Jump to content


Sta ste nabavili (od HiFi-ja)?


Infidel

Recommended Posts

6 sati ranije, džonibigud said:

da je pitanje upućeno članu foruma koji se ponovio divnim pojačalom a ne tebi. Nisam hteo da vidim fotografiju sa neta već originalnu fotografiju uređaja a možda i ostalih komponenti sistema:)

Evo, originalnih fotografija. Ne razlikuje se nista od onih sa neta. :D

IMG_20200905_0847.jpg

IMG_20200905_08481.jpg

 

 

IMG_20200905_0858.jpg

IMG_20200905_0933.jpg

Link to comment
Share on other sites

5 sati ranije, srdjan_c said:

Moćno izgleda svaki Accuphase, do sada me nijedan nije ostavio ravnodušnim na izgled, kako spolja, tako i kad se pogleda ispod haube. Japanci to odlično prave, drže standard u proizvodnji od početka i ne menjaju filosofiju izrade.

Neka te dobro služi i dugo traje (ne sumnjam da hoće).

Hvala! Videcu da li sam napravio dobar potez.

Link to comment
Share on other sites

SUB Monitor Audio ASW 100. Nije uzet za moj sistem, samo se malo igram. Zadovoljan sam efektom. Može da se podesi da doda malkice ispod 40Hz, mojim zvučnicima samo malo i treba, i to uglavnom ovom levom, onom desnom zbog blizine ćoška ništa ne treba dodavati.  Sad otprilike imam ideju šta ću da napravim u ovom skučenom prostoru. Unutra nema nikakvog dampinga, to će se dodati pod obavezno, piramidalni sunđer. I bolje nožice, ove su od mekane gume. Ostalo nema šta da se dira, ko novo iz radnje bez ogrebotine. Kupio od finog čoveka koji pazi svoje sprave (@nesone).

 

20200907_225812_copy_2064x1161.jpg

Link to comment
Share on other sites

12 sati ranije, Nixie said:

SUB Monitor Audio ASW 100. Nije uzet za moj sistem, samo se malo igram. Zadovoljan sam efektom. Može da se podesi da doda malkice ispod 40Hz, mojim zvučnicima samo malo i treba, i to uglavnom ovom levom, onom desnom zbog blizine ćoška ništa ne treba dodavati.  Sad otprilike imam ideju šta ću da napravim u ovom skučenom prostoru. Unutra nema nikakvog dampinga, to će se dodati pod obavezno, piramidalni sunđer. I bolje nožice, ove su od mekane gume. Ostalo nema šta da se dira, ko novo iz radnje bez ogrebotine. Kupio od finog čoveka koji pazi svoje sprave (@nesone).

 

20200907_225812_copy_2064x1161.jpg

Pozdrav kako je povezan i podesen.

Link to comment
Share on other sites

@Nixie

Nije to sub za tvoje zvucnike. To je sub za neke male zvucnike kojima bash fali bas (ne sub bas) i moze da pomogne najvise kod tiseg slusanja. Slabo to svira ispod 40 Hz, a ni brzina i kontrola mu nisu bas na nivou. Za cenu polovnog je OK (pogotovo jer moj zemljak to mazi i pazi kao oci u glavi :) ), ali koliko je kostao nov... Huh.

Identicno vazi i za nove generacije Bronze sub-ova, a i za ostale entry modele drugih proizvodjaca. Tu ulecu SVS, HSU, PSA i mnogi drugi mali proizvodjaci sub-ova koji za istu cenu nude dosta vise.

 

Steta sto na ovom starom linku ne mogu da se vide merenja naslednika (BRW10) :(, ali i iz komentara je sve jasno.

https://www.hometheatershack.com/threads/monitor-audio-brw10.5764/

https://www.hometheatershack.com/threads/subwoofer-tests-round-4-5-6th-of-may-2007-test-summary.5747/#post-45289

Monitor Audio BRW10
Frequency response drops fast. Pretty much useless crossover. Strong port resonance at ~120 Hz. Reasonable upper bass max SPL but deep bass is totally missing. High overall distortion. Bad distortion spike at ~60 Hz. Low group delay and fast decay.

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, Delija said:

Nije to sub za tvoje zvucnike. To je sub za neke male zvucnike kojima bash fali bas (ne sub bas) i moze da pomogne najvise kod tiseg slusanja.

Ma znam, za male će i ići kao ispomoć. Uzeo sam jer je zaista očuvan. SUB za ove moje moram da napravim. Malo ću da ga sredim i ide dalje. Velika je greška što nema dampinga u kutiji, ne znam zašto to rade kad znaju da to mora biti unutra.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...