Jump to content


Sta ste nabavili (od HiFi-ja)?


Infidel

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Terao sam E30 sa Xiaomi power bankom dok nisu stigli Aqvox i ifi, ifi napaja dac a aqvox zamenjuje 5V od računara, slušam i nemam potrebu da poredim, napredak je evidentan, mada realno najveći napredak donosi FTA Calisto, na žalost on je bio gost u sistemu.

IMG_20200602_113652.jpg

IMG_20200619_190327959.jpg

 iPower 5 V 2,5 A - Audiophile Stromversorgung - z B für Raspberry eBay.png

Link to comment
Share on other sites

Ifi napaja dac a aqvox služi da odvoji galvanski dac od računara, ujedno 5V koje idu kroz usb kabel zameni sa čistih i stabilnih 5V, kupio sam ga dok sam imao D10, gde je to još važnije jer svu struju dobija kroz usb, na njihovoj stranici su čak naveli spisak dac-ova gde ima uticaja a i one koji tih 5V ne koriste i gde nema nikakvog efekta. Istu stvar radi i sbooster.

picresized_1357131542_USB-Power_2_mt.jpg

Link to comment
Share on other sites

10 sati ranije, zek said:

Jesi li siguran da u DAC ide 5V kroz usb kabl kad ti je DAC priključen na eksterno napajanje.:unsure:

Ako u usb kablu postoji veza za 5V, dolazi do daka tih 5V,ali ne sluzi za napajanje.

Kod nekih je 5V jednostavno otkacena sa zadnje strane,a kod drugih tih 5V sluzi da bi dak dobio informaciju da ima izvor .

Link to comment
Share on other sites

Zoran je odgovorio na pitanje usb 5V, koliko je meni poznato većini dacova je potrebno tih 5V a manjem broju nije i onda se u usb kablu može otkačiti +, mislim da - mora da ostane. Ja sam na tom mestu probao dva linearna sbooster i aqvox, učinak u mom sistemu je sličan, mirnija  zvučna slika, tamnija pozadina i manje digitalni zvuk. Zaključak važi za audioquest pearl, neotech bakarni, topingov usb ali kod mene ne i za FTA Calisto, koji bolje radi bez, drugar je u baš, baš boljem sistemu od mog došao do istog zaključka, dakle ništa bez slušanja.

Ifi power (49 eura, kupljen u nemačkoj) naspram xiaomi power banka (4000 din u prodavnici računarske opreme), ja ne čujem neku razliku u mom sistemu, možda mala prednost ifija na extremima ali realno ne bi znao da prepoznam kada je koji uključen, xiaomi obezbeđuje 50-60 sati rada, kod mene je to 10-12 dana. Ifi dolazi sa desetak raznih adaptera, praktični su i jedan i drugi, pre nekog vremena je Notax okačio link sa testom linearnih napajanja i merenja su na strani ifija, po meni oba imaju dobar odnos cena - kvalitet. E30 nema u pakovanju napajanje već samo kabl, probao sam i da ga napajam sa računara ali ovaj dvojac daje znatno bolji zvuk, probao sam i 5-6 punjača za mobilne i svaki je uneo gomilu šuma i bruma i ubio zvuk.

I

Link to comment
Share on other sites

Nije hifa a nije ni uređaj. Al neka skalamerija jeste. Hteo sam ga za Olimpijadu da koristim ali korona zeznu stvar. Sad radi baštenski bioskop " Pod vinjagom"_20200706_203930.thumb.JPG.9844c0dd44f87822b687a69408c289e7.JPG

Slika fenomenalna. Ko hd. Refleksija daje neverovatan ugođaj.  Neuporedivo sa zidom.

Dobra kupovina.

Biće ugodno letovanje kod kuće. Nema skitanje, majanje i druženje. Sedi kući i gledaj filmove

Link to comment
Share on other sites

34 minuta ranije, siroma said:

Nije hifa a nije ni uređaj. Al neka skalamerija jeste. Hteo sam ga za Olimpijadu da koristim ali korona zeznu stvar. Sad radi baštenski bioskop " Pod vinjagom"_20200706_203930.thumb.JPG.9844c0dd44f87822b687a69408c289e7.JPG

Slika fenomenalna. Ko hd. Refleksija daje neverovatan ugođaj.  Neuporedivo sa zidom.

