan_c sve je zapravo i počelo da se vrti oko ručke. Za tu ručku sam dobio preporuke od prethodnog vlasnika mog TD160 i čuo je kod njega na TD126 ali on nije hteo da je proda. Onda sam čito o njoj, tražio i konačno uspeo da je ujurim u Kanadi. Odnesem kod Igora prethodni gramofon (Thorens TD160) da ga podesi i Igor mi kaže da smatra da je previše kompromisa za Grace g840f na toj bazi jer je viša nego što bi bilo idealno. U Kruševcu nađem Xerxes koji sam od ranije želeo, ali je problem što je rađen drugačije za 2 tipa ručke, recimo Rega mount i Linn mount...tu nam je mnogo pomogao @Infidel koji je Igoru poslao merenja... Verovali ili ne u Kruševcu ima više Roksan Xerxes-a nego u Londonu i okolini :D 

I tako na kraju ja završim sa Xerxesom, bazom TD160 viška i Rega rb250 viška jer čovek nije hteo da proda Xerxesa bez ručke :lol:

Što je najvažnije, zvuk je ludilo.

@Klops to su ploče mog sina...cela ova zezancija je zapravo zbog njega, klinac se loži na ploče, a ja se šlepam :D

Link to comment
Share on other sites

Moze neko to da zove snobizmom ili ko zna cime ali tek kad se predje na tu klasu gramofona onda moze da se prica o ravnopravnom izvoru sa sve boljom digitalijom.Kad je to novo kosta ozbiljan nivac.Lako je bilo pobediti staru digitaliju sa sto decjih bolesti sa nizom klasom gramofona. Cak i sa tom visom klasom gramofona dosta toga prevagne na stranu digitalije,ali skromniji gramofoni jednostavno nemaju dinamiku i vrhunski zvuk ...vec nesto uspavano sto ljudi zovu neki posebni nostalgicni blabla magicni zvuk koji realno ne staje na crtu osredjoj digitaliji.Zato mi je i zao kad se ljudi zaustave nekad,na 200eura razlike ,a imaju ih, od dobrog zvuka.Uopste ljudi neshvataju da to nisu razlike u zvuku kao kod digitalije,nekad samo u nijansama.Los ili osrednji gramofon prema dobrom zvuci kao pokvaren.Losa digitalija postize dinamiku,los gramofon ni blizu.

Otud vrlo razumem opis "zvuk je ludilo".

Audifili bi trebalo da ponesu svoj gramofon od 300eura ponekad negde da ga direktno uporede sa nekim od 1000 i da lepo vide da tu nema nikakvog elitizma,snobizma,ovcica za sisanje i sl.U pitanju je zvuk sa velikim Z.

Narocito je pogresno razmisljanje da ce se sa osrednjim gramofonom i dobrom glavom postici sjajan zvuk.Naprotiv,propustice jako mnogo toga sto ta glava moze.

Znam da je iskusnim gramofondzijama ova prica suvisna...ali jako je mnogo novih i primetio sam da mnogo ljudi potpuno pogresno dozivljavaju zvuk gramofona. Neprijatno mi da im kazem da im digitalija u sistemu zvuci mnogo,mnogo bolje.Misle da to tako treba,ne moze bolje...moze vinil jako mnogo, ali nije lako napraviti dobar gramofon ...ili mozda i jeste ali ne zele ga vise ponuditi za "normalne pare".S druge strane jeftinih dac-ova sam se naslusao.

Drago mi da cujem da ima puno Roksana,dosta tih odlicnih UK gramofona je Toma donosio dok su bili 400-600 eura ,a kupovali se tehniksi...sad je to tesko naci povoljno,ni blizu te sume,hajp odradio svoje kad su i novi gramofoni otisli u nebo...i sad je doplata zestoka.

Link to comment
Share on other sites

20 sati ranije, Aleksandar75 said:

Roksan Xerxes

Cestitke @Aleksandar75

Super izbor. Pratim i priznajem da je ovo veoma pazljivo i postepeno gradjen sistem godinama sa verovatno upecatljivim zvukom. Nisam ga cuo ali mogu da naslutim.

Mladac ce, ukoliko ga je uhvatio ozbiljan hifitis kao sto je izgleda tatu, imati u cemu da uziva u narednim godinama :D:thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Fala,fala drugari trudicu cu se da uzivam sto vise.Prelaz na lampe je bio postepen, oprezan i dug.Nije lako bilo ostaviti 30g naima iza sebe.Doduse to su samo elektricne naprave,al veze se covek za njih.

Radi ovo odlicno,phono i jeste najbolji deo preampa,to je uoak9van ustvari cuvei 834p.Dize MC stupanj bez ikakvih problema na potreban nivo,to mi i jeste bila jedina bojazan jer sam pre kupovine probao samo line EAR preamp.Ne bih menjao Linn Troiku niposto,a ona ima bas zeznuto nizak napon od svega 0.1mV i to jeste izazov za phono preamp.

Quad Esl je sve u svemu krivac za prelazak na EAR. 

A sad drzte me da ne pokrenem neku novu Republiku . Evo jedne fotke na tu temu :lol:

 

20201119_121421.jpg

Link to comment
Share on other sites

Fala,fala drugari trudicu cu se da uzivam sto vise.Prelaz na lampe je bio postepen, oprezan i dug.Nije lako bilo ostaviti 30g naima iza sebe.Doduse to su samo elektricne naprave,al veze se covek za njih.
Radi ovo odlicno,phono i jeste najbolji deo preampa,to je uoak9van ustvari cuvei 834p.Dize MC stupanj bez ikakvih problema na potreban nivo,to mi i jeste bila jedina bojazan jer sam pre kupovine probao samo line EAR preamp.Ne bih menjao Linn Troiku niposto,a ona ima bas zeznuto nizak napon od svega 0.1mV i to jeste izazov za phono preamp.
Quad Esl je sve u svemu krivac za prelazak na EAR. 
A sad drzte me da ne pokrenem neku novu Republiku . Evo jedne fotke na tu temu 
 
20201119_121421.thumb.jpg.d84aefbbd564414735d5eb788a7bad0f.jpg
Prelepo!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...