Jump to content


Sta ste nabavili (od HiFi-ja)?


Infidel

Recommended Posts

12 sati ranije, uzvarb said:

Ceo (radni) sistem 

focal.jpg

Nosač kaseta mi je nostalgični hit (levo u uglu). Odličan dizajn.

Slušao sam veće kutije sa dva basića. To su neke membrane, tipa pirinčani papir, ako se dobro sećam. Tip kod koga sam bio je jako loše integrisao Fokalov sub u sistem pa je tu bilo mutljavine, ali je gore sve vrlo lepo radilo sa nekim ogromnim AV Marantz-om. Meni se lično mnogo više dopao zvuk bez suba kada sam ga zamolio da poslušam samo kuije šta imaju da kažu. Nažalost ponovo je pripalio taj famozni sub koji je definitvno sve pokvario. Momak je neki programerski japi sa lovom, tako da se nije posebno zainteresovano pozabavio pozicijom i konfiguracijom suba u sistemu. Važno je bilo samo da drma luster.

Čestitam na kupovini, jako lepo to radi, siguran sam.

Link to comment
Share on other sites

Hvala Father, membrane su sendvič nekog tkanja i plastike. Tako sam nasao neko objasnjenje na netu. Sub sa slike kod mene nije integrisan sa Fokalima.. koji rade isključivo kao stereo par. Sub je deo Sony Pascal 5.1 sistema koji takodje iznenađujuće dobro radi sobzirom na veličinu..cak i kao 2.1.

A kasetni bar..kako se bese zove..je jedan od 2..koje sam uspeo nabaviti. ;-)

Link to comment
Share on other sites

8 sati ranije, Father said:

Fokalov sub u sistem pa je tu bilo mutljavine, ali je gore sve vrlo lepo radilo sa nekim ogromnim AV Marantz-om. Meni se lično mnogo više dopao zvuk bez suba kada sam ga zamolio da poslušam samo kuije šta imaju da kažu. Nažalost ponovo je pripalio taj famozni sub koji je definitvno sve pokvario. Momak je neki programerski japi sa lovom, tako da se nije posebno zainteresovano pozabavio pozicijom i konfiguracijom suba u sistemu.

Integracija samo jednog suba je "mission impossible", treba bar dva.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Imam denona avr1500h, i povremeno sam šackao neke cd plejere da bih pre neki dan uzeo, rekao bih povoljno Denona DCD 720AE za nekih 15.000 iako je u mint stanju (mala ogrebotina neka, jedva primetna). Na kakvom je glasu? :)

Stigao mi u subotu ali sam kampovao za vikend, evo upravo ga namontirao pa ću uposlim neke diskove iz kolekcije...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
1 sat ranije, Alek5 said:

:wave2 Dobar duo. Sinoc sam ga slusao u A clasi, veoma dobro radi a i greje. :listen

Sjajno, uzivaj sad idu hladni dani pa se valja malo zagrejati!

Kad sam ga prvi put cuo usviranog zvucao mi je kao lampa.. iako lampu nikada pre toga nisam imao :D 

U A klasi svira taman sa dovoljno topline, fluidno, a brz ko munja sa sjajnim basom. 

I da ne pomisljas da ga slusas bez preampa (tipa direktno na DAC sa varijabilnim izlazom), jer sa njim mnogo bolje svira.

Link to comment
Share on other sites

Hvala Filipe na savetima. Definitivno preamp ostaje u sistemu. Mogu probati neki cevni preamp vremenom, cisto da vidim sta cu dobiti. Sada se igram periferijom, kupio sam zidnu uticnicu Furutech ft-sws-ncf rhodium, trenutno samo za amp, verovatno cu ostale uredjaje na strujnoj letvi koristiti i dalje. U pregovorima sam za neke antirezonantne nogice, mislim da ako povecam visinu uredjaja, nece se toliko grejati u A clasi, imace cirkulacije vazduha.. Probacu neki strujni kabal, da vidim kako reaguje na promenu kablova i naravno ako sve bude kako treba, nadam se nekom dobrom DAC-u do kraja godine, neki Chord DAVE, ili Hugo TT2.. :listen

Link to comment
Share on other sites

Pre neki dan mi stigao B&W DM4 u vizuelno dobrom stanju da kažemo 4/5 ali tehnički u perfektnom. Za ne verovati da ovakvu kutiju ljudi prodaju za tipa 10-15 000 dinara. Kažem ovakvu jer ovo je veoma dobra kutija. Uz malo truda i novca skretnice, ožičenje dobiću vrhunsku kutiju. Ruku na srce moj Luxman voli da tera bowerse to sam primetio to zvuči i više nego dobro.

Kako ne respektovati kutiju koja je starija od Vas, a uz to svira fantastično? Šalu na stranu ova kutija je par godina starija od mene, ali još se drže. 

Zvuk je loš snimano mobilnim, ali suština je da se vidi ne da se čuje.. :)

Tera ih Luxman L-401 i 2 Philipsa CD960 koji trenutno radi i Philips CD650. Zvučnički kablovi su Kimberi.

Evo kako to izgleda ko hoće da vidi

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Koji sam ja maler:plakanje. Planiram neki projekat i sad sam u fazi nabavke kutije za isti. Trenutno mi najviše odgovara da koristim gotovo kućište.

Tražim neki lep , neispravan uredjaj da izbacim iznutrice i skutijam moju planiranu skalameriju unutra.

Već treći kupujem. Lepo, očuvano, kao novo, neispravno:wub:,... kad stigne kod mene ja isprobam a ono... ispravno.:o

Pa mi žao da ga kasapim. I ostane mi tako da stoji.

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Spachek said:

Koju si kutiju pazario i pri tom radiemoji16.png daj neku sliku

Sent from my SM-A520F using Tapatalk
 

Pa prvo sam hteo neki all in one retro look uredjaj da pravim ( hoću i dalje) pa sam nabavio PHILIPS 741. Želja mi je nešto kao Peach Tree Audio Nova ali je vrlo teško nači zaobljene kutije

1771155225_philips741.thumb.jpeg.d9f580651d5def1be97a388d8f07f0fc.jpeg

Kad stiglo a ono kao novo.Nije mi jasno kako je i gde sve ove godine čuvano. Proba:oops: ... i radi.;)

Morao sam da mu kompletiram i zvučnike

1597553324_philips741zvu.jpg.544a83a5105f194e59427f49af030edb.jpg

Onda sam za ovaj IcePower koji pravim izabrao kutiju

yamaha.jpg.51adb6da0afbf3a0063b5b95621f2afd.jpg

Opet isto. Odlično očuvano, bez tačkice na sebi, ko čaša.

Premerim DC . 0.000V:thumbsup2

Uključim:eek:

Sviri:D

I šta sad? Žao mi da ga kasapim.:order Ionako je kutija prevelika za IcePower.

Mora drugu da nabavim.

Ima li neko nešto malečko? 23*16 ili slično.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...