Jump to content


Sta ste nabavili (od HiFi-ja)?


Infidel

Recommended Posts

Hvala kolega,

Kao sto i rekoh i ranije, stize lepo vreme i uslovna "sloboda", organizovacu jedno vecernje druzenje za "klan" i svi ste pozvani uz obavezno prisustvo jednog buduceg "republikanca". Slozices se, celo ovo pisanije ne moze da zameni dva zajednicki odslusana takta!

 

 

Link to comment
Share on other sites

uf...progledao tj "proslušao"... :)

nisam ni slušao muziku u poslednje vreme, tako da nisam objektivan, ali mislim da su ovo pristojne kutije...

imam u glavi još strujni, eksperimentisanje sa zvučničkim, i stalci otvorenog tipa (target, heybrook).

I nemoj da ti pada na pamet da mi pominješ gramofon :)

Link to comment
Share on other sites

Pioneer laser disc. Motivisan temom CD player za mali novac i cuvenim Telefunkenom.

LASER%20DISC%20PIONEER%20CLD-2700%20%201
LASER%20DISC%20PIONEER%20CLD-2700%20%201
Slike su sa neta.

Dok ne nabavim drugo pojacalo koristim HSR koji ima DIN ulaze pozadi, tako da sam pokusao sam da napravim kabl sa cincevima na drugoj strani medjutim izgleda da nisam dobro povezao, posto dobijam samo mono zvuk. U kanibalu imaju kabal sa DIN i zenskim RCA pa su i predlozili neko resenje koje nisam bas razumeo, a video sam kabal i u Balkanskoj 40 sa muskim RCA, mada mislim da je losijeg kvaliteta. Sta mislite, da li da mi prave u kanibalu, da uzmem u Balkanskoj ili nesto trece?

Link to comment
Share on other sites

U Kanibalu možeš da izabereš kabl koji hoćeš i činčeve koje hoćeš da ti oni povežu na DIN utikač. A kod njih ima i adaptera DIN/činč pa ako već imaš kabl sa činčevima možda samo adapter da uzmeš (mada je bolje da ti oni naprave kabl, zbog mnogo među kontakata raznih metala na putu signala).

Link to comment
Share on other sites

Imam kabl sa povezanim DIN konektorom na jednoj strani, a na drugoj su gole žice koje sam izgleda loše povezao sa dva činča. U kanibalu su mi ponudili ovo http://www.kanibal.co.rs/products.php?q=din+rca&pid=12213105 ili da mi prave kabl sa muskim cincevima, a cena bi bila oko 800 dinara, malo jeftinije od plejera. :D U AV marketu sam našao gotov kabl za 190 dinara http://www.avmarket.rs/kabal-din5-2xrcam-1-2m-a29w-3028.html, iako deluje da je lošijeg kvaliteta pretpostavljam da razlike neće biti s obzirom da povezujem na HSR?

Malo paranoišem, jel moguće da postoji kvar u plejeru i da zato daje mono zvuk? Kada je uključen stereo na risiveru radi samo jedan zvučnik, kada prebacim na mono rade oba.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...