Jump to content


Sta ste nabavili (od HiFi-ja)?


Infidel

Recommended Posts

Hteo je da kaze da tako naizgled banalna stvar moze da napravi veliku razliku.

Ja nisam verovao u kablove uopste ali verujem svojim usima , pa sam na kraju promenio cak i uticnicu (pre par god) i kum je bio svedok da cak i j..... uticnica pravi razliku.

Uostalom imam sve konektore pa ko neveruje moze licno da se uveri.

Link to comment
Share on other sites

9 sati ranije, JTGTS said:

Ne o ww bananicama koje ide uz kabl.

koje ti bre imas konektore kad kazes da na kablu nisu posrebreni uniterm?

 

i ako imas uniterm posrebrene bananice ili viljuske ne valja a kad izkombinujes valja?

kad stavis viljuske sa jumpera na zv.kabal, sta stavis na jumper?

mozda je do toga?

Link to comment
Share on other sites

7 sati ranije, _Naum said:

Formula bez spojlera nikada neće uspeti, kabl bez konektora hoće..

Hteo sam da kažm da je sve bitno i da je materijal i konstrukcija svakog dela bitna.

Analogno audiju, svaki element sistema je bitan i menja performanse zvučne prezentacije tj. tonalne korektnosti. Kao što formula ne može bez spojlera tako ni sistem ne može bez kabla, drivera, trafoa... Sve je u sprezi i ima sopstveni značaj. Potcenjivanje bilo koje karike je hendikep kompletne prezentacije.

Sinergija je keva i nažalost nema gotovih rešenja bez probe i ličnog iskustva u predmetnom okruženju.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, patason said:

koje ti bre imas konektore kad kazes da na kablu nisu posrebreni uniterm?

 

i ako imas uniterm posrebrene bananice ili viljuske ne valja a kad izkombinujes valja?

kad stavis viljuske sa jumpera na zv.kabal, sta stavis na jumper?

mozda je do toga?

Viljuske sam dobio uz ww eclipse kratkospojnike (koje nekoristim) a bananice uz zv kabl. Sve je srebro, sve se srafi tako da se lako menja.

Link to comment
Share on other sites

Molio bih clanove da kad se ponove necim dobrim pojasne o cemu se radi.Eventualno kad je nova sprava i neka informacija o izvoru nabavke,ceni,link ka nekom rewiew i sl.Osim ako nije sluzbena tajna :)

Btw.streamer posle PC je i kod mene uneo veliku promenu.Neki povoljniji streamer koji radi isti ili slican posao za manje novaca uz dac bi i meni bio moguca opcija.Odatle interesovanje.

Zahvaljujem unapred :cheers

Link to comment
Share on other sites

Nema problema, mislio sam da je opste poznata sprava u pitanju, vec pomenuta vise puta :D

Intel NUC, u mom slucaju nuc7i3bnh. Koliko ispratih, roon ih koristi kao osnovu za nucleus.

ja ga dobio u kompletu sa 8 gb memorije i ssd-om od 120 gb za 150e preko kp. 
 

ali pored hardvera, svakako ogromna preporuka za aktivirani Snakeoil OS, bolje od volumio, daphile i jos par stvari koje sam probao. 
 

U kompletu,  samostalna masina sa bocnutim dacom koja se upali na dugme, ugasi na dugme, ima ulogu renderera a muzika se pusta preko upnp-a odnosno foobara kao kontrolera. Od juce, koristim monkeymote (2e) za kontrolu foobara sa iphonea.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Najnovija pridošlica

1533660621_rr1352.thumb.jpg.0a5d9dc28d5b9269a14a56ea73acf092.jpg

Da se kompletira sa bratom blizancem

392586297_rr1351.thumb.jpg.aae0c8748b614f9ec72bca585a049abf.jpg

Biće neki stereo wifi speakers srtimer od njih.

BTW ima li ove iskusnih sa obradom drveta? kako sanirati ovo oštećenje

1009739924_rr13521.thumb.jpg.bddcae1bea30ec89fcf89a486ee81f21.jpg

Ostrugati samo oštećenje pa neki premaz (koji) i lak? Kako ujednačiti staru i novu "farbu"?

 Ili strugati sve do drveta pa onda ujednačen premaz? Svaki savet dobrodošao

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...