Jump to content


Sta ste nabavili (od HiFi-ja)?


Infidel

Recommended Posts

8 hours ago, Delija said:

Kod mene WW Silver Eclipse 7 nije bas nikako legao. Maza je dao jako lepu ponudu i cika @Zexx je uleteo odmah da pomogne, ali dzabe - jednostavno nije nikako "klapnulo" iliti nula bodova za sinergiju.

Da nisam imao papucice sa jumpera eclipse ni ja ne bi uzeo :D.Neverovatno je kolika je razlika u zvuku samo promenom konektora (menja karakter celog kabla). Naravno i ja kupujem kod maze vec duze vreme pa shodno tome imam dobre ponude.

Link to comment
Share on other sites

Probao sam i jedno i drugo - fin je sistem sa srafljenjem konektora. Dzabe.

"Tanak", hladan, presvetao zvuk - toliko da sam 5 puta proveravao kontakte - da nisam nesto zeznuo kod povezivanja jer je zvucalo kao "pokvareno" iliti nikad nisam do tada cuo da kabl toliko moze da utice na zvuk - nazalost, u negativnom smislu.

Mnogi se kunu u taj kabl (ne bi pazarili kabl ciji je MSRP 4k da ne valja), tako da mi je jedino objasnjenje da se jednostavno kod mene ne uklapa i to je to.

Maza nije imao na lageru "obican" cisto bakarni Eclipse duzine min 2.5m da probam i njega.

Ponuda je bila takva da sam unapred mislio da je to to i da je kupljen, ali "stativa" :) Jos jedna potvrda za ono sto bi svi morali dobro da znaju - dzabe svi review-ovi i price po forumima dok ne probas sam u svom sistemu.

Link to comment
Share on other sites

Prvo sto sam probao su papucice na obe strane i zvuk je bio totalno drugaciji od onoga sto si opisao.Toliko je bio mekan i topao (mali manjak visokih) da je mozda i postao i lenj.Onda sam probao bananice na oba kraja i to je bilo manje vise kako si ti opisao (uzasno nervozno , tanko , presvetlo, nedefinisano ... jednom recju katastrofa) . Sledece sto sam uradio je bananice na ulazu u pojacalo , viljuske su ostale na zvucnicima i ta kombinacija je ispala odlicna.

Link to comment
Share on other sites

26 minuta ranije, Aleksandar75 said:

Bez ljutnje, ali ta priča o nebo-zemlja razlikama meni nešto nije baš razumljiva

Razliku sa razlicitim konektorima nisam cuo. Nisam probao kombinaciju vec samo bananice i samo viljuske.

Ali razlika koju je uneo sam kabl je takva kakvu sam je opisao - velika. Gluv bi je cuo. Ne pricamo uopste o nijansama.

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Aleksandar75 said:

Bez ljutnje, ali ta priča o nebo-zemlja razlikama meni nešto nije baš razumljiva

Zato je i maza bio tu i cuo razliku da nebude da haluciniram.Jos nije cuo bananice na oba kraja a to je bilo neslusljivo.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...