Jump to content


Sta ste nabavili (od HiFi-ja)?


Infidel

Recommended Posts

2 sati ranije, siroma said:

Tražim neki lep , neispravan uredjaj da izbacim iznutrice i skutijam moju planiranu skalameriju unutra.

Već treći kupujem. Lepo, očuvano, kao novo, neispravno:wub:,... kad stigne kod mene ja isprobam a ono... ispravno.:o

uvek možeš da je obložiš prirodnim furnirom. Za to nije potrebno mnogo truda. Samo strpljenja i malo veštine.  

Nisam pročitao da rade :D

Uvek možeš da napraviš neku kutiju od hrasta kod majstora. Zatim da odradiš natpiše na CNC mašini

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ma nešto mi se ne bakće sa drvetom. Zgadilo mi se celo leto nešto stružem, lepim, fiksiram,...

A za visoko postavljene zahteve ( ona Audio Nova , da mi se slaže sa zvučnicima) što se tiče laka, boje, detalja, ... mislim da nemam resursa ( znanja, alata, veštine)

CNC je za drugo. Ovde je problem savijanje špera. Treba elektrogrejač i kalup. A to je skupo za pojedinačnu proizvodnju.

Ima i onaj fazon sa paralelnim urezima i savijanjem po njima ali opet treba neki stolarski alat, stege, tezga,... što nemam.

Zato mi je i prvi pick gotova kutija, Za prvo vreme bar dok proverim ideju i realizaciju. Pa ako budem zadovoljan onda može finalna kutija da se pravi sa više truda

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, siroma said:

može i 10" sa  6-7"

Ovako nesto tebi treba, ali si ogranicen na sirinu profila, duzina moze po zelji i visina se moze stelovati ubacivanjem limcica raznih dimenzija

https://www.kupujemprodajem.com/Elektronika-i-komponente/Moduli-za-samoizgradnju/Aluminijumska-profilna-kutija-za-elektroniku-APK3C-84251565-oglas.htm

 

Link to comment
Share on other sites

Jeste, to je nešto o čemu sam razmišljao. Sa prohronskim stranicama recimo da asocira na hladnoću i led (IcePower).

Čak i imam dve takve kutije sa lajsnama od 16cm i u dve širine . 10 i 16. Visina 5. Od toga bi se iskombinovalo nešto.. Možda sa drvenom prednjicom.

WHFA-K1875DAC_3_800_x600_4_1024x1024.jpg

Ima i firma koja pravi takve kutije po želji

http://www.mehatronika.co.rs/univerzalna-kucista-profilna

Ali da se ne lažemo, opet je to kutija za elektronski sklop ( radionički, laboratorijski), a ne pojačalo koje treba da bude i estetski lepo i deo dnevne sobe

 

Link to comment
Share on other sites

Yamaha ubiva na mesto. Sa potom na 10h se ne izdržava u sobi. Idem u drugu sobu pa odande slušam.

Yello tek sad mogu da odvrnem kako treba. Ja se selim na ranč. Komšije bi me linčovale da ovolko opanjim u stanu. Ako pre toga ukućani to ne učine.

Šta li će icePower da uradi sa svojih 250W?:o

_20191005_180445.JPG

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...