Jump to content


Sta ste nabavili (od HiFi-ja)?


Infidel

Recommended Posts

Ima razlike,868 je amp koji bukvalno voli sve.I metalika i blues i jazz i klasika.Cak podnosi i mp3 sa radija.Jednostavno ne moze mu nista pomutiti muzikalnost.Elektricna gitara bukvalno zvuci kao iz gitarskog ampa u sobi.864 ima nesto otvoreniji,iskricaviji zvuk i ume da mu zasmeta losija produkcija na digitalnim izvoru ili tjuneru, ali zato kad se pusti dobar snimak brutalan je zvuk.Narocito gramofon zvuci dobro.Mogu da zamislim kakav je phono stepen u 868.Ja sam btw. u zadnjoj sekundi odustao od 868pl ...pojavila se ova 864 koju sam u startu hteo,ispalo je u pola cene...i tu sam ja video prostor za apgrejd gramofona,doplatu sa numerika na streamer,malo kablomanije... i ode san o 868pl za mozda neku drugu priliku.Interesantno bi bilo direktno poredjenje pustiti na malo vise usiju,verujem da bi bilo razlicitih pogleda iako se vidi da je zvuk iz iste firme.Inace i sam 899 moze da radi i kao integralac,to je uatvari snagas 899 sa selektorom i pasivnim potom,a moze biti i monoblok.

Btw ovi ampovi iako su ciste lampe uopste ne zvuce previse lampaski.

 

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, nkrgovic said:

 Taj EAR ima neki dizajn koji potsecan na V-8 motore, stvarno dobro izgleda.... :)

Dobra ti je analogija.Imaju oni i jedan omaž jaguarovom V12 motoru u vidu V12 pojacala. Meni jednog od najlepse dizajniranih uredjaja.

Verovatno me je tom dizajnu i promeni na lampase odvela neka kriza srednjih godina.Neki predju sa sportskih motora na hromirani Harley ,ja sam na hromirani amp.:D:lol::lol: Hteo sam doduse da porucim i srebrne pot knobove,al bice prilike nekad.

ddsds.jpg

Link to comment
Share on other sites

 

50 minuta ranije, siroma said:

Valjda "poDnovih" se?:roll:

Ili si na postojeći E.A.R. kupio još jedan? U kom slučaju bi bilo ispravno.

:thumbsup2 Pobratime  po KT99-icama

Nisam,ovaj drugi je od kolege uzet na slusanje bio ,a ovaj u munjevitoj internacionalnoj forumaskoj akciji uzet pa ke ovo samo za slikanje... ali moras priznati slika je jedinstvena,prava sektaska,odusevio bih deda Tima.Obicno audiofili imaju dva uveta :lol:

 

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, sondek said:

Fala,fala drugari trudicu cu se da uzivam sto vise.Prelaz na lampe je bio postepen, oprezan i dug.Nije lako bilo ostaviti 30g naima iza sebe.Doduse to su samo elektricne naprave,al veze se covek za njih.

Radi ovo odlicno,phono i jeste najbolji deo preampa,to je uoak9van ustvari cuvei 834p.Dize MC stupanj bez ikakvih problema na potreban nivo,to mi i jeste bila jedina bojazan jer sam pre kupovine probao samo line EAR preamp.Ne bih menjao Linn Troiku niposto,a ona ima bas zeznuto nizak napon od svega 0.1mV i to jeste izazov za phono preamp.

Quad Esl je sve u svemu krivac za prelazak na EAR. 

A sad drzte me da ne pokrenem neku novu Republiku . Evo jedne fotke na tu temu :lol:

 

20201119_121421.jpg

ako m vratis onaj sa phono preampom , donesi i gramofon !

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

er_photo_185020.png

beats-by-dr.-dre-solo-white.jpg

Ovo svira odlično. Malo ošto i brutalno ali za muziku za koju su pravljene sasvim na mestu. Paradoksalno da HiFa koja hoće ovakav zvuk da dostigne mora dobro da se izapne.:thumbsup2

Tojfel svira super odlično. Studijski zvuk, u rangu mojih Šenhajzerki HD650

:klanjanje Great bang for baks,

Preporuka svakome ko razmišlja o nabavci slušalica da zazmotri ova dva modela. Tojfel za ozbiljnije  slušače, Beats za fenseraj.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...