Dobra kupovina.

Biće ugodno letovanje kod kuće. Nema skitanje, majanje i druženje. Sedi kući i gledaj filmove

А, да није на криво?

Link to comment
Share on other sites

18 minuta ranije, ab said:

А, да није на криво?

To se podešava. Slikano na brzinu dok je još dan. Tek razmotano.Kad se pusti bim onda i nije važno dal je platno malo krivo. Važno da je snop prav.

_20200706_213623.JPG

Današnje sunce mu je i bore ispravilo.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
On 3.7.2020. at 12:06, Miccko said:

Zoran je odgovorio na pitanje usb 5V, koliko je meni poznato većini dacova je potrebno tih 5V a manjem broju nije i onda se u usb kablu može otkačiti +, mislim da - mora da ostane. Ja sam na tom mestu probao dva linearna sbooster i aqvox, učinak u mom sistemu je sličan, mirnija  zvučna slika, tamnija pozadina i manje digitalni zvuk. Zaključak važi za audioquest pearl, neotech bakarni, topingov usb ali kod mene ne i za FTA Calisto, koji bolje radi bez, drugar je u baš, baš boljem sistemu od mog došao do istog zaključka, dakle ništa bez slušanja.

Ifi power (49 eura, kupljen u nemačkoj) naspram xiaomi power banka (4000 din u prodavnici računarske opreme), ja ne čujem neku razliku u mom sistemu, možda mala prednost ifija na extremima ali realno ne bi znao da prepoznam kada je koji uključen, xiaomi obezbeđuje 50-60 sati rada, kod mene je to 10-12 dana. Ifi dolazi sa desetak raznih adaptera, praktični su i jedan i drugi, pre nekog vremena je Notax okačio link sa testom linearnih napajanja i merenja su na strani ifija, po meni oba imaju dobar odnos cena - kvalitet. E30 nema u pakovanju napajanje već samo kabl, probao sam i da ga napajam sa računara ali ovaj dvojac daje znatno bolji zvuk, probao sam i 5-6 punjača za mobilne i svaki je uneo gomilu šuma i bruma i ubio zvuk.

I

Ne znam koliko je koštao taj AQVOX ali u tvom slučaju je verovatno višak pošto mu je uloga da radi izolaciju samo +5v. -5V (GND) ostaje povezan sa kompom da bi ga DAC prepoznao što bi trebalo da znači da u tom slučaju nije galvanski izolovan i da smetnje mogu da uđu preko GND.  

Bolje rešenje ti je da prodaš AQVOX i kupiš recimo Intona Galvanic USB isolator za USB i naravno ostaviš iFi. 

Link to comment
Share on other sites

Aqvox sam platio 70 evrića, naručio sam ga za D10 a u međuvremenu prešao na E30. Pored njega sam probao i Sbooster, koji mi je drugar pozajmio, oba su dobra, naročito za dacove tipa D10 ili HRT HD, koji svu struju dobijaju preko 5V, deluje i kod E30 ali mu je najveći problem što FTA Calisto kod mene najbolje radi bez pomoći a taj isti  Calisto pravi takvu razliku, da PC kao izvor bez njega mogu da zaboravim. Tvoj zaključak da je Aqvox višak je tačan i ići će u oglase. Možda ga pre toga uz adapter probam kao klasično napajanje.

Link to comment
Share on other sites

10 sati ranije, zflazar said:

Čitam ove vaša iskustva sa linearnim napajanjima. Prosto mi je neverovatno kako još niko od domaćih konstruktora/proizvođača (AI, Trafomatic napr) nije ponudio ništa na tu temu.

 

7 sati ranije, vdzele said:

Meni je @Majda napravio za moj laptop linearno napajanje. Razlika je velika u odnosu na fabričko. Pride je stavio kao dodatni izlaz od 5V, koji mi za sada ne treba.

Meni je neverovatno da linearno napajanje laptopa doprinosi zvuku. Tih 19 V ( ili 22 V, ili koliko već) se unutar laptopa stepdown konvertorima pretvaraju u 5V, 12V, 3.3V.  Time se anuliraju benefiti linearnog napajanja.

Evemtualno da je za desktop pravljeno napajanje, linearno za sve pobrojane napone pa i da ima nekog uticaja.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